Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie generalne, dlaczego w PL mamy tak dup*ych dystrybutorów?

W usa lub uk, w zeszłym roku firmy potrafily zejść z ofertą nawet -50% na wielkanoc albo blackfrajdeje

W PBMG -25% normalka bez większych okazji

 

U nas wielka łacha jak tan sam towar się pojawi -10% a więcej to na pojedyncze egzemplarze. Przecież nie jesteśmy krajem trzeciego świata by tak traktować klienta

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innych branżach normalką jest wieszczenie olbrzymich promocji i wystawianie wszystkiego z rabatem rzędu 5-10% z ceny która jest wyższa o 20% niż w lato czy na wiosnę. Mam nadzeję, że większość osób daje sobie na wstrzymanie albo chociaż sprawdza ceny w black friday i tym podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
1 godzinę temu, ghost napisał:

Pytanie generalne, dlaczego w PL mamy tak dup*ych dystrybutorów?

W usa lub uk, w zeszłym roku firmy potrafily zejść z ofertą nawet -50% na wielkanoc albo blackfrajdeje

W PBMG -25% normalka bez większych okazji

 

U nas wielka łacha jak tan sam towar się pojawi -10% a więcej to na pojedyncze egzemplarze. Przecież nie jesteśmy krajem trzeciego świata by tak traktować klienta

Kwestią jest to, przez ile rąk wszystko przechodzi. Dodatkowo dystrybutorzy w PL rzadko kiedy korzystają z efektu skali tzn. im więcej tym taniej.

Nasze produkty są tanie w Emiratach (jak na ich rynek), bo tam idzie kilka palet, więc rozmawiamy o innych cenach. Jeżeli ktoś zamawia 5 opakowań, które mieszczą się w mały kartonik, to nie ma tutaj pola do negocjacji.

Tańsze, przyjemniejsze i szybsze jest przygotowanie jednego zamówienia na palecie, niż 20 mniejszych zamówień, gdzie każde ma indywidualną specyfikację. No chyba, że to zamówienia z KA, takie pakuję osobiście z przyjemnością i zawsze napcham jakiś gratisów :lol:

Co do podwyższania cen przed black friday itp.: Biznes, jak wiadomo, że ludzie przyjdą, to czemu mam mieć tanio?

Jak ma się małą marżę, to nikt nie da wielkich rabatów. Ot cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nano Ceramic Protect napisał:

Kwestią jest to, przez ile rąk wszystko przechodzi. Dodatkowo dystrybutorzy w PL rzadko kiedy korzystają z efektu skali tzn. im więcej tym taniej.

Nasze produkty są tanie w Emiratach (jak na ich rynek), bo tam idzie kilka palet, więc rozmawiamy o innych cenach. Jeżeli ktoś zamawia 5 opakowań, które mieszczą się w mały kartonik, to nie ma tutaj pola do negocjacji.

Tańsze, przyjemniejsze i szybsze jest przygotowanie jednego zamówienia na palecie, niż 20 mniejszych zamówień, gdzie każde ma indywidualną specyfikację. No chyba, że to zamówienia z KA, takie pakuję osobiście z przyjemnością i zawsze napcham jakiś gratisów :lol:

Co do podwyższania cen przed black friday itp.: Biznes, jak wiadomo, że ludzie przyjdą, to czemu mam mieć tanio?

Jak ma się małą marżę, to nikt nie da wielkich rabatów. Ot cała filozofia.

Dzięki za rzucenie trochę światła z innej perspektywy.

Polska była (i być może jest) w pierwszej dziesiątce krajów, w których najmocniej rozwija się detailing. Może i rynek produktów ekskluzywnych nie jest gigantyczny, ale już "półka średnia" ma u nas dość dużą sprzedaż.

Oczywiście dążąc do tych "lepszych" chciałoby się, by u nas było jak na zachodzie. Przytoczę konkretny przykład sklepu internetowego handlującego detalicznie chemicalguys . eu. 

Przez kilka długich miesięcy mieli promocję na Shinemastery, np S15. Cena katalogowa u nas 1099zł. Cena w promo PL 1050 i czasami 1000.

Na cg eu po przeliczeniu 670zł w tym europejska gwarancja, wysyłka zagraniczna kurierem w cenie za kilkukilogramową paczkę, gratis pasty lduże lub qd. Pakowane pojedynczo detalicznie. Da się? Da :)

 Promocje z prawdziwego zdarzenia prawdopodobnie nie sprawiłyby, że wydałbym mniej, raczej kupił więcej różnorodnych produktów do testowania.

 

Problem nie tylko dotyczy klientów końcowych. Kojarzę przynajmniej kilka studiów, które zamawiają powłoki zza granicy, bo taniej im zamówić paczkę z innego kraju niż u nas z rabatem dla współpracującego studia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą gwarancją się tak nie zapędzaj na CG, bo co innego piszą, a co innego robią jak jest szkoda. Masz gwarancję na rok + jak się coś zepsuje to jest wielki problem dosłać część tylko musisz im maszynę odesłać na własny koszt. Wtedy naprawiają i odsyłają, ale to gra nie warta świeczki moim zdaniem. Czyli w Polsce jakiś producent też pewnie by ją sprzedał za 7 stów bez gwarancji, bo w tym sklepie jest tylko na papierze. U nas jeszcze możesz powołać się na rękojmie itd. itp. a tam wątpię, że coś wskórasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkeolowy napisał:

z tą gwarancją się tak nie zapędzaj na CG, bo co innego piszą, a co innego robią jak jest szkoda. Masz gwarancję na rok + jak się coś zepsuje to jest wielki problem dosłać część tylko musisz im maszynę odesłać na własny koszt. Wtedy naprawiają i odsyłają, ale to gra nie warta świeczki moim zdaniem. Czyli w Polsce jakiś producent też pewnie by ją sprzedał za 7 stów bez gwarancji, bo w tym sklepie jest tylko na papierze. U nas jeszcze możesz powołać się na rękojmie itd. itp. a tam wątpię, że coś wskórasz.

Nie jestem do końca przekonany. Jak kupowałem różny sprzęt elektryczny/elektroniczny to dostałem informacje od producenta, że gwarancja jest honorowana przez producenta jeżeli towar był zakupiony na terenie UE. Niezależnie od sklepu, potrzebny jest tylko dowód zakupu. Gorzej jak kupujesz poza unią, np usa. Chyba, że wprowadzono mnie w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz flexa chociażby na stronie CG i wpiszesz numer seryjny z tabliczki u nas w celach realizowania gwarancji "door to door" to niestety, ale gwarancja go nie obowiązuje. U nas na Flexa dają 3 lata, tam 1 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Arkeolowy napisał:

Jak kupisz flexa chociażby na stronie CG i wpiszesz numer seryjny z tabliczki u nas w celach realizowania gwarancji "door to door" to niestety, ale gwarancja go nie obowiązuje. U nas na Flexa dają 3 lata, tam 1 rok.

Jeżeli ktoś robi to zarobkowo gwarancja może być jednym z decydujących aspektów. Jako narzędzie pracy nawet bym dopłacił do "next business day" bo przestój generuje straty.

Ale do celów prywatnych, hobbystycznych to nawet marketowa polerka prędzej rozpadnie się ze starości niż w okresie gwarancji przy racjonalnym używaniu. A co dopiero flex czy makita.

Więc -40% ceny w takich przypadkach jestem w stanie przełknąć z roczną gwar zamiast 3L.

Zawsze lepiej mieć możliwość samemu decydować o długości gwarancji/ubezpieczenia nawet za dopłatą, ale wychodząc od niższej bazowej kwoty.

  • Lubię to 2
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ghost napisał:

Pytanie generalne, dlaczego w PL mamy tak dup*ych dystrybutorów?

W usa lub uk, w zeszłym roku firmy potrafily zejść z ofertą nawet -50% na wielkanoc albo blackfrajdeje

W PBMG -25% normalka bez większych okazji

 

U nas wielka łacha jak tan sam towar się pojawi -10% a więcej to na pojedyncze egzemplarze. Przecież nie jesteśmy krajem trzeciego świata by tak traktować klienta

Nie ma sensu porównywać Polski do detailingowych ojczyzn,ja żyje we Włoszech i w porównaniu z Polska to detailingowe średniowiecze,1 jedyny sklep oferujący produkty mający jakąś dziwną wyłączność,zero konkurencji,zero promocji i zniżek.U nas naprawdę sporo się dzieje w tej branży i robię zawsze zakupy gdy mogę(ostatnio 30%rabat na całe zakupy u jednego z partnerów)spory wybór produktów,sklepów i rodzimych producentów więc naprawdę nie ma co narzekać ;)

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

Nie ma sensu porównywać Polski do detailingowych ojczyzn,ja żyje we Włoszech i w porównaniu z Polska to detailingowe średniowiecze,1 jedyny sklep oferujący produkty mający jakąś dziwną wyłączność,zero konkurencji,zero promocji i zniżek

Dokładnie... ten zachód to chyba również nie Austria bo wszystko jest tu w głębokiej d*pie. Wybór zagranicznych (nie polskich) producentów to może 30% tego co w pl. 1 sklep internetowy i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce powstaje bardzo duzo nowych firm. W DE mamy z tych popularniejszych: Koch Chemie, Menzerna, Sonax, Nanolex, Liquid Elements, Microfibermadness, Servaces, Petzoldts. Ale nowosci raczej sie nie pojawiaja.

Co nie zmiena faktu, ze promocje bywaja i rabaty tez. Tylko nie zawsze jest to dobra droga. Czasem lepiej doplacic nieco wiecej, za cos, co jest dobre i np. oszczedza czas.

Druga sprawa jest to, ze trzeba od poszczegolnych producentow wyselekcjonowac dobre produkty, a nie kupowac cala palete.

W AT sa dwa fajne sklepy: iclean oraz carshine.

Ja bym chetnie przygarnal pare produktow od ADBL, ale nigdzie jeszcze nie znalazlem dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak sprawdzić historie Volkswagena Passata B5 konkretniej chodzi mi o serwisy itd. Czy w serwisie sobie coś życzą za taką usługę ?

Oraz czy z 90km można zrobić 130km ? Chip tuning podstawa ale co można by wymienić żeby więcej wyłapać ? Wtryski, intercooler i turbo ? Chodzi o takiego paska bo trochę 90 kucyków to za mało a  robię dużo km w trasach 1500km do Niemiec lub Belgii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym okleić dekory w E91, ale chyba potrzebuję doradztwa... Nie mogę się zdecydować. Biorę pod uwagę trzy opcje - czarny połysk, karbon, a może coś z drewna? Jak myślicie?  Co by tu fajnie siadło? 

DSC_0154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, KapselK napisał:

@KapselK

m3 ma takie fajne karbonowe wykończenia. Nie są błyszczące i mają odcień takiej bardzo ciemnej szarości, ale nie są w pełni czarne. Zresztą zobacz sobie zdjęcia w internecie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapselk BMW + karbon, nie szedłbym w tym kierunku. Poza tym moim zdaniem nie zagra się z fotelami. Myślę podobnie jak[mention=16326]Hammster[/mention], jasne drewienko załatwi sprawę

 

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, powalla napisał:

Po co oklejac? Tak jak jest ,jest OK, a klejone bedzie zawsze „doklejane” ;) 

Moje dekory zajechał poprzedni właściciel. Na tunelu i przednich drzwiach maja rysy i wgniotki chyba od "rzucania" pasem. Stan z dekorów na allegro również jest średni i większość srebrnych  to plastiki a nie szczotkowane aluminium. 

 

2 godziny temu, Alfa47 napisał:

Ale jeśli nie ma takich problemów jak w e46 czyli ta guma schodzi, to niewiem czy jest sens ruszać. ? :o

A gdzie tu masz gumkę na dekorach? Nawet w E46 nie ma tego. Gumka o której mówisz jest na plastikach deski rozdzielczej, blendzie kierownicy i tunelu środkowym z tyłu auta. 
 

@Tomas22  wiem o co Ci chodzi, widziałem fotki w google grafika, taki pasek na dole dekorów. ;) 

@rkom widziałem, moja pierwsza myśl była taka. :)

 @Hammster @Lewus089 , pierwsza fotka to praktycznie moje wnętrze z kilkoma szczegółami różnicy, druga skóry takie jak moje ale ciemniejsze drewno, trzecia z dekorami w czarny połysk. ;)

b_pre_55ae7c52b251a.JPG

attachment.php?attachmentid=99753&stc=1&

attachment.php?attachmentid=498123&stc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KapselK Tak nie jest to taka w 100% guma lecz coś takiego gumopodobnego które schodzi jak ma to miejsce u mnie. Na tunelu środkowym to w e46 jest masakra bo to jest guma, ale u mnie dekory i tunel malowane będą w Maju. A co do twojego to co ci pasuje pod gust, i najważniejsze czym te dekory chciałbyś robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.