Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
15 minut temu, Patryk14 napisał:

Panowie ktoś jakieś porównanie posiada SG interior qd i ADBL qd do wnętrza? Zastanawiam się nad zakupem SG teraz podobno daje fajny mat?
 

tak, sa wszystkie testy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Patryk14 napisał:

Panowie ktoś jakieś porównanie posiada SG interior qd i ADBL qd do wnętrza? Zastanawiam się nad zakupem SG teraz podobno daje fajny mat?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

To tylko qd więc nie spodziewałbym się rewelacji w wyglądzie czy przyciemnieniu. ADBLe mam obie wersje zapachowe, SG kupiłem kilka dni temu to w weekend mogę porównać, choć na forum już pewnie wszystko jest. Wystarczy poszukac :) Jak chcesz mat to weź dressing od detailers magic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dressing mam Pb NL i zostało mi go jeszcze sporo narazie jego wygląd mi się nie znudził, jest fajna satyna i na plastikach audi fajnie przyciemniane. Jakoś że qd od ADBL zuzylem już trochę to oddałem rodzicom żeby chociaż jakoś ich auto wyglądało. I zastanawiam się czy nie wziąć teraz od SG właśnie bo ostatnio ich produkty mi dość mocno przypadły do gustu i maja fajne butelki. Czego niestety nie mogę powiedzieć o ADBL

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21015]CoolBreeze[/mention] A to nie czasem dressing. Czy można używać jako Qd?:mrgreen:. Jeśli tak to zarobiscie
Yyyy, mój błąd. Tak masz zdecydowanie racje Mademoiselle to zdecydowanie dressing. Tak na szybko pisałem i poszło...
Plus za czujność.
Głównie chodziło mi o mat.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zaczynam i kompletuję pierwszy zestaw pod Toyotę Avensis T27 chciałbym zapytać o pady Nata żóty, czerwony i czarny do pasty Sonax EX04-06( jako one step). Maszyna Krauss DB 5800s. Pytanie. Pady karbowane czy nie? Które są lepsze które polecacie i czym się różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czego najlepiej (w sensie najskuteczniej) użyć do czyszczenia szyb z wykorzystaniem Autoglym CGP?

Po głowie chodzą mi aplikatory z MF lub bawełny. Który lepiej się spisze?

A może macie jakieś inne propozycje?

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21015]CoolBreeze[/mention] najlepiej to rotacja + pad z filcem. Ręcznie kładłem na aplikator z mikrofibry 

Dzięki.

Praca maszyną odpada. Na chwilę obecną tylko robótki ręczne

 

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
54 minuty temu, CoolBreeze napisał:

A może macie jakieś inne propozycje?

pewnie świetnie sobie z tym radzi tricolor z flexipads nie musi byc maszyny zeby szybe wyczyscic na cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, planuję odświeżyć trochę lakier mojej czarnej foczki i zaczynam zbierać arsenał do przeprowadzenia pierwszej "korekty" maszyną DA. Chciałbym się dowiedzieć czy kombinacja past Menzerna MCP2500 następnie Koch Antihologram będzie wystarczająca? Czy zamiast MCP2500 wziąć HCC1100? Czy po 1100 wykończę to antiholo czy jednak potrzeba jeszcze coś pośredniegio? Ogólnie lakier chyba nie jest w najgorszym stanie, nie ma głębokich rys jedynie miliony drobnych rysek w postaci swirli i hologramòw. Pacjent to ford focus 2009 (Black panther metalic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nikt Ci nie powie czy będzie wystarczająca bo nie wiemy w jakim stanie masz ten lakier, bo dla Ciebie "ok" to dla mnie może być "masakra nuklearna" ;)

Maszyna DA to tez specyficzny sprzęt, możesz mieć problem z wycinaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiałyGTi napisał:

pewnie świetnie sobie z tym radzi tricolor z flexipads nie musi byc maszyny zeby szybe wyczyscic na cacy :)

Dzięki.

Masz na myśli ten aplikator?: http://autonablask.pl/produkt/flexipads-tri-color-aplikator-3-kolory-twardszy-od-germana/

Jeśli dobrze rozumiem i zakładam, atakuję szybę CGP wykorzystując białą stronę w/w pada, tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie stąd moje wątpliwości. Dopiero zaczynam przygodę z Autodetailingiem i na sam początek nie chciałbym wydawać milionów monet. Choć wydaje mi się że aż tak dobrze to nie jest żeby one step sobie z tym poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fordy i ople sa bardzo miekkie. DA powinna wystarczyc. Ja bym wzial ex 04-06 i kocha anti holo. Do tego srednie a potem finishowe gabki. A jakby jakas grubsza rysa sie trafila, to pada z mikrofibry wez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , chcę zrobić 3 etapową korektę lakieru na miękkim 20 letnim oplu , i teraz pytanie jaką paste tnąca kupić stawiałem na 3m zielony korek. Posiadam również menzerne 2500 i koch antihologram. Wszystko będe chciał robić padami od Nata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.