Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

A te hologramy przypadkiem nie tworzą się po machaniu czystą IPA i od szmatek? Tzw micro marring czy też mikrorysy, pod halogenem może wyglądać jak holos, pod ostrym ledem widać ryski

 

No ale z założenia jak trzepiesz one stepa to chyba nie dodajesz do niego kolejnego stepa bo wtedy jaki z tego onestep??

 

Przygotowanie pada do pracy odpowiednią ilością pasty. Impregnacja mówi Nowicki na to. Inaczej jest możliwość, że suche placki na gąbce tworzą takie spoty co mogą tworzyć jakiś bałaganik.

 

Według Rupesa wygląda to tak: Nakładasz na pad dwukrotnie tyle pasty co na zwykły przejazd. Maszyna na bieg 2 i kładziesz ją w jednym miejscu na lakierze i włączasz na 25-30 sekund.

Następnie nakładasz pastę jak zwykle i uprawiasz normalny przejazd roboczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zawsze robiłem tylko jeden przejezd dalszych etapów nie było potrzeba bo było już dobrze.

 

Nawet jak nie wymyje ipa to są holsy.

 

Wcześniej nawet robiłem biała gąbka royal padsa pasta heavy cut nanolex i wychodziło na igle (one step) teraz czym nie robię to one są niezależnie od auta.

 

Na ta chwile peugeota na jednym elemencie wyciąłem do zera żadnych rysek a hologram jest.

 

Ręce już opadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawisza Tylko rotacja, jeśli chodzi o polerowanie szkła. DA możesz tylko szybę wyczyścić pod NW.

 

Panowie, czy wam również farbi pady podczas polerki, czy to może wskazywać tylko na jakieś nieudolnie zrobione zaprawki? Jest to również możliwe jeśli zamiast IPA używam zmywacza silikonowego(Ranal)? Spokojnie to element do nauki, niebieska maska ze starej ibizy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest mnóstwo tematów dot. preparatu na zanieczyszczenia metaliczne, ale czy tak często polecany chociażby ADBL Vampire będzie tak samo skuteczny i bezpieczny dla felg jak i dla lakieru auta ? Kompletuję "grubszy" zestaw pod zapewne pierwszy wosk na auto i chce jak najdokładniej oczyścić auto. Mam już tuge zieloną ale przeznaczoną pod felgi.

 

Ps. Ile ml takiego preparatu mi pójdzie na całego sedana (passat b5) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie czy felgi czy nadwozie chyba lakier tu i tu więc skąd dedykacja do felg czy do lakieru?? Tego typu preparaty mają neutralne ph więc są bezpieczne dla wszystkich powierzchni bo przez swój skład reagują wyłącznie z zanieczyszczeniami a słynne krwawienie to nic więcej jak reakcja chemiczna

Ilość na takiego paska myślę że około 500ml jeśli nigdy wcześniej nie widział takiego zabiegu

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Planuję zakupić halogen do 50/50. Na aukcjach znalazłem coś co wydaje mi sie sensowne, ale moge być w błądzie. Numer aukcji to 6092015809. Polecacie czy raczej sobie odpuscic i dopłacic i wziąć metahalogen. Chciałbym żeby to było do odbioru w Warszawie.

Jeszcze cos takowego znalazłem nr aukcji 5831262342.

pozdrawiam

Zapomniałem - Życzę szampańskiej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na dachu nieudaną próbę zrobienia przez kogoś zaprawki... Była, jak już kupiłem auto i miałem coś z tym zrobić, ale ciągle brak czasu. Czy można to jakoś wyprowadzić, czy tylko lakierowanie pomoże?

466dbf40c47b1860med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]rapmen93[/ref], tutaj jest chyba zly kolor polozony? Bo nie wiem czy to az tak slabo czy telefon mnie oszukuje. Ja bym wzial papier wycial to oczywiscie wieksze pole zeby zniwelowac przejscie polozyl podklad baze i klar potem polerka bo jesli jest inny kolor tak jak widze to nic juz z tym nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,TERSUS EX850 według producenta powinien byc rozrobiony jedna miarka (15ml) na 10l wody i teraz pytanie czy jak rozrobię jedna miarkę na 6l wody to będzie za wysokie stężenie do płukania czy o nie wiele większe od tego co podaje producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Torbba[/ref], chyba logiczne, że jak obniżysz dwukrotnie ilość wody to stężenie będzie również dwukrotnie większe... Z prostej proporcji wychodzi, że na 6 litrów potrzebujesz 9ml.

Dobra sory zachowałem sie jak gówniarz,patrzyłem na to od strony ze to 4l mniej a faktycznie nie przyszlo mi do głowy ze to połowa prawie.dziekuje za odpowiedz

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mechaniczne pytanko.

Basowy dźwięk przy dodawaniu gazu dobiega spod miejsca pasażera w pasacie b5. I równocześnie nie widać zbytnio dymu z tłumika. Czy oprócz pękniętego układu wydechowego wchodzi coś jeszcze w grę?

Nie znam się zbytnio na mechanice, a nie mam kanału i nie chce się dać nadziać u mechanika.

Wydaje mi się jeszcze ze z tyłu za mną (kierowca) się coś tłucze na nierównościach, czy oprócz puszki wydechu coś tam jeszcze może się tłuc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.