Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
7 minut temu, CoolBreeze napisał:

Panowie, czego używacie do czyszczenia butelek po środkach, które wam się skończyły/zmieniacie na inne? APC da radę, czy jakaś inna chemia? A może H2O wystarczy?

te po tarach lub deironizerach leca do kosza.

Reszta myta APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak auto ma świeżo nałożony wosk, przed tym pełne oczyszczanie lakieru (dekontaminacja/deiron/glinka). Wystarczy regularne mycie szampon + 2x wiadra? Co ile powtarzacie po takim fest oczyszczaniu kolejną dekontaminację? I czy produkty prickbort/deirony mocno gryzą się z woskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolejną praktycznie przed następnym oczyszczaniem i woskiem... Chyba, że po myciu widać szczegóły, których sam szampon nie dał rady ogarnąć... A tak to tylko felgi dostają irona.... Z tym, że ja myję systematycznie co tydzień, więc syf schodzi na bieżąco i nie daję mu się zaprzyjaźnić z lakierem na dłużej :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Patryk14 napisał:

Panowie jak auto ma świeżo nałożony wosk, przed tym pełne oczyszczanie lakieru (dekontaminacja/deiron/glinka). Wystarczy regularne mycie szampon + 2x wiadra? Co ile powtarzacie po takim fest oczyszczaniu kolejną dekontaminację? I czy produkty prickbort/deirony mocno gryzą się z woskami?

Regularnie myj na dwa wiadra. Po myciu możesz wzmacniać wosk Qd lub Qw. Następną dekontaminacje z pełnym czyszczeniem zrobisz jak wosk umrze na lakierze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Patryk14 napisał:

Możecie polecić jakieś dobry odmrażacz do szyb który nie będzie ściągal NW z szyb?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

@Detailer's Magic Frost Magic POLECAM :) Nie usuwa NW jest bezpieczny , dobrze sobie radzi i pachnie Borówkami ;)

Nawet jest test , może Cię przekona :D

 

8 minut temu, rapmen93 napisał:

Szybki temat. Lada dzień zakupuje polerke K2 Masner. Nie będę porywać się na głęboką wodę tylko chce najpierw spróbować one step na swoim aucie. Koch Antihologram i miękka gąbka będą ok?

Weź sobie jeszcze Koch Heavy Cut H8.02 i Antihologram . Najlepiej weź sobie kilka gąbek , miękka , średnia , twarda i musisz próbować jaka kombinacja będzie najlepsza :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki temat. Lada dzień zakupuje polerke K2 Masner. Nie będę porywać się na głęboką wodę tylko chce najpierw spróbować one step na swoim aucie. Koch Antihologram i miękka gąbka będą ok?
Jesli nie masz jeszcze pasty to ze swojej strony polecam scholla S17+ na one step. Chyba, ze posiadasz juz paste...

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rapmen93 napisał:

najpierw spróbować one step na swoim aucie. Koch Antihologram i miękka gąbka będą ok?

Podobno świetna pasata na 'one step' to żółty Koch Chemie F5.02 Feinschleifpaste.

Ścieralność: 5/10
Połysk 7/10

Niestety dostępny jedynie w 1l butlach. (jeden gość sprzedaje na allegro 250ml ale rozlewa z 1l)
Dzisiaj mam dostać paczkę z tą pastą to sprawdzę co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Grzechu23 napisał:

Podobno świetna pasata na 'one step' to żółty Koch Chemie F5.02 Feinschleifpaste.

Ścieralność: 5/10
Połysk 7/10

Niestety dostępny jedynie w 1l butlach. (jeden gość sprzedaje na allegro 250ml ale rozlewa z 1l)
Dzisiaj mam dostać paczkę z tą pastą to sprawdzę co i jak ;)

Daj znać bo też będę szukał pasty One Step. 

Ogólnie to z Kocha chce kupić też H8.02 i Antiholo.

Pada do one stepa jaki wybrałeś?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zakupiłem te 3 pasty: H8.02, F5.02 i Antiholo

Pada pod 'one step' wybrałem żółtego Royal Pads Air for DA 135mm
ale wziąłem również też z ciekawości miększego czerwonego Royal Pada DA 135mm
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, SylPio napisał:

Sorry za off...@Domel sprawdzales juz SG pre wash citrus oil w pianownicy axela ?

 

Dzis na fejsie

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1350342511743339&id=754566324654297

Nie to nie ja :P

Potrzebuje wiecej czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PRZEEMAS napisał:

Sucha tzn? Co ty chcesz na suchej szybkie zbierać wycieraczkami kurz?

Krople deszczu po spadnięciu na szybę nie formują tafli, tylko robią się pojedyncze punkty. Nie ważne jak intensywnie pada deszcz, po 2-3 wytarciu szyby, wycieraczki zaczynają skakać po szybie. Zamysł produktu jest taki, żeby wycieraczek używać jak najmniej, jednak stojąc w korku przy prędkości poniżej 30 kph nie ma szans, żeby krople uciekały z szyby.

Teraz rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.