Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,
Czy korektor do rys pokryje delikatny ubytek w lakierze?
Musiałem wczoraj przejechać mikrofibrą pod którą coś było i mam delikatną ryskę do podkładu.
Mam zaprawkę ale tym pędzelkiem nie jestem w stanie wypełnić samego ubytku po rozmazuje mi się też po lakierze obok.
Dzięki

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolo100 ten reklamowany korektor z TV wyrzuciłem do kosza. W większości mieszalni lakierów dostaniesz pojemnik ze specjalną cieniutką końcówką do rys. Mega sprawa. Nie wyobrażam sobie teraz życia bez tego ;) Jest tam również pędzelek. U mnie koleś z dorobieniem lakieru wziął za to 15 zł. Pojemnik jak w aukcji allegro 6782760726 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paperson,

Zrobiłem kredkę ze starego tuszu do rzęs, jest ok. Tak mi to wyszło, nic już lepiej nie podziałam. Lepiej tak niż czarny widoczny podkład... Zdjęcie z bliska, normalnie jak ktoś nie wie to nawet nie zauważy 465e4c4376d91a23f2bc09d6c1022f8c.jpgf122a7bb9bbd78550357104fbc59308f.jpgbaf8e6b5f4a2671084ed454d313462a9.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... Rozejrze się oczywiście ale chciałem na już zrobić po wczorajszym wkurwie przy nakładaniu QD... Wiadomo, że oryginał to nie będzie ale ciężko zauważyć.. Auto przejechane 6tys km i już takie dziadostwa... Ale niestety tego się nie ominie

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kolo100 napisał:

Auto przejechane 6tys km i już takie dziadostwa... Ale niestety tego się nie ominie

No niestety... Mój już też ma przód w odpryskach. Jeden dość spory na masce, jeden na zderzaku i ryska też na zderzaku. Wszystko autostrada i lecące spod kół kamienie... Także dbać można, ale niewiele jesteśmy w stanie zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do nakładania zaprawki używam wykałaczki
Ja próbowałem ale lipa bo farba nie trzymała się wykałaczki.... Nie wychodziło mi to dlatego znalazłem alternatywę

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie mam za bardzo czasu na wash'n'wax i auto leci programem autorskim na bezdotykowej tj. solidny prewash, jedno wiadro, suszenie poprzez kładzenie reczników. Auto umyję i nie zepsuję ale nie ma czasu na qd czy porządny wosk i tu pytanie. Jak się sprawują woski na mokro, bez wycierania? Na pewno jest coś na polimerach co sobie radzi i sieciuje szybko i błyszczy jako taki i zabezpiecza jako tako. Szukam środka bez polerowania. Spryskać mokre auto i spłukać + wysuszyć.

 

to może? http://shiningcar.pl/pl/p/Waxaddict-Touchless/2938

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy przy zaprawkach to pytanie z mojej strony : Kupując bazę + klar można mieszać i nakładać w jednej postaci? Wydaje mi się to łatwiejsze później do obrobienia niż paćkanie bazą, czekanie i paćkanie klarem. Larry z AMMO widziałem, że mieszał bazę z klarem, ale MX NOWICKI podaje na stronie, że raczej nie powinno się mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Arkeolowy napisał:

paćkanie bazą, czekanie i paćkanie klarem. Larry z AMMO widziałem, że mieszał bazę z klarem, ale MX NOWICKI podaje na stronie, że raczej nie powinno się mieszać.

są dwie szkoły.

Na forum lakierniczym radzili mi najpierw baza potem klar.

Na forach detailerskich też różnie. Jedni mieszac inni baza potem klar.

Ja zauwazylem u siebie ze jak robiłem najpierw baze potem klar - zdażało mi się - nie zgłebiłem tej wiedzy dalej - że klar mi wżerał bazę.

Osobiścię robię teraz mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator a próbowałeś ADBL SSW? Można kłaść mikrofibrą na mokry lakier. Wydaje się, że to opcja dla Ciebie. Wytrzymuje sporo, kropelki mega, trwałość przyzwoita. Dzisiaj przy tym mokrym syfie zrobiłem krajówką trochę km. Pod domem wystarczyło tylko opłukać auto wodą :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Arkeolowy napisał:

Skoro już jesteśmy przy zaprawkach to pytanie z mojej strony : Kupując bazę + klar można mieszać i nakładać w jednej postaci? Wydaje mi się to łatwiejsze później do obrobienia niż paćkanie bazą, czekanie i paćkanie klarem. Larry z AMMO widziałem, że mieszał bazę z klarem, ale MX NOWICKI podaje na stronie, że raczej nie powinno się mieszać.

Możesz zmieszać i robić zaprawkę mieszanką. Ja tak testowałem i dla mnie nie ma specjalnej różnicy . Jakby się nie zrobiło to i tak widać ,że coś było zaprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam bezbarwny 2k - wziąć nakrętkę po jakiejś butelce (czystą, suchą), napsikać w nią bezbarwnego (tyle żeby dało się zabełtać, nie było płasko na dnie), dodać do tego kroplę koloru bazowego, rozmieszać, poczekać aż trochę zgęstnieje i taką mieszankę nakładać. Polecam proporcje ze zdecydowaną większością bezbarwnego. Taka nałożona zaprawka ma głębię jak normalny lakier, po ładnym doszlifowaniu i polerowaniu tylko w dobrym świetle widać punkt. Nakładanie patyczkami do mięsa / wykałaczkami (na każdy punkt świeży koniec wykałaczki) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już odpowiedzi na moje pytanie, ale niektóre były dość wiekowe i nie wiem w sumie czy aktualne:
Szukam:

  • Warszawa
  • Blisko centrum, ew. Mokotów.
  • Bezdotyk.
  • Nie będzie przypału z własną chemią.

Macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Co polecacie do konserwacji plastików gum, wszelkich zbiorniczków  itp w komorze silnika po czyszczeniu ? Wiem, że Koch ma bardzo fajny produkt MotorPlast ale występuje z tego co widziałem tylko w opcji 5 litrów a aż tyle mi nie potrzebne. Czy polecacie jakiś inny środek tego typu ale w mniejszych opakowaniach ? Właśnie żeby spryskać, nawet na mokro a po kilku godzinach dotrzeć do sucha.

 

Druga pytanie odnośnie Koch Chemie Leather Star - jakieś opinie na ten temat ? Warto nie warto do pielęgnacji skór po czyszczeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.