Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, kondziukret napisał:

Witam,
Co polecacie na tylna szybe w samochodzie kombi żeby brud mocno nie osiadał a jeżeli nie ma na to rady to cos zeby łatwiej się myło.

Dobry płyn do spryskiwaczy - np. Sonax Xtreme. :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Domel napisał:

:D

 

o o o to to to, na przód rewelka. Ale kolega pyta o tył kombi :) no chyba, że źle zrozumiałem ??

Dobrze zrozumiałeś. Nałoże SSW i zobacze efekty.
A co do SSW kłaść na mokro to znaczy ze aplikuje / psikam na mokry lakier i rozłożonym ręcznikiem do osuszania samochodu zgarniam wode i to tyle? Bez polerki , wcierania itp ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z Play pal? Muszę kupić sobie szkło do telefonu i bank nalicza mi prowizję za przelew do De więcej niż kosztuje szkło ponad 20 zł sama prowizja. I myślę czy nie założyć konta Play pal ? , czy nie będzie taniej ?. Tylko takie konto potrzebuje na jedne zakupy .

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gold_Car napisał:

Korzysta ktoś z Play pal? Muszę kupić sobie szkło do telefonu i bank nalicza mi prowizję za przelew do De więcej niż kosztuje szkło ponad 20 zł sama prowizja. I myślę czy nie założyć konta Play pal ? , czy nie będzie taniej ?. Tylko takie konto potrzebuje na jedne zakupy .

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Przez PayPal prowizję płaci tylko sprzedający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umcus Wiem ale nie mam karty kredytowej, bo uważam że jeśli nie mam kasy I muszę korzystać z kredytu, to bardziej nie będę miał na spłatę kredytu + odsetki . I musiał bym mieć chyba kartę w walucie, bo muszę płacić w euro lub przewalutowali by to, nie wnikałem w szczegóły... Chyba będę musiał jakiegoś znajomego poprosić który ma konto w banku w DE żeby zrobił mi przelwe , tylko nie lubię prosić czy liczyć na czyjąś dobroć bo nie jestem typem pasożyta . Może założę to konto Pay pal .

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umcus Wiem ale nie mam karty kredytowej, bo uważam że jeśli nie mam kasy I muszę korzystać z kredytu, to bardziej nie będę miał na spłatę kredytu + odsetki . I musiał bym mieć chyba kartę w walucie, bo muszę płacić w euro lub przewalutowali by to, nie wnikałem w szczegóły... Chyba będę musiał jakiegoś znajomego poprosić który ma konto w banku w DE żeby zrobił mi przelwe , tylko nie lubię prosić czy liczyć na czyjąś dobroć bo nie jestem typem pasożyta . Może założę to konto Pay pal .

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


Prosta sprawa. Zakładasz kantor walutowy gdziekolwiek, zamawiasz kartę i nią płacisz... Nie musisz mieć karty kredytowej, wystarczy zwykła karta płatnicza tzw. wypukła :)

Wysłane z mojego SM-T813 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu się kłóci, że to bez sensu, a moim zdaniem dwie warstwy podbijają trwałość i powodują efektywniejszy zjazd kropelek. Więcej nie kładłem. Przyczyn takiego zjawiska dopatruję się w tym, że NW jest środkiem, który po prostu trzeba kłaść bardzo cienko, bo inaczej robią się oka jak w rosole, więc to jedyny sposób na zwiększenie ilości środka na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Jako, że kładłem pierwszy raz wosk/NW to dzisiaj po nocce (-6 stopni) od razu zauważyłem, że cały samochód nie jest w typowym szronie, tylko tak jakby ten szron się tak ładnie skrystalizował. Czy to właśnie efekt cholernie czystego lakieru/wosku czy jakiś ewenement? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Panowie dwa pytanka bo nie wiem jak sobie z tym poradzic 

1 Jak usunac smar z zawiasów. Poprzedni wlasciciel lał chyba litrami (Apc nie daje rade) chce to usunac i zabezpoeczyc po swojemu 

2 Byla folia pod antene na dachu chce ja wywalic 

20171113_145339-1024x1820.jpg

20171113_145352-1024x1820.jpg

20171113_153719-1024x1820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi ja bym spróbował powalczyć jakimś t@g z tą folią pod antenę. Przecież tam jest klej, a jak widzę folia jest mocno zdefragmentowana, więc na raty to w ten sposób rozpuścisz. Na zawiasy też bym spróbował tego samego, pędzel i benzyna ekstrakcyjna lub mocnego stężenia jakiegoś APC od excede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.