Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko. Rzucam zdjęcia przed i po. Zostały mi hologramy do wyciagnięcia. Zacząłem od menzerna 2500, potem polish 3800 tez menzerna. Skoro zostały hologramy to znaczy ze powinienem mieć agresywniejsza pastę? Jakaś menzerna 400? Pady do 2500 był royal pomarańczowy, do donoszą zwizzer żółty.

 

dzieki za odp!

60B77357-0066-406D-A6A8-9117A21239EF.jpeg

2F010706-366E-4390-8A4F-06106F63657E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, doogi_tom napisał:

Ok zwiększyłem stężenie ipa i rzeczywiście niedotarte było. Masakra, nic nie zdjęło. Zamawiam 300.

co to za lakier? 

 

44 minuty temu, doogi_tom napisał:

Tak. Ipa 40%

Jeżeli jest to miekki lakier zwiekszenie stężenia IPY tylko pogorszyło sprawe bo mocniejsze stężenie powoduje powstawanie własnie takich rys, IPA 25% przy miekkich lakierach sie sprawdza, jak dla mnie narobiłeś sobie bałaganu IPA. 
IPA 25% nowa fibra bezkraędziowa i delikatnie docieramy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Streat napisał:

co to za lakier? 

 

Jeżeli jest to miekki lakier zwiekszenie stężenia IPY tylko pogorszyło sprawe bo mocniejsze stężenie powoduje powstawanie własnie takich rys, IPA 25% przy miekkich lakierach sie sprawdza, jak dla mnie narobiłeś sobie bałaganu IPA. 
IPA 25% nowa fibra bezkraędziowa i delikatnie docieramy 

Mini z 2008. BMW, więc sądzę ze twardy lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, doogi_tom napisał:

więc sądzę ze twardy lakier.

a po czym to stwierdziłeś? Każdy kolor, każdy lakier ma inna twardość, możesz mieć np. czarny miekki lakier na skodzie i mega twardy lakier na toyocie, wiec tym akurat bym sie nie sugerował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczekam w takim razie na bardziej tnącą pastę, i spróbujemy nią, potem 2500.  Bo przejechałem 2 razy 2500 i rezultat był niezadowalający.
IPA 25%. Na tym aucie są dwa różne kolory, dodatkowo czarne słupki i jeszcze do tego chromy. Może być różnie.

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, andrew-mks napisał:

a jaką masz mikrofibrę? i czy dociskasz ją przy wymywaniu ipą?

Zwykła. Nje waflowa i nie puszysta. Mogłem dociskać rzeczywiście podczas wymywania. Ciężko było dotrzeć aby lakier był „jałowy”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, doogi_tom napisał:

Zwykła. Nje waflowa i nie puszysta. Mogłem dociskać rzeczywiście podczas wymywania. Ciężko było dotrzeć aby lakier był „jałowy”.

a gdzie kupiłeś fibrę i za jaką kwotę? pytam dlatego bo niestety te z marketów nadają się najwyżej do czyszczenia podłóg. Wg mnie to jest przyczyna. Kup coś porządnego z profesjonalnego sklepu - 40x40 min. 360GSM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, doogi_tom napisał:

Mini z 2008. BMW, więc sądzę ze twardy lakier.

Tak twardy, że właśnie f30 wykończam czarnym Natem i CP Reflectem. Nie wiem skąd ta opinia o twardych lakierach BMW.

Kup dobrą fibrę, a najlepiej kilka. Jakiegoś prepa zamiast ipy np. CarPro Eraser i poczujesz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.