Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję woskować czarne uni szwagra, ale niepokoi mnie kwestia glinkowania. Lakier i tak jest zajechany, ale nie chcę pogorszyć sprawy - potem pod słońce wszystko wyjdzie.

A) po odpowiednim przygotowaniu i przy ostrożnym użyciu dasz radę, dawaj

B ) pominąć glinkę i zrobić dekontaminację chemiczną - na czarnym nie ma żartów

Ewentualnie mogę odłożyć temat w czasie, poduczyć się polerki i zrobić jakiś onestep a po nim wosk, ale to może nie być takie proste...

Co radzicie?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamil598 napisał:

Czy DJ LP nadaje się do oczyszczenia szyby czy jest za tłusty?

Szukaj na znanym portalu aukcyjnym Soft99 Compound Z, ja ze smartem zapłaciłem około 42zł. Bardzo dobry środek do oczyszczania szyb przed nałożeniem NW. Trochę lepiej mi się nim pracowało niż Autoglym CGP i miałem wrażenie ze mniej pylił, do tego już w zestawie jest aplikator do nakładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@MMCzysci czarne uni to wszystko widać ale jeżeli jest juz porysowany to gorzej po glince nie bedzie, no chyba ze chcesz glinkować taka glinka którą uwcześnie namoczyłeś w piasku wtedy nie polecam. a Tak to sama glinką na dojechanym lakierze nie zrobi wiekszych róznic 😄 smiało glinkuj i tak gorzej nie bedzie, a na wiosne nich przyjedzie to mozesz pobawic sie w one stepa 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damiano2007 napisał:

@ghost dokładnie. Ale czy używanie cleanera typu Dodo, to nie walka z wiatrakami? Za słaby chyba jest 😕

pasta polerska jak najbardziej 🙂

zrób test, weź cleanser na aplikator, a potem pastę na aplikator i zobacz czy będzie jeszcze jakiś brud.

Pasta i tak nie wypoleruje szyby, a trzeba ją tylko oczyścić. Cleansery posiadają często chemiczne dodatki czyszczące, więc sprawa w przypadku szyby nie jest przesądzona 😉  Chyba że są uporczywe ślady waterspotów, wtedy trzeba dobrać odpowiednie narzędzie do zadania.

Ogólnie robiłem na cleanserach, na pastach, odtłuszczenie. Powłoki i nw siedziały na tym w porządku. Nie zawracałbym sobie tym głowy zbytnio

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrew-mks @piotroosh tak to wygląda, chce nam tym zastosować mycie+glinkowanie+ polerka pasta mazerna 3w1 na grubym włosiu(+średni pad jak będzie trzeba) i pytanie czy myć potem Ipa i nakładać wosk soft99, czy zakończyć na paście 3w1(bo w sumie wosk jest w skladzie)?

Wygląd to jakby górna warstwa lakietu była starta/spękana.

IMG_20200226_180825.jpg

IMG_20200226_180747.jpg

IMG_20200226_180941.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@quq to cos to mogą być ślady zaschniętych kupsku...

Jak używasz pasty 3in1 to jej nie wymywasz tylko zostawiasz jako samowystarczalny wosk. 

Jak chcesz coś innego położyć na lakier to używasz pasty bez wypełniaczy, bo i tak chcesz ją wymyć. 

@Michał126 temperatura go zje raz dwa 😜

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Streat napisał:

czyli gdzie? 😛 rant tarczy plus troche piasty? 😛 raczej nie warto 😛 

No tak 🙂

32 minuty temu, damiano2007 napisał:

temperatura go zje raz dwa 😜

To już jest jakiś argument, bo ręce mnie świerzbią, więc:

:mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aabbcc123 napisał:

Odpicowalem srodek i dalej mi troche smierdzi. Co mozna jeszcze wrzucic? Sa jakieś odswiezacze co mozna zostawic pod fotelem?

Może odpływ masz gdzieś zatkany przez liście, dostało wody i gnije.

Tak jak napisano wyżej, znaleźć, usunąć, po ozonowaniu przewietrzyć, możesz jeszcze psiknąć czymś w kratki nawiewu, jakiś perfum czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.