Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

@Notcon, jeśli chcesz skutecznie powalczyć z lakierem spróbuj 3D ACA500, tylko nie zapomnij o tym, żeby pastę rozprowadzić, od razu wejść na wyższe obroty, zrobić kilka przejazdów, sprawdzić, ocenić.

Powinno być dobrze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, oscc napisał:

Ktoś może polecić jakiś w miarę dobry, sprawdzony i niedrogi środek do bieżącej pielęgnacji skórzanej kierownicy? Zestaw Colourlocka raczej odpada, bo kombinacja Cleaner+zabezpieczenie średnio co 2 tygodnie nie ma sensu. 

@cleantechco Leather QD 🙂 

2 godziny temu, Notcon napisał:

Zrobiłem w tym roku swój pierwszy one step. Pasta sonax 04-06, żółty NAT, maszyna: mały Roller. samochód: opel insignia.
Generalnie z efektów jestem zadowolony, ale pewne elementy chciałbym poprawić i zrobić na nich 2 etapy. Np na masce zmiana pada na białego, twardego NAT'a nie wycisnęła z Sonaxa dużo więcej. Co dokupić do sonaxa, w celu zwiększenia mocy cięcia: zastanawiam się nad: Sonax excut 05-05, Sonax Cutmax 03-06 lub 3D: ACA500 lub Hybrid One. Do tego pady z microfibry lub futerko.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Nie ma sensu 🙂 przez zimę i tak podczas "mycia" narobisz mikro-zarysowań 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumins@rafalk sprawdzałem te chusteczki i generalnie dają radę tylko, że nadal to jest cleaner tak jak wspomniał @damiano2007 i one czyszczą do jałowej powierzchni a tu chodzi o taką bieżącą pielęgnację po konserwacji. Mógłbym co prawda tylko cleanerem czyścić i niczym nie zabezpieczać, no ale jednak lepiej jak coś będzie na tej skórze leżeć i "chronić" 🙂

@david2888 zaraz obadam dokładniej sobie ten QD i przeczytam test, szkoda tylko, że nie ma w mniejszych pojemnościach, bo przy używaniu wyłącznie na kierownicę to mi chyba wystarczy do końca życia 😁

Na oku mam jeszcze budżetowy produkt Tenzi Skóra Pielęgnacja, testował ktoś może? Widziałem tylko testy Czystej Skóry + Skóra Impregnacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, oscc napisał:
Ktoś może polecić jakiś w miarę dobry, sprawdzony i niedrogi środek do bieżącej pielęgnacji skórzanej kierownicy? Zestaw Colourlocka raczej odpada, bo kombinacja Cleaner+zabezpieczenie średnio co 2 tygodnie nie ma sensu. 


Już od jakiegoś czasu szukam takiego rozwiązania! Kierownica wyczyszczona i zabezpieczona colourlock versigelung i podobnie jak Ty nie chce za każdym razem traktować ja clenerem bo to mija się z celem. Gdzieś ktoś pisał ze do bierzacego przetarcia po trasie można zastosować delikatnie zwilżoną woda mikrofibre i szybko wytrzeć do sucha. Ja natomiast zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem na taka zakonserwowana kierownice, by było wytrzeć ja po trasie taka jednarazowa chusteczka do skór z marketu.

No coś takiego:

****LINKI Z ALLEGRO NIE DOZWOLONE *************

W sam raz żeby ściągnąć pot i tłuszcz jaki osadził się na kierownicy po dłuższej trasie. A wydaje mi się ze siły czyszczącej nie ma aż takiej żeby ściągnąć zabezpieczenia...

Ciekawy jestem waszego zdania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu kupiłem polerkę Hamron, teraz się zastanawiam czy nie lepiej byłoby ja zwrócić i kupić adbl roller 9mm? 

Jeszcze nie zdążyłem polerki użyć, leży zafoliowana. Kupiłem ja za 300 a wychodzi teraz że roller będzie ~350. Czy taka wymiana ma sens? Lepsza jakościowo maszyna za prawie tę samą kasę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym Hamron jest lepszy od ADBL Roller lub KRAUS DB5800?

Nosze sie z zamiarem kupna swojej pierwszej polerki i chcialbym wybrac mozliwie jak najlepiej przy podobnym koszcie zakupu

 
Hamron ma skok 15mm

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buscar71 nie masz szans. 

Tak tak jakbyś na odłażącą farbę położył nową. Niby spoko, ale będzie odlazić. 

Zrób pierw mycie/dekontaminacja/cleaner albo pasta finish albo one step żeby już tak lepiej było / wosk. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, powerf napisał:

Czy ktoś ma doświadczenia w temacie trwałości QD Carpro Ech2o w stężeniu 1:15?

Tydzień, 2 tygodnie, miesiąc? 1 mycie, 2 mycia czy więcej?

Orientacyjnie.

Cieżko po Ech2o 1:15 oczekiwać jakiegoś zabezpieczenia z racji, iż jest to bardzo lekkie QD.

Wg mnie, jest to od mycia do mycia (1 tydzień?)
Co do samego stosowania QD Ech2o to nie wiem czy czasami delikatnie nie zaburza hydro naszego LSP. Kiedyś to zauważyłem na świeżym wosku, ale niestety ręki nie dam.
Możliwe, że przez to iż ma jakieś związki czyszczące które pomagają przy myciu bezwodnym. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
36 minut temu, raafal91 napisał:

Stosował ktoś APC do czyszczenia ram okiennych w domu? Czy stężenie 1:10 byłoby odpowiednie?

U mnie na Śląsku 1:1 mial problemy 😉 Nielsen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.