Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

2 warstwy - CarPro CQUARTZ  (hydro takie sobie, kropelkowanie też)

więc dorzuciłem 

2 warstwy - CarPro Gliss Top Coat

 

1. Czy dwie warstwy CarPro Gliss wystarczą? (produkt ma rok ważności, a mało ubywa)

2. Czy można używać teraz TarAndGlue, ADHL Vampire? Bardzo to będzie osłabiać powłokę?

3. Wyczytałem, że piany aktywne NEUTRAL, bo zasadowe i kwaśne uszkadzają powłokę, po czym ktoś proponuje pianę/szampon kwaśny, żeby ją odetkać? To czym wreszcie myć? ADHL Yeti bedzie ok?

4. Dzięki.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof ten jest chyba akurat seryjny klucz Porsche, ale jak byś był bardzo zainteresowany to istnieje coś takiego:

https://www.nationaltoolwarehouse.com/34-Drive-Split-Beam-Detachable-Ratchet-Click-Wrench-200-600-lbft-P51601.aspx

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napewno doradzi 😉
1. Jaka powłoka na alu felgi, które są oryginalnie w czarnym macie, mają kilka delikatnych zarysowań ale w tym sezonie nie chce tego oddawać do malowania. Felgi są dokładnie wyczyszczone w każdym zakamarku i przygotowane pod sezon, nie chce zabezpieczać ich woskiem, potrzebuję coś naprawdę trwałego żeby nie męczyć się po sezonie i w trakcie sezonu.
2. Czym i w jaki sposób zabezpieczacie nowe opony? Usuwacie w jakiś sposób to co na nich siedzi - nałożone przez producenta. Czy nakładacie od razu dressing na opony? Jak to u Was wygląda? Zabezpieczacie od raz z jednej i drugiej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Patryk14 napisał:

Ktoś napewno doradzi 😉
1. Jaka powłoka na alu felgi, które są oryginalnie w czarnym macie, mają kilka delikatnych zarysowań ale w tym sezonie nie chce tego oddawać do malowania. Felgi są dokładnie wyczyszczone w każdym zakamarku i przygotowane pod sezon, nie chce zabezpieczać ich woskiem, potrzebuję coś naprawdę trwałego żeby nie męczyć się po sezonie i w trakcie sezonu.
2. Czym i w jaki sposób zabezpieczacie nowe opony? Usuwacie w jakiś sposób to co na nich siedzi - nałożone przez producenta. Czy nakładacie od razu dressing na opony? Jak to u Was wygląda? Zabezpieczacie od raz z jednej i drugiej strony?

1. Jest temat o "powłoki na felgi". Ja używam CarPro DLUX raz na rok, bo cena/jakość jest korzystna. Bogaci używają Gtechinq C5 Wheel. (dwa razy droższy)

2. Przed dressigiem na opony możesz użyć czegoś do mycia. Jak wejdziesz na stronę z kosmetykami to wpisz opony i wyskoczą kosmetyki do mycia opon. I tam w zależności ile chcesz wydać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś napewno doradzi
1. Jaka powłoka na alu felgi, które są oryginalnie w czarnym macie, mają kilka delikatnych zarysowań ale w tym sezonie nie chce tego oddawać do malowania. Felgi są dokładnie wyczyszczone w każdym zakamarku i przygotowane pod sezon, nie chce zabezpieczać ich woskiem, potrzebuję coś naprawdę trwałego żeby nie męczyć się po sezonie i w trakcie sezonu.
2. Czym i w jaki sposób zabezpieczacie nowe opony? Usuwacie w jakiś sposób to co na nich siedzi - nałożone przez producenta. Czy nakładacie od razu dressing na opony? Jak to u Was wygląda? Zabezpieczacie od raz z jednej i drugiej strony?

1/ Dobry wosk wystarczy na sezon. Używam tylko wosków.
2/ tire cleaner i IPA/spirytus mineralny (terpentyna) a potem dobry dressing na bazie wody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aabbcc123 napisał:

1. Jest temat o "powłoki na felgi". Ja używam CarPro DLUX raz na rok, bo cena/jakość jest korzystna. Bogaci używają Gtechinq C5 Wheel. (dwa razy droższy)

2. Przed dressigiem na opony możesz użyć czegoś do mycia. Jak wejdziesz na stronę z kosmetykami to wpisz opony i wyskoczą kosmetyki do mycia opon. I tam w zależności ile chcesz wydać.

 

 

Dressingów to ja mam kilka różnych, nie wiedziałem tylko czy nówki sztuki myjecie od razu tire cleaner czy zostawiacie na początek to co jest na oponie nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Patryk14 napisał:

Dressingów to ja mam kilka różnych, nie wiedziałem tylko czy nówki sztuki myjecie od razu tire cleaner czy zostawiacie na początek to co jest na oponie nowej.

Kupiłem auto z salonu. Auto miało po jednej stronie wosk na oponach, a po drugiej (od ściany) nie było nic... Panom z salonu trzeba zabronić dotykać aut i Panom z ASO również, oni Ci co tak chcą za wszelką cenę umyć auto... bez-dotykiem i jazda z piaskiem po lakierze...

Umyj to na nowo i nałóż swoje, przynajmniej wiesz co tam masz, a te produkty zostaną Ci na parę lat, chyba że myjesz auto co tydzień 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy trzeba jakoś czyścić odkurzacz piorący,mam na myśli przepłukanie układu natryskowego po użytej chemii ?  

Wciągnij płukankę, zalej wodą demi 2-3 l i wypryskaj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Wczoraj ogarniałem Toyotę i nie udało mi się pozbyć mini kropek z dachu i maski (wyraźnie czuć je pod MF). Vasco nie dało rady, mam wrażenie że to z drzew.
Czy próbować innej chemi, czy tylko glinka (nie planuję jeszcze korekty, boję się o dodatkowe rysy) .
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Birkhof napisał:

Dziękuję.

Chodzi mi głównie o przekrój rączki.

Mam jakiś tani „łamak” i niestety trochę się wygina, a taki przekrój prostokątny da większą sztywność przy odkręcaniu (tutaj akurat klucz dynamometryczny: https://atmo.com.pl/pl/p/Klucz-dynamometryczny-12-60-350Nm/988)

Dynamometrem nie bede odkręcał więc grzechotka jest wystarczająca.

Edit: ten wygląda pancernie - http://www.triumftools.pl/Pokretlo-z-przegubem-3,4-x-1000mm-CRV-trzpien

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dobrze, że nie będziesz odkręcał dynamometrykiem, bo po prostu zazwyczaj się nim nie da odkręcać, a ewentualnie można najwyżej popsuć 😄 Taki długi może się okazać tylko niewygodny do dokręcania jeśli będą felgi z niskim ET a trochę schowane w nadkola. Popularny i dobry Jonnesway za niecałe 300zł w pełni wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 14:12, rygryss napisał:

@Adaszek96 , ale kwaśny, czy ten co ma niby pH neutralne

Kwaśny. Bo przecież pH nie ma znaczenia 😁

W dniu 18.04.2019 o 14:12, rygryss napisał:

@Adaszek96 , ale kwaśny, czy ten co ma niby pH neutralne

Kwaśny. Bo przecież pH nie ma znaczenia 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie będziesz odkręcał dynamometrykiem, bo po prostu zazwyczaj się nim nie da odkręcać, a ewentualnie można najwyżej popsuć  Taki długi może się okazać tylko niewygodny do dokręcania jeśli będą felgi z niskim ET a trochę schowane w nadkola. Popularny i dobry Jonnesway za niecałe 300zł w pełni wystarcza.

Wiem, ze się nie odkręca ;)
Jonnesway dla mnie w porównaniu do np kingtony to zabawka - jest o polowe lżejszy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na feldze ostatnio grubo ponad 6 minut siedział i nie zasychał. Konsystencja pół żelu. Temperatura około 16-18°C. Kupiony w biedrze

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KryMar1983 napisał:

Witam.
Wczoraj ogarniałem Toyotę i nie udało mi się pozbyć mini kropek z dachu i maski (wyraźnie czuć je pod MF). Vasco nie dało rady, mam wrażenie że to z drzew.
Czy próbować innej chemi, czy tylko glinka (nie planuję jeszcze korekty, boję się o dodatkowe rysy) .
Pozdrawiam.
 

Jeżeli to w miarę świeże soki z drzew to spróbuj ciepłą wodą. Jak nie ruszy to trzeba będzie dalej kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.