Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, mysh_daniels napisał:

Co z chemią samochodową która jest w nieogrzewanym garażu? Woski, cleanery itd. Co z tym zrobić zimą? Czy to może być w nieogrzewanym garażu, gdzie temperatura spadnie poniżej 0?

Przemrozisz i będzie chemia do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki ma ktoś wzmacniacz słuchawkowy do pc [lub kartę pci] lub przenośny i jest z woj. Oposkiego ? Chciał bym zobaczyć czy faktycznie warto go kupić ? Czy tak dużo poprawia wrażenia z odsłuchu np w grach ? Czy filmach?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Jako poślizg do glinki chciałbym użyć wody z szamponem lub płynem do naczyń ale teraz pytanie ile wlać płynu lub szamponu do butelki 500ml? 😉  Może być np 50ml czy wiecej? Glinka z sg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo potrzebuje szybkiej i rzeczowej porady.
Jest w naprawdę dobrej promocji jak większość z Was wie ADBL Roller z torbą u naszego partnera (skok 9mm niestety). Rozważam i tak zakup polerki budżetowej i myślałem nad tą z Jula większość kojarzy pewnie. Obie maszyny jak wiadomo chińczyki z tym że ta z Jula ma skok 15mm. Jak sądzicie warto tego rollera 9 brać czy słabo tnie jednak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2018 o 09:09, Strus napisał:

Serio ? QD z opryskiwacza będziesz walił ? Butelka na auto ? 😁

Zły pomysł z opryskiwaczem? 🤔 Myślałem nad kupnem większej ilości i dolewania do opryskiwacza 😁

Lepiej kupić QD z triggerem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, bo mam przyjemność pracować z rupesem 15mm, z 9 niestety nie miałem styczności jeszcze nigdy, a potrzebuje kupić dla siebie chwilowo coś budżetowego bo niestety rupes nie mój.

Ale decyzje musisz podjąć sam - jeden rabin powie, ze warto a drugi ze nie.
Tnie słabiej - potrzebujesz dokładnych badań ze maskę 15mm wytniesz w 52 min a 9mm 137,5 min?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, david2888 napisał:

@patryyyk26 Dosłownie 2 krople 🙂 10 ml bedzie ok 🙂

 

22 godziny temu, BiałyGTi napisał:

10 ml to za duzo max 2-3 krople szamponu 

Dzięki Panowie,dzięki 😉  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w niedzielę pochwalę się rezultatem uzyskanym po zabezpieczeniu auta na zimę.  Mam jeszcze jednak kilka wątpliwości a kto pyta, nie błądzi więc.. 

1.Mam tar glue nielsena do usuwania smoły. Na białym lakierze widać dużo czarnych kropek. Jechać punktowo mikrofibrą czy załączyć atomizer i lecieć po całym lakierze? 

2..Jeśli wyglinkuje lakier, ale nie zamierzam przeprowadzać korekty lakieru to czy to błąd? Dodam, że jestem pewny, że moje auto nigdy nie widziało glinki.

3.Czy po glince muszę myć auto na dwa wiadra czy wystarczy spłukać wodą i przejść do cleanera?

4.Czy kupując gąbkę finiszową,miękką do polerki (zwykła podstawowa) do rozprowadzenia cleanera z good stuff przed woskowaniem to dobry pomysł?

5.Po dotarciu cleanera czy nie zaszkodzi na szybko przelecieć lakier nitrem (nie mam IPA) tuż przed samym woskowaniem?

Za każdą wskazówkę dzięki wielkie Panowie! 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Próbuj. Jednym tak pasuje, drugim inaczej.

2. Jeżeli zrobisz to miękką/średnią glinką i ostrożnie to nie powinno się nic zdarzyć. Po prostu stosuj się do zasad i rób to ostrożnie.

3. Tak, zaleca się umyć.

4. Finishowa jest wskazana, ale masz też takie gąbki stworzone specjalnie do pracy ręcznej.

5.

Na wszystkie pytania masz już pełno odpowiedzi na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
35 minut temu, patryyyk26 napisał:

lakier nitrem (nie mam IPA)

W zadnym wypadku Nitrem moze to uszkodzic lakier . Juz lepiej niczym. Badz jak masz gdzie kupic to zmywacz silikonowy  (np bolla) moze zastapic IPA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patryyyk26 Leona masz białego. Na Twoim miejscu spryskałbym całe auto Nielsenem. Przed opłukaniem możesz je zruszyć aplikatorem do opon.

To samo tyczy się glinki. Wyglinkuj całe auto i zobaczysz co znaczy biel ;-), w dodatku na tym kolorze jeśli zrobisz kilka mikro rys to nie będą one prawie w ogóle widoczne.

Po glince warto umyć auto jakimś odtłuszczającym lub "czystym" szamponem (bez włosków i dodatków). Na tym etapie myjkę auto na jedno wiadro, spłukując po 2-3 elementach wodą.

Powodzenia i koniecznie pochwal się wynikami :-)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś dobra uniwersalna czołówka do 300 zł na black week ?  

Myślałem nad LedLenserem MH10 z allegro za 296,99 zł lub SCANGRIP I-MATCH 2 z samochodowekosmetyki za 251,30 zł. 

Czy jest coś jeszcze godnego polecenia ? 

Za Ledlenserem przemawia większa ilość Lumenów. Ogólnie czołówka jest potrzebna do prac w koło domu, do auta i to chyba wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marekc napisał:

Jakaś dobra uniwersalna czołówka do 300 zł na black week ?  

Myślałem nad LedLenserem MH10 z allegro za 296,99 zł lub SCANGRIP I-MATCH 2 z samochodowekosmetyki za 251,30 zł. 

Czy jest coś jeszcze godnego polecenia ? 

Za Ledlenserem przemawia większa ilość Lumenów. Ogólnie czołówka jest potrzebna do prac w koło domu, do auta i to chyba wszystko. 

Wg mnie najlepsza , uniwersalna , możliwość ładowania z kabla , z największa ilością lumenów jest olight H2R 2300 lumenów . 

Sa czasami dobre przeceny i można dostać poniżej 300 zł . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.