Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny zwykle sa podobne, poszczególne zwykle drozsze nietypowe przedmioty moga roznic sie cena ale musisz sam szukac tego co Cie interesuje plus niektore sklepy maja system rabatowy w zaleznosci ile wydasz.

 

Moge Ci polecic

Shiningcar.pl rabat staly do 8-9% naliczany ze wzgledu na ilosc wydanych plnow

Deepgloss.pl mozna sie dogadac

Detailer.pl 7% na otrzymany kod po kilku zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam na forum od paru dni zestawu do mycia i impregnacji dachu cabrio. Większość tematów jest starczy i mało w nich aktulanych zdjęć jak i produkty mało dostępne w popularnych sklepach.

A więc tak. Szukam zestawu do umycią dachu. Jakąś szczoteczkę oraz preparat. Oraz jakiś impregnat. Cena wiadomo im mniej tym lepiej. Ale też nie chce kupić najtańszego żeby poźniej się męczyć np z brudzącym dachem itd.

Dach wykonany z brezentu.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem pierwszej maszyny polerskiej i natknąłem się na taką ofertę:

http://showcarshine.pl/maszyny-polerskie/1768-zestaw-full-do-polerowania-lakieru-krauss-dual-action-menzernaflexipads.html

Zastanawiam się jakie pasty dobrać, czy zrobić taki zestaw - 400, 2500, 3500 czy może proponujecie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

687862 Czy można spłukiwać piane z auta wodą ze szlaufa czy musi być pod ciśnieniem?

 

Jeżeli chodzi Ci o pianę której używasz przy myciu wstępnym to powinno się ją spłukiwać pod ciśnieniem. Piana ma właściwości które "luzują" zanieczyszczenia znajdujące się na lakierze. Dopiero przy spłukiwaniu pod wysokim ciśnieniem "tniesz" ten film brudu ciśnieniem wody. Wąż nie ma takiego ciśnienia i uformowanego strumienia aby zapewnić prawidłowy efekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam na forum od paru dni zestawu do mycia i impregnacji dachu cabrio. Większość tematów jest starczy i mało w nich aktulanych zdjęć jak i produkty mało dostępne w popularnych sklepach.

A więc tak. Szukam zestawu do umycią dachu. Jakąś szczoteczkę oraz preparat. Oraz jakiś impregnat. Cena wiadomo im mniej tym lepiej. Ale też nie chce kupić najtańszego żeby poźniej się męczyć np z brudzącym dachem itd.

Dach wykonany z brezentu.

Pomożecie?

 

Nikt nic? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że opłukanie samochodu przy obecnym mrozie na bez dotyku to dobry pomysł ? Chciałbym cały syf z solą zrzucić z auta, następnie samochód wstawiłbym do garażu..

 

Bardzo dobre pytanie. Nieziemsko wnerwia mnie zalodzone auto. Chciałbym zrobić podobnie. Ciepłą wodą z bezdotyku pozbyć się lodu i zmrożonego śniegu z zakamarków, dachu itp. Na koniec nabłyszczacz/osuszacz :o Przelot autem 70-80 km/h no i pod chmurkę bo garażu nie posiadam... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że opłukanie samochodu przy obecnym mrozie na bez dotyku to dobry pomysł ? Chciałbym cały syf z solą zrzucić z auta, następnie samochód wstawiłbym do garażu..

 

Bardzo dobre pytanie. Nieziemsko wnerwia mnie zalodzone auto. Chciałbym zrobić podobnie. Ciepłą wodą z bezdotyku pozbyć się lodu i zmrożonego śniegu z zakamarków, dachu itp. Na koniec nabłyszczacz/osuszacz :o Przelot autem 70-80 km/h no i pod chmurkę bo garażu nie posiadam... :/

Ja myślałem od razu płukać samochód ostatnim programem myjki czyli wodą demineralizowaną, lecz sam nie wiem czy to dobry pomysł ze względu na duży mróz..może ktoś coś doradzi..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem filmik jak zabezpieczyć samochód przed mrozami po myjni.

Szczegółów nie pamiętam, ale najważniejsze jest aby go skutecznie po umyciu wysuszyć, wypić wodę z uszczelek oraz zakonserwować przed zamarznięciem i stwardnieniem.

Jeśli bym już ryzykował to auto myłbym 20 minut i 2 godziny suszył, żeby rano się nie zdziwić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie myślę o osuszaniu, po prostu opłukanie z większego brudy i wjazd do garażu (murowany ocieplony) i to wszystko..teraz mają być dosyć duże mrozy, lecz nie zapowiadają opadów śniegu..

 

Jak masz ocieplany garaż to takie mycie i szybki wjazd do garażu chyba nie zdemoluje samochodu. Tak do -5 max, ale powyżej to bardzo bym się zastanowił... Od poniedziałku mróz ma folgować ale na śląsku jednak ciągle ma być -5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.