Skocz do zawartości

Krótkie pytanie i krótka odpowiedź


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

A benzyną ekstrakcyjną lub IPApróbowałeś? Ważne żeby tą folię zdjąć chemicznie, bo inaczej to wiesz jak to się skończy :/ Swego czasu mozolnie po cm2, właśnie za pomocą tych środków i wacików kosmetycznych zdjąłem starą naklejkę z lakieru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent to fiat stilo, kratki upackane pozostaloscia po gumie ktorą w oryginale były pokryte.

Próbowalem je sciągnąć ale nieskutecznie wiec operacje musze wykonac na desce. APC nie dziala , benzyna ekstrakcyjna tez nie , Tar and Glue R.

juz troche lepiej ale tyłka nie urywa wszystko sie strasznie marze.  Ma ktoś skuteczny sprawdzony sposób?

e2dca329adbef152med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Posiadam pianownice Epoca i piane ADBL Yeti 
W środku są gąbeczki i jakieś dodatkowe uszczelki posiadam w małej torebce dołączonej do zestawu.
Proszę podpowiedzieć czy ma ktoś już sprawdzony patent jakie gąbki wymmienic , coś zmienić , jakie proporcje piany żeby piana była najbardziej efektywna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 minut temu, kondziukret napisał:

witam,

Posiadam pianownice Epoca i piane ADBL Yeti 
W środku są gąbeczki i jakieś dodatkowe uszczelki posiadam w małej torebce dołączonej do zestawu.
Proszę podpowiedzieć czy ma ktoś już sprawdzony patent jakie gąbki wymmienic , coś zmienić , jakie proporcje piany żeby piana była najbardziej efektywna .

 

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2017 o 16:25, maro112 napisał:

Dzięki za odpowiedzi.

Jako, że kładłem pierwszy raz wosk/NW to dzisiaj po nocce (-6 stopni) od razu zauważyłem, że cały samochód nie jest w typowym szronie, tylko tak jakby ten szron się tak ładnie skrystalizował. Czy to właśnie efekt cholernie czystego lakieru/wosku czy jakiś ewenement? 

Nikt? Nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konioklonio  kiedyś przez chwilę, przez przypadek pracowałem na myjni. Myjnia dość spora, połowa to floty, druga połowa naprawdę dobre auta.  Używali tam sporo chemii Daerg. Nie pamiętam jak nazywał się ten prewash ale np. na plastiki, skóry i wszystko co w środku dało się przetrzeć leciał Amor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to ciekawi jak np myja z zewnatrz busy na takich myjniach tak doslownie bez wysilku i wszystko ladnie schodzi :shock:
Kiedyś się przeglądałem i rzeczywiście zawsze ładnie domyja ja obstawiam temperaturę u mnie mają z podgrzaniem a to podnosi siłę mycia

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2017 o 18:23, maro112 napisał:

Nikt? Nic?

A jak myślisz? :D

6 godzin temu, Konioklonio napisał:

Zawsze ciekawiło mnie, czym opryskują auta na myjniach ręcznych jako prespray? 

Na myjniach czy w firmach zajmujących się szeroko pojętą kosmetyką? W tych drugich - pianą lub (dużo rzadziej) prewashem a'la Koch Green Star czy ostatnio popularny produkt SG. Na myjniach? Dziadostwem. Po którym zostają białe ślady, zwłaszcza na szybie i czarnych plastikach. Teraz mam takiego Civica, roczne auto, a czarne klamki z tyłu straciły kolor... Na szczęście do oddania ma być czysty, to może go odzyskają. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kozaa napisał:

Czy przeczyszczenie lakieru IPĄ przed polerowaniem wpływa na efekty czy wręcz jest nawet wskazane?

Zależy co rozumiesz przez słowo polerowanie. Jeśli chodzi o korektę to porządne mycie z dekontaminacją, glinkowaniem i możesz zaczynać korektę. Jeśli chodzi o wosk to zależy od wosku nie które lubią jałowy lakier czyli przeczyszczony IPĄ a nie ktorę dobrze siedzą na cleanerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.