Skocz do zawartości

Carpro essence ręczna aplikacja


Dgchannel

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam cleaner Carpro essence na którego opakowaniu można znaleść 2 metody pracy z tym produktem, ręczna i maszynową, jakiś czas temu sprzedałem starą rotacyjną polerkę gdyż planowałem zakup Rupes 15 MARK2 ale temat jakoś umarł i zastanawiam się czy jest sens wykorzystywać essence do ręcznego polerowania, czy efekt zadowalający da dopiero maszyna da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem drzwi kierowcy ale to biały lakier na 2 letnim Porsche i nie wiem czy cieszyć się z uzyskanego efektu czy może byłby lepszy przy dotarciu maszyną, byłem ciekaw czy ktoś z forum korzystał z tego produktu w podobny sposob jak ja bo w necie essence praktycznie każdy rozprowadza maszynowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dgchannel napisał:

Zrobiłem drzwi kierowcy ale to biały lakier na 2 letnim Porsche i nie wiem czy cieszyć się z uzyskanego efektu czy może byłby lepszy przy dotarciu maszyną, byłem ciekaw czy ktoś z forum korzystał z tego produktu w podobny sposob jak ja bo w necie essence praktycznie każdy rozprowadza maszynowo. 

Jest to opcja trochę dla masochistów i ja do nich należę;)No i jak zauważysz na niektórych moich zdjęciach efekt jest więcej niż zadowalający niestety okupiony zakwasami na rękach :biggrin:Także dla chcącego nic trudnego.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Posejdon ręczne polerowanie nie stanowi dla mnie problemu, zgadzam się, że trwa to długo nie licząc czasu na dosychanie pasty ale ciekawe czy maszyna da dużo lepszy efekt bo o takim samym raczej nie ma mowy, zastanawiam się czy różnica bedzie na tyle mała, że taki sposob aplikacji wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dgchannel napisał:

@Posejdon ręczne polerowanie nie stanowi dla mnie problemu, zgadzam się, że trwa to długo nie licząc czasu na dosychanie pasty ale ciekawe czy maszyna da dużo lepszy efekt bo o takim samym raczej nie ma mowy, zastanawiam się czy różnica bedzie na tyle mała, że taki sposob aplikacji wystarczy. 

W takim razie proponuję ogarnąć sobie 2 elementy i porównać,przy okazji możesz wrzucić kilka zdjęć,bądź same uwagi w dzieł testy- dla potomnych;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Dgchannel napisał:

Zrobiłem drzwi kierowcy ale to biały lakier na 2 letnim Porsche i nie wiem czy cieszyć się z uzyskanego efektu czy może byłby lepszy przy dotarciu maszyną, byłem ciekaw czy ktoś z forum korzystał z tego produktu w podobny sposob jak ja bo w necie essence praktycznie każdy rozprowadza maszynowo. 

 A czym pracowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze efekty maszynowe zawsze będą lepsze niż ręcznie nie ma co porównywać. Przy maszynie zachodzi efekt ścierania samą powierzchnią gąbki która tez ma swoją ścierność + essence.
Jeżeli pracowałes mikrofibrą, to możesz poprawić wynik po ręcznej pracy uzywając padów do aplikacji ręcznej tric color, flexipadsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowanie ręczne mija się z celem, szczególnie kiedy w garażu temp jest równa 16stC, essence jako cleaner na zadbanym lakierze można bez przeszkód aplikować ale jesli w grę ma wchodzić korekta lakieru i usunięcie większych rys bez polerki pracy nie ma sensu nawet zaczynać. Muszę zrobić to dobrze więc długo odkładany zakup Rupes lhr15 II dojdzie do skutku ale mam pytanie do Was, z jakiego pada skorzystać do pracy z essence, wybrać jeden z dołączonych do zestawu czy dokupić coś do one step?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dgchannel - ja używam Essence albo z finiszowym padem MF od Flexi, albo z gąbką do one-step od Royala. Wcześniej raz użyłem z finiszową gąbką od LC (CCS), jednak efekt był słabszy, niż tego oczekiwałem (a potrzebowałem jednak, aby Essence zadziałał trochę jak pasta, a nie tylko jak politura). Jeżeli masz lakier w idealnym stanie - śmiało można do Essence używać gąbki finiszowej; jednak jeżeli lakier nie jest idealny - stosuj pad nieco agresywniejszy, niż typowy miękki finisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.