Skocz do zawartości

ADBL Black Water


paperson

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm..patrzać na porównanie Grzesia wyżej z GS black mamba shine to jakoś bardziej do mnie przemawia własnie GS i chyba przy tym dressingu zostanę na dłuższą metę.
No chyba ze wjedzie późniejszym czasie 0.5l to moze moze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fyox a weź nic nie mów :D Tak jak rozmawialiśmy, miałem BW na oku, odezwał się kolega z forum i kupiliśmy na pół. Teraz to Megsa wystawię na giełdę, bo tłoczno się zrobiło na półce. Aplikatorki od Ciebie pasują do BW jak ulał. Dzięki temu na oponę dwustronnie idzie może 5 ml. Jeśli będziesz miał czas i chęci na testy BW, to służę pomocą ;)

@Grzechu23 tak jak pisałem w teście, jednym odpowiada efekt satyny, drugim mat. Nie miałem żadnej Black Mamby w rękach, więc nie mogę obecnie gdybać nawet nad wersją Mamby matowej.

Zaciekawiła mnie cena Black Water, gdyż jest ona o połowę niższa od przeciętnego dla mnie SG B2B. Ciekawe jak chemikom z @ADBL udało się osiągnąć ten efekt, kosztem ceny? Dodatkowo 0,5 l ADBL Tire Dressing kosztuje więcej, niż 1 l ADBL Black Water :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Grzechu23 napisał:

moim zdaniem tutaj chyba główną role będzie odgrywała trwałośc na korzyść wiadomo kogo. No ale zobaczymy.. :) 

Moim zdaniem to jest bardziej QD do opon, tak jak Black Mamba, aniżeli dressing z prawdziwego zdarzenia ;) Takimi są chociażby drugi ADBL, Back to Black, Endurance, Sonax, Gyeon Tire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Gardor

Edit w sprawie nadkoli 

Na jednym nadkolu położony był Żel do plastkiów Sonax Profiline , po drugiej stronie sam BW 

Nadkole potraktowane BW przez nastepne 3 tygodnie po dobrym spłukaniu i pianie  było czyste i nie wymagało szczotkowania 

Nadkole potraktowane Sonaxem do dzisiaj ładnie się domywa i nie trzeba szczotki żeby domyć , w takich warunkach jakie mamy uważam to za bardzo dobry wynik 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował aplikacji ADBL Black Water na oponie np. umytej tylko na bezdotyku, takiej, która nigdy szczotką i preparatem do opon nie była czyszczona?

Nie mam jeszcze nic do opon i zastanawiam się czy doczyszczę dobrze np. takim ADBL APC Pro przed nałożeniem ADBL Black Water ? (którego dopiero zamierzam kupić_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, khornes napisał:

Ale na taką oponę najlepiej pewnie przygotować APC w maksymalnym stężeniu tj. 1:10?

Jak opona nie czyszczona nigdy to tylko koncentrat Tire and Rubber Cleaner. Za 1 razem opony napewno nie wyczyscisz więc trzeba proces powtórzyć. Po prawidłowym oczyszczeniu opony możesz nałożyć dressing. APC Kiedyś czyscilem opony i powiem Ci ze dressing się słabo trzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 APC w najmocniejszym stężeniu nie wyciągnie tak brudu  jak tire and rubber. Na youtubie jest mnóstwo filmików z tego typu środkami. Jeżeli myłeś oponę APC to od razu zobaczysz różnicę na filmiku miedzy tymi produktami.

Przykładowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim! Szczególnie @rygryssowi za filmiki oraz podesłanie tematu. Wcześniej nie brałem pod uwagę ExceDe - wszystko z jednej stajni miało być - > ADBL, ale przekonaliście mnie do zakupu czego innego. :) a dla Black Water jest też jakaś równie dobra/lepsza alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam obiecany finisz testu Black Water od @ADBL. Zawodnik zakończył żywot po około 1400 km w ciężkich jesienno-zimowych warunkach. Po dressingu ani śladu:

BW2_leon.jpg

Wartością dodaną jest jednak odpychanie brudu :good:Zobaczcie sami! Opona umyta T&R Cleanerem ...i piana biała. Black Water stworzył skuteczną barierę dla brudu! 

BW_leon.jpg

Mimo trwałości dochodzącej do jednego m-ca, ja to kupuję! Położyłem BW ponownie :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, paperson napisał:

Mimo trwałości dochodzącej do jednego m-ca, ja to kupuję! Położyłem BW ponownie

kurdę byłbym super zadowolony gdyby u mnie tak z miesiąc leżał :)

Dobrze,że zaktualizowałeś ,bo często w testach brakuje właśnie zakończenia z opisem i zdjęciami ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kursien również jestem pozytywnie zaskoczony, bo mimo kilku trwalszych zawodników, @ADBL Black Water mi podpasował. Raz w miesiącu myję porządnie auto, więc tak czy siak na opony coś wpada. Dodatkowo wrzucam to z premedytacją na gumowe dywaniki, które po wchłonięciu BW docieram fibrą. Dla mnie bomba :good:

Jeśli chodzi o trwałość na pewno pierwszorzędne znaczenie ma przygotowanie opony. Przed położeniem tego dressing miesiąc temu myłem opony trzy razy przy pomocy T&R Cleanera, do czasu aż piana była biała. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.