Skocz do zawartości

ADBL Bubble Maker


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

ADBL BUBBLE MAKER
SUPREME SHAMPOO BOOSTER

ADBL-wizualizacja-1L-Bubble-maker-white-


Opis producenta:

Cytat

Idealne uzupełnienie każdego szamponu. Zwiększa stabilność piany oraz znacznie poprawia właściwości myjące. Podnosi poziom zwilżania, zmniejszając w ten sposób ryzyko zarysowań. Chroni i zabezpiecza czyszczoną powierzchnię przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych dzięki zawartość inhibitorów korozji. Neutralne pH – przyjazny dla wosków i sealantów. Niezastąpiony zimą – ułatwia usuwanie soli drogowej. Wydajny i ekonomiczny, zaledwie 10 ml na jedno mycie. Rewelacyjna piana. Wysoka ochrona.

Sposób użycia:

    Dodaj 10-20 ml ADBL BUBBLE MAKER na 10 l wody oraz zalecaną ilość szamponu.
    Myj według instrukcji podanej na szamponie.

Dodatkowe wskazówki:

    Stosuj regularnie w celu uzyskania najlepszego efektu.

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Chronić przed światłem słonecznym.

Nie przemrażać.


W styczniu 2017 zobaczyłem na kanale Larego to:

 

Ammo Boost. Dostałem olśnienia. Produkt z inhibitorami korozji.
Jako że mam dwa fordy temat rdzy nie jest mi obcy :D
Marzyłem o takim produkcie w Polsce i wiele razy sugerowałem polskim producentom - zróbcie to ! To jest to co w polskich warunkach ma szanse bytu.

Jest śnieg, jest sól, błoto to i rdza musi być ;)


Kiedy już miałem zamawiać Ammo Boost - około 2 tyg temu @ADBL ogłosił premierę ADBL BUBBLE MAKER.

Wstrzymałem zakupy w USA i wczoraj dostałem swoją buteleczkę ADBL BM :)

 

W tym teście sprawdzimy czy działa tak jak JA chcę żeby działał ;):)

 

 

Przygotowałem sobie kilka takich metalowych blaszek.


Te inposta to niby aluminium więc rdza im nie straszna:
2017-12-01_10.01.57.jpg

 

Tutaj na zdjęciu prezentuję tylko dwie blaszki ale mam takie 3 gotowe.
2017-12-01_10.02.41.jpg

 

Wszystkie zostały dokładnie oszlifowane i spolerowane papierem ściernym na Dremelu.

Najważniejszy był test czy w ogóle uda mi się wywołać w krótkim czasie efekt rdzy.

Test miał polegać na wsadzeniu blaszki do kubeczka ze zwykłą wodą na 5 minut.
Po 5 minutach energicznym ruchem wylałem wodę i wytrzepałem pojemnik.
 

Zostawiłem to na 12 godzin.

Rano poszedłem do piwnicy i sprawdziłem efekt.

Tak mamy to !!!!!!! Rdza jest duża i wyraźna :)

Nie oszlifowana płytka inpostu - nie wrażliwa na wodę
2017-12-01_10.01.57.jpg

 

Na delikatnie oszlifowanej płytce inpostu rdza się wdarła:
2017-12-01_10.02.06.jpg


2017-12-01_10.02.19.jpg

Także to chyba nie całkiem aluminium ;)

Moja metalowa płytka dostała solidnej rdzy.
2017-12-01_10.02.48.jpg
2017-12-01_10.03.00.jpg
2017-12-01_10.03.03.jpg
Rdzą można nawet malować na papierze ;)
2017-12-01_10.03.20.jpg
Resztki rdzy w kubeczku
2017-12-01_10.03.25.jpg

3 płytki razem:

2017-12-01_09.58.59.jpg


Także teraz mając pewność, że mogłem powtórzyć eksperyment Larego byłem pełen optymizmu.


W moim laboratorium przygotowałem dwa kubeczki.
Po lewej woda z szamponem, po prawej woda z szamponem + Bubble Maker.
Nie chcę ujawniać nazwy szamponu bo jeszcze potem ktoś plotę puści, że ten szampon powoduję rdzę ;)
Ilości produktu były wręcz śladowe bo kubeczki maja tylko około 125 ml.
2017-12-01_19.17.53.jpg
2017-12-01_19.18.00.jpg
2017-12-01_19.28.08.jpg

Strzykawkami wtłaczałem powietrze do środka roztworów.
Od razu widać, że wedle słów producenta po prawej stronie bąbelki a wręcz piana jest intensywna, bardziej zbita - jak śmietana i nie ma oczek. Wszystko na plus.

Dodatkowymi rurkami pompowałem powietrze tworząc bąbelki i te po prawej są wciąż ładniejsze niż te ze zwykłego szamponu.
2017-12-01_19.29.15.jpg
2017-12-01_19.29.22.jpg
2017-12-01_19.30.32.jpg
2017-12-01_19.30.42.jpg

Wystarczy małe sprężone powietrze z własnych płuc wtłoczyć rurką w roztwór by zobaczyć fajny efekt bitej śmietany bąbelkowej :) Jakkolwiek to nazwać ;)
2017-12-01_19.30.47.jpg

Od góry widać, że oczka piany samego szamponu nie robią wrażenia.
2017-12-01_19.30.51.jpg

 

Tak zwana stabilność piany została w prosty sposób potwierdzona.

Zostawiłem kubeczki na dokładnie 5 minut i po tym czasie piana w kubeczku prawym była widoczna, stabilna i wyższa.

W środku moczą się blaszki testowe.
2017-12-01_19.36.38.jpg


Super, wszystko się zgadza. Idziemy dalej ;)

Następnie, energicznymi ruchami wylałem wodę z obu kubeczków, zostawiając blaszki jak poprzednio w resztkach ich wilgotnego roztworu i schowałem na 12 godziny.

2017-12-01_19.38.36.jpg


2017-12-01_19.38.43.jpg

 

 

 

 

Minęło 12 godzin. Wchodzę do laboratorium i co widzę ?

2017-12-02_09.49.21.jpg

 

Próbnik z szamponem
2017-12-02_09.49.25.jpg

 

Próbnik z szamponem + Bubble
2017-12-02_09.49.29.jpg

 

Próbnik z szamponem - rdza po 12 godzinach

2017-12-02_09.50.04.jpg
2017-12-02_09.53.28.jpg

 

Porównanie.

Na górze : próbnik z szamponem + Bubble, na dole próbnik tylko z szamponem
2017-12-02_09.54.24.jpg

 

Próbnik z szamponem + rdza
2017-12-02_09.54.33.jpg

 

Próbnik z szamponem + Bubble
2017-12-02_09.54.40.jpg

 

Wnioski:

@ADBL czapki z głów. Jestem pod ogromnym wrażeniem. To jest to czego szukałem. Produkt spełnił moje najgłębiej skrywane wymagania.

Osobiście uważam, że to hit sezonu. W polskich warunkach to "must have" każdego detailera nie tylko w sezonie zimowym. Woda potrafi wedrzeć się w każdy zakamarek.

Dzieki Bubble Maker otrzymamy super pianę ale najważniejsze jest to, że możemy uchronić albo przynajmniej mocno spowolnić proces postępującej lub ukrytej korozji.

Zamierzam dodawać Bubble Maker'a do każdego szamponu i piany z którym będę pracować.

 

Świetna robota panowie @ADBL :D

 

Larry - sorki, ale muszę wstrzymać przesyłkę ;)

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :)

  • Lubię to 9
  • Dziękuję 5
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_t11 Domel, mam prośbę: czy mógłbyś spłukać blaszkę po Bubble samą wodą i sprawdzić, czy wda się rdza po dalszych 12h? Wydaje mi się, że taki eksperyment byłby najbliższy rzeczywistości. Bo po umyciu auta i tak zawsze trzeba je spłukać, a jeśli warstwa ochronna po bubble da się spłukać, to produkt już nie byłby już taki przełomowy :)

  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, kempus napisał:

A co np. z szamponem AG, który zawiera inhibitory korozji?

pierwsze słyszę, który to dokładnie ?

4 godziny temu, Michał126 napisał:

@Domel, czapki z głów to dla Ciebie, za to doświadczenie. ;)

się polecam ;)

Dodatkowo sprawdzam za Twoja radą Miparox

2017-12-01_09.48.37.jpg
2017-12-01_09.52.49.jpg
2017-12-01_19.33.26.jpg

W sumie myślałem, że zeżre rdzę a on tak na prawdę ją pokrywa :)

3 godziny temu, Pawel_t11 napisał:

@Domel :good: Prezentujesz poziom detailingu nieosiągalny dla mnie. Test super brawo!

A dziękuję bardzo :) Tak naprawdę wystarczy chcieć i "just do it" - bawić się, testować, próbować :)

 

3 godziny temu, ktm950 napisał:

@Pawel_t11 Domel, mam prośbę: czy mógłbyś spłukać blaszkę po Bubble samą wodą i sprawdzić, czy wda się rdza po dalszych 12h?

Ok zrobione. O tym nie pomyślałem. Blaszka opłukana 3 razu i schowana do jutra.

2017-12-02_15.02.51.jpg

3 godziny temu, ktm950 napisał:

Bo po umyciu auta i tak zawsze trzeba je spłukać, a jeśli warstwa ochronna po bubble da się spłukać, to produkt już nie byłby już taki przełomowy :)

Nie wydaje mi się, że po to ten produkt został zaprojektowany. To ma być wspomagacz szamponu lub piany z dodatkową funkcją inhibitorów korozji.

Nie bądźmy naiwni, fizyki nie oszukasz - to nie jest magiczny płyn który uchroni nasze auto przez korozją w magicznym bąbelku. Nie wiem czy zostawił jakąś ochronę na dłużej ;)

Z tego co wiem produkt jest dedykowany do mycia zimowego - jakkolwiek to nazwać.

W takich ciężkich warunkach woda dostaje się i zamarza we wszelkich możliwych zakamarkach.

Także jeśli już ma tam siedzieć zamarznięta lub bez to lepiej, żeby nie powodowała korozji.

Taka jest moja opinia ale niech się wypowie @ADBL :)

 

Blaszka ma 12h od teraz. W cuda nie wierzę, ale jeśli się jutro okaże że rdzy nie ma - od razu kupuję 5litrów na dożywocie :D

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

W takich ciężkich warunkach woda dostaje się i zamarza we wszelkich możliwych zakamarkach.

Także jeśli już ma tam siedzieć zamarznięta lub bez to lepiej, żeby nie powodowała korozji.

No zgadza się. Ale jeśli woda z szamponem dostanie się w jakiś zakamarek, to i przy wypłukiwaniu szamponu wlezie tam zwykła woda i to ona zamarźnie. A jeśli to właśnie ta woda tam będzie "siedziała", a "ochronę" szamponu da się wypłukać, to nie spełnia pokładanych w nim przeze mnie nadzieji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Kozak test, dzięki!

A co do szamponów z inhibitorami korozji to jeszcze ma to Bilt Hamber Auto Wash.

Ogólnie to poczytajcie o nowym produkcie marki Bilt Hamber Atom-mac. Świetnie sobie radzi z tym żeby np. po umyciu tarcze nie były zardzewiałe. Ja chce go kupić :D

@Domel nie zamawiasz może tego Ammo Boost od Larego? Byśmy zabrali we dwóch za jedną wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Update: Minęło 16godzin. Jak pisałem wyżej płytka została opłukana 3 razy intensywnie. Czyli wlałem wodę do kubeczka z płytką i opróżniłem pojemniczek - trzy razy. Dla pewności że na ściankach kubeczka nie zalega BM.

 

Oto efekt. Wnioski wyciągnijcie sami, polecam też innym osobom na sprawdzenie tego produktu w ten czy inny sposób. Ja uważam, że jest fenomenalnie. @ADBL wyśmienita robota !!! :)

ps. żeby kogoś nie zmyliło, prezentuję stan płytki z dwóch stron ;)

2017-12-03_07.57.39.jpg


2017-12-03_07.57.39_1.jpg


2017-12-03_07.58.22.jpg


2017-12-03_07.58.22_1.jpg


2017-12-03_07.58.30.jpg


2017-12-03_07.58.30_1.jpg


2017-12-03_07.59.50.jpg


2017-12-03_07.59.50_1.jpg


2017-12-03_08.00.35.jpg


2017-12-03_08.00.35_1.jpg


2017-12-03_08.02.50.jpg


2017-12-03_08.02.50.jpg

Płytka trzymana w samej wodzie ma o wiele większą korozję niż ta w szampon + BM.


2017-12-03_08.03.07.jpg


2017-12-03_08.03.07_1.jpg

 

 

 

 

 

37 minut temu, Gardor napisał:

Kozak test, dzięki!

dzieki :)

37 minut temu, Gardor napisał:

nie zamawiasz może tego Ammo Boost od Larego? Byśmy zabrali we dwóch za jedną wysyłką.

PW.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel szacunek za wszystkie testy które robisz;). Zgadzam się z @ADBL powinieneś mieć miejsce u jednego z producentów. Wiem że producent z taką osobą jak Ty by dokładnie wiedział co jest potrzebne na rynku. Gratulacje jeszcze raz, Twój level nie jest osiągalny dla wielu z nas :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dzieki Panowie za miłe słowa to tylko motywuje mnie do dalszej pracy i rozwoju ;) nie mniej jednak daleko mi jeszcze do takich legend jak Arek, Justyna, KRD, Evo i inni :)  Cel jest, szczególnie poprawa merytorycznej zawartości, czyli język pisany i foto relacje :/ Mój aparat uległ zniszczeniu i teraz fotki robię komórką :/

:) także byle do przodu i żeby zdrowie było ;)

Najbardziej mi leży bycie niezależnym testerem :)  W tedy nikt mnie nie ciśnie i robię to jak lubię, kiedy mogę i chcę :) Testowanie nowości i preprodukcji jest super uzależniające :) Zawsze też liczę na feedback innych detailerow. Wymiana doświadczeń i wrażeń jest bardzo ważna aby producent wyniósł z tego co najlepsze :)

 

 

 

 

 

Wracając do tematu BM, liczę że kolejne osoby wezmą go na warsztat. Test piany, śliskości, zapachu etc etc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel nie bądź taki skromny, wykonujesz kawał dobrej rooty dla tego forum, dla Nas i kolejnych użytkowników. ;) Większości, no dobra, nie będę wypowiadać się za większość, ale mi by się nie chciało aż tak dogłębnie zbadać temat. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 3.12.2017 o 12:44, keza napisał:

@Domel szacunek za wszystkie testy które robisz;). Zgadzam się z @ADBL powinieneś mieć miejsce u jednego z producentów. Wiem że producent z taką osobą jak Ty by dokładnie wiedział co jest potrzebne na rynku. Gratulacje jeszcze raz, Twój level nie jest osiągalny dla wielu z nas :D:D

No. Już to widzę jak byście to odbierali. Nieobiektywny tester, faworyzuje firmę w której pracuje itp. Niech wszystko zostanie tak jak jest.

Każdy co ma do czynienia trochę dłużej z tematem dochodzi do wniosków co jest mu potrzebne. Producenci mają trochę gorzej bo trzeba wypuścić coś na czym trzeba zarobić. A zakładam, że wszelka chemia to nie jest wymyślana ot tak. Czasami proces "wymyślania" jest dłuższy, a czasami krótszy. Jednak cały czas kasa się musi zgadzać :P Przecież to dzięki takim świrom jak my na forum to w ogóle wszystkie te firmy mają rację bytu :D

Poziom jak najbardziej osiągalny dla każdego. Jednak niestety jest przykra tendencja do "niechcenia" - patrząc na ilość i jakość relacji w PSB to w ogóle dramat jeśli porównamy do czasów 2009-2013 :)

@ADBL, zadałbym inne pytanie. Czy dodawanie tego środka do szamponu lub piany przy każdym myciu ma jakiś niekorzystny wpływ na coś? Czy zmniejsza połysk/trwałość lub cokolwiek innego nakładanych później LSP? Jeśli nie, to czy poza ew wzrostem ceny nie warto byłoby pokusić się o dodawanie tych inhibitorów korozji do wszystkich środków do mycia? - piany, szampony, qd.

  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@krd odpowiadając na pytanie o dodawanie do innych produktów Chemik mówi: dodawanie tych surowców które są w bubblemakerze do szamponów lub gotowych produktów nie da takiego efektu jak przy oddzielnym środku.

Dodawanie BM do szamponów czy pian nie ma niekorzystnego wpływu na LSP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.