Skocz do zawartości

ADBL Frost Eater


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, zwirek napisał:

Spróbuj jeszcze Tire and Rubber Cleaner od ADBL jest silniejszy niż excede ale mogą być już to przebarwienia. Ale pamiętaj, że kontakt z gumą na szybie Frost ma dosłownie chwilę a w Twoim wypadku dosyć długo miał z nią styczność :)

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
 

Może później spróbuję mocniejszeg stężenia Exceede bo ADBLa nie mam - po czytaniu na forum i obejrzanych testach wyglądało właśnie odwrotnie tzn. że Exceede jest lepszy od ADBL.

Wiadomo, że normalnie Frost Eater ma znacznie krótszy kontakt z elementami gumowymi.

 

Poza tym czy ktoś miał taka sytuacje przy Frost Eater - spryskałem przy ok. -7 szybę czołową, następnie odczekałem chwilę, włączyłem wycieraczki - zebrały co miały zebrać a szyba od razu zaczynąła się pokrywać znów lodem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może później spróbuję mocniejszeg stężenia Exceede bo ADBLa nie mam - po czytaniu na forum i obejrzanych testach wyglądało właśnie odwrotnie tzn. że Exceede jest lepszy od ADBL.
Wiadomo, że normalnie Frost Eater ma znacznie krótszy kontakt z elementami gumowymi.
 
Poza tym czy ktoś miał taka sytuacje przy Frost Eater - spryskałem przy ok. -7 szybę czołową, następnie odczekałem chwilę, włączyłem wycieraczki - zebrały co miały zebrać a szyba od razu zaczynąła się pokrywać znów lodem.
 
Pamiętaj zawsze przetestuj sam, bo na forach często są jakieś dziwne teorie z na temat sposobu użycia czy to odnośnie konkretnych produktów. Zobaczysz na oczy i uwierzysz :)



Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2018 o 21:23, zwirek napisał:

bo na forach często są jakieś dziwne teorie z na temat sposobu użycia czy to odnośnie konkretnych produktów

Nie zgodzę się, że to dziwne teorie. Sam używałem każdego z nich i nie raz wstawiałem bezpośrednie porównania gdzie np. jeden produkt sprawdzał po drugim. Pod względem siły domywania: Excede, Shiny i na końcu mniej więcej na równi ADBL i DG. Jednak jeżeli chodzi o ten dywanik to wydaje się być odbarwiony i żaden cleaner do gumy nic tu nie poradzi ;)

W dniu 9.02.2018 o 23:28, zwirek napisał:

Ale pamiętaj, że kontakt z gumą na szybie Frost ma dosłownie chwilę a w Twoim wypadku dosyć długo miał z nią styczność :)

Dosłownie chwilę? Przecież samochody mają plastikowo/gumowe podszybie, uszczelki, dekory przy szybach itd. Przy używaniu odmrażacza te elementy też są nim traktowane. Po użyciu nikt przecież tego nie wyciera :) Wiadomo jest inna temperatura, na zewnątrz około 0 , w środku  o wiele cieplej, to może przyśpieszać jakieś reakcje i mogą się dziać różne rzeczy. To tylko chemia, a z chemią jaka by nie była zawsze trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

 

18 minut temu, Piotrek napisał:

Pod względem siły domywania: Excede, Shiny i na końcu mniej więcej na równi ADBL i DG

Nie chce zasmiecac tego posta ale w weekend robiłem testy cleaner'ów do opon, i akurat Excede nie zachwycał. W mojej stawce daje go na 3 miejscu zaraz po ADB i SG :) ADBL wyciagał brud do końca nawet przy 7-8 szczotkowaniu.

Ale jestem w stanie to uzasadnić rozcieńczeniem. ADBL to gotowy produkt a EX i SG mozna rozcieńczac wedle uznania.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
1 godzinę temu, Piotrek napisał:

 (tak jak to zdarzenie z podgrzanym odmrażaczem na grzanych lusterkach).

 

@Piotrek kogo jak kogo ale Ciebie nie podejrzewałbym nigdy o sianie takiego fermentu. Przecież zostało wyjaśnione w temacie że lusterka były wadliwe i FE nie mialo ŻADNEGO wpływu na grzane lusterka. Więc proszę o pisanie zgodnie z prawdą i najlepiej edytowanie Twojego posta bo później użytkownicy patrzą na wpisy moderatorów jako wyrocznie i w świat idzie nieprawdziwy przekaz którego nawet Ty padłeś ofiarą ;).

 

Co do tematu TRC - też można go rozcieńczać ale my tego nie polecamy bo jest po prostu słabszy. Apelujemy też o rozwagę i przemyślenie procedury "sprawdzającej". Zwłaszcza w czasach kiedy to "agresywność" chemii detailingowej jest uważana za najważniejszą cechę. Tym bardziej na elementach tak ważnych w kwestii bezpieczeństwa jak opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie miałem na celu "siać fermentu". Chodziło mi tylko o to, że z chemią należy zawsze bardzo uważać, przestrzegać zaleceń producenta bo złamanie zaleceń, "niekontrolowane" warunki potrafią się zemścić. Aby nikt nie miał wątpliwości o co chodziło, dopisałem:

Cytat

To tylko chemia, a z chemią jaka by nie była zawsze trzeba uważać.

;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Piotrek napisał:

W żadnym wypadku nie miałem na celu "siać fermentu". Chodziło mi tylko o to, że z chemią należy zawsze bardzo uważać, przestrzegać zaleceń producenta bo złamanie zaleceń, "niekontrolowane" warunki potrafią się zemścić. Aby nikt nie miał wątpliwości o co chodziło, dopisałem:

;)

Jednym słowem u Niemca jeździło, u Polaka przetrwało ale z ADBL poległo :lol:

 

Dla mnie lepiej niż tire cleaner domywa już choćby APC od Detailers Magic. Co innego EXEDE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Gesiu_15 żadnego błędu tu nie ma, po prostu ADBL trochę przecenili produkt chyba:). Dla jeszcze większej pewności dziś auto postawie pod chmurką na noc. Rano po 6 jadę na pierwszy dzień do MX Nowicki, więc dzień zacznę iście detailingowo:D sprawdzając cztery psiknięcia na szybę

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, Gesiu_15 napisał:

@rapmen93 jest to nie możliwe ;) chyba że popełniam błąd w aplikacji :o

Właśnie widziałem w w drugiej części filmu jak się starasz ekonomicznie nanieść produkt dodając ruch butelką w czasie psiknięcia :)

Widać, że produkt naniesiony taką mgiełką też zaczyna działać, ale i tak miałeś szczęście, że nie wiało, bo wtedy przy takiej technice i tak by wszystko przeminęło z wiatrem :D

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rychu napisał:

tak by wszystko przeminęło z wiatrem

Dokładnie - jak wieje wiatr i chce się machać to wszystko leci w pi%du :) u mnie na przednią szybę wychodzi ok 8-10 dość punktowych psiknięć  
Może i w warunkach bezwietrznych 4 psiki dają radę ale jakoś nie zdarzyło mi się aby nie było wiatru :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie też że cenie każdego producenta za produkty bardziej czy mniej jednak zakupiłem ADBL Frosta ze względu na zapach :) i generalnie jest on na moje potrzeby zbyt słaby... nie spisał się tak jak chciałem kwestia może temperatur nie wiem produkt nie rozcieńczony mimo to rozpuszczał ale zaraz to przymarzało znów i skrobaczka w ruch :) gdyby miałem już połowę Forsta dolałem 50% IPY efekt był lepszy jednak nadal nie satysfakcjonował mnie, atomizer był ok nie chlapał zapach Irish bardzo intensywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Treys napisał:

 nie spisał się tak jak chciałem kwestia może temperatur nie wiem produkt nie rozcieńczony mimo to rozpuszczał ale zaraz to przymarzało znów i skrobaczka w ruch :)

Potwierdzam. U mnie również wszystko ładnie pięknie się rozpuściło. Niestety po przetarciu wycieraczkami ścinało się z powrotem (tworzyła się delikatna warstwa lodu) i bez skrobaczki się nie obyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Siemanko!

Odkopie trochę temat ponieważ zbliża się zima i zastanawiam się jaki odmrażacz zakupić.

Miałem chęć na Polskiego producenta adbl, ale widzę że śednio się sprawdza i jest mało opłacalny.

Chyba zakupię tenzi bo wydaję się najszybszy i jest dosyć atrakcyjny cenowo, choć zastanawiam się jeszcze nad DM.

Dodam jeszcze swój sposób na domrażanie w temperaturach nie niższych niż -5*

Przez ostatnie 2 sezony zimowe, polewałem w swojej C5 przednią i boczne szyby gorącą wodą z kranu. Wiem pewni zaraz powiecie że za duża różnica temperatur i może pęknąć. Otóż nie pękła żadna szyba przez 2 sezony.

Przez pierwszy sezon miałem oryginalną szybę czołową, ale że była porysowana postanowiłem ją wymienić. Drugi sezon szyba Guardian również nie pękła.

Dodatkowo pierwszą szybę miałem ubezpieczoną wiec też sie bardzo nie martwiłem jak zacząłem polewać. 🙂

Pewnie gdyby ktoś wpadł na pomysł lania wrzątku to mogłaby pęknąć, natomiast przy 40* max 50* raczej nie pęka, bynajmniej u mnie nie pękła. Jedynie przy niższych temperaturach woda potrafi zamarzać zaraz na szybie, ale za to przynajmniej ściąga tą grubsza warstwę szronu, a po niej pozostaję cieńsza.

Jak ktoś lubi ryzyko i ma sfatygowaną szybę to polecam. 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi raz pękła szyba przy takim polewaniu. Także tobie się 20 razy udało... a za 21 szyba pęknie. Jeśli jest ryzyko to dla mnie taki sposób jest nieakceptowalny. Wtedy to była "zwykła" szyba więc wymiana to tylko kilka stówek, ale teraz jak mam w niej czujnik deszczu, zmierzchu, świateł drogowych i inne pierdoły to nie chcę nawet wiedzieć ile kosztuje wymiana. Poza tym jak zostawiam auto np. 8h pod pracą to skąd wziąć wodę do lania? Tylko i wyłącznie odmrażacze. DM i Tenzi sprawdzają się świetnie. Skrobaczki też staram się nie używać, chyba, że pada coś podobnego do deszczu i zamarza na aucie tworząc warstwę lodu. 2 razy w przeciągu 2 lat drapałem przednią szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, LGV8V napisał:

Pewnie gdyby ktoś wpadł na pomysł lania wrzątku to mogłaby pęknąć, natomiast przy 40* max 50* raczej nie pęka, bynajmniej u mnie nie pękła. Jedynie przy niższych temperaturach woda potrafi zamarzać zaraz na szybie, ale za to przynajmniej ściąga tą grubsza warstwę szronu, a po niej pozostaję cieńsza.

Im cieplejsza woda, tym szybciej zamarza. Takie są prawa fizyki. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.