Skocz do zawartości

ADBL Frost Eater


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Detailer's Magic napisał:

@Strus , po każdym odmrażaczu tak jest . Gwałtowna różnica temperatur . 

 

Albo należy zostawić niedomknięte okna - wtedy wewnętrzna powierzchnia szyb również zajdzie szronem i zaparowanie szyb nie występuje :D Przekonałem się o tym dzisiaj rano - wczoraj nie domknąłem jednego z okien przednich drzwi i rano przednia szyba w aucie była lekko oszroniona również od wewnątrz :/ 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arkeolowy napisał:

. Kiedyś miałem taki odmrażacz jak gaz do zapalniczek - pod ciśnieniem. Tylko się wkładało do wkładki i momentalnie kluczyk wchodził jak ... ;) 

Kilkanaście lat temu korzystałem z takiego odmrażacza do zamków, nawet dobrze działał. Teraz w sklepie widziałem, że K2 coś takiego robi, K2 Gerwazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj i dziś testowany w praktyce. Zapach bardzo fajny. :) Nawet po przejechaniu paru km do pracy po tym jak wysiadłem czułem FE. :) 

Generalnie robi to co ma robić - odmraża. Mam porównanie tylko z Sonaxem i mam wrażenie, że trochę słabiej dział - atomizer ma mniejszy rozprysk.

Dzisiaj wieczorem wracając z pracy myślałem, że nawet po tylu godzinach czuć zapach.

Niestety okazało się, że jakimś cudem trochę się rozlało za siedzeniem kierowcy na wycieraczkę gumową gdzie leżał. Niestety przynajmniej 100 ml się jakoś wylało :/ stąd ładny zapach dalej w aucie. 

Po naciśnięciu butelki słychać było, że powietrze jest wypychane z butelki a następnie zasysane. :/ Odkręciłem i dokręciłem i dalej to samo. 

Też tak macie? To normalne? Czy dopadł i mnie problem z atomizerem od ADBL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@khornes Niestety to jest norma z @ADBL. Tak miałem z frostem, tire cleanerem, vampire liquid(ten smród w aucie!!!). A co do produktu, To jest bardzo dobry. Wcześniej brałem tylko tanie, marketowe produkty i różnica jest potężna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderator

 

W dniu 4.12.2017 o 22:07, rychu napisał:

Proszę o przetestowanie środka wg zalecanego zużycia producenta ;)

Skoro mają wystarczyć 2 natryśnięcia na m2, to na przednią szybę powinny starczyć max 4.... A Ty w filmiku psikasz około 35 razy i to chyba na pół szyby :D

Przy takim podejściu do zalecanych ilości użycia produktu, to np. nawet najgorszy szampon będzie działał, bo go wlejemy 20x więcej od zaleceń producenta.

Interesuje mnie czy rzeczywiście produkt jest skuteczny w zalecanej ilości?

 

Spadło trochę śniegu:

2018-01-21_08.47.18.jpg

 

Auto odśnieżyłem a pod warwą puchu było trochę zmarzliny, którą posypywał ciągle nowy świeży puch.

Rozpocząłem testy wedle Twoich zaleceń.

Cytat

ADBL FROST EATER jest bardzo wydajny – stosuj 1-2 natryśnięcia na m2.

Wnioski:

@rychu wedle mojej oceny nie jesteś w stanie z psikać m2 szyby dwoma psiknięciami - wedle zaleceń producenta - żadnym odmrażaczem.

Atomizer @ADBL Frost Eater daję mniejszą i wydajniejszą mgiełkę (czyli oszczędniej) ale powierzchnia aplikacji jest ciut mniejsza niż w @Detailer's Magic Frost Magic. Czyli na korzyść tego drugiego jeśli chodzi o powierzchnię działania.

Oczywiście, produkt spływa z powierzchni aplikacji odmrażając niższe warwy ale kto ma czas na to czekać ? Ja na pewno nie.

W dniu 4.12.2017 o 22:07, rychu napisał:

Przy takim podejściu do zalecanych ilości użycia produktu, to np. nawet najgorszy szampon będzie działał, bo go wlejemy 20x więcej od zaleceń producenta.

Nie jestem w stanie zreplikować, tego założenia. Mi się nie udało dwoma psiknięciami załatwić całej szyby.

Produkty działają w obszarze aplikacji około 25cm x 25cm. Jak widać w filmiku poniżej 4 kleksy na całą szybę to stosunkowo za mało.

Żeby odmrozić kompleksowo przednią szybę Focusa Mk3 potrzeba około/maksymalnie 14 strzałów (zależy od dnia ;) )

2018-01-21_18_25_41-_SZYBA_PRZEDNIA_FORD

Liczbę tą skonsultowałem z moją żoną która używa Frost Magic prawie codziennie. Twierdzi, że około 10 strzałów i jest OK.

 

 

I teraz to co ciekawi mnie najbardziej, czyli jak poprawić efektywność czyli po prostu technikę aplikacji tego typu produktów ?

Chyba zainteresuje to tylko osoby dla których oszczędność de frostów to ważna sprawa - bo dla mnie nie. Mnie interesuje ekspresowa aplikacja, chociażby całej szyby, ekstra szybkie działanie i odjazd z parkingu. Oczywiście widzę w tym sprzeczność z zaleceniami producenta. Ale czas to dla mnie pieniądz.

 

Aplikacja centralna, statyczna zrobi tylko kleksa ok 25cm x 25cm . Rozmrażanie będzie "punktowe" i mało obszarowe. Produkt zrobi to co ma robić ale na zadanej czynnikiem powierzchni.

Jak można się wspomóc ?

Ruch posuwisty z jednoczesnym dozowaniem produktu, aż do pełnego wciśnięcia spustu atomizera (filmik od 1:00).

source.gif

 

 

Spoiler

 

 

 

Obydwa produkty robią to co mają robić ale nie oczekujcie ze 4 psiknięciami załatwicie przednią szybę. Przynajmniej mi się nie udało.

Wybór "de frosta" należy do was. Technika aplikacji, oszczędność, ulubiony atomizer, zapach - jak dla mnie to indywidualne preferencje.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się tylko to,  o czym pisałem w swoim teście... Na szybę i tak trzeba dać -naście psiknięć i nikt nie będzie się zastanawiał czy ma w ręce ADBLa czy Detailer's Magic. Problem tylko w tym, że jak za każdym razem psiknie się 10-12 razy, to DM starczy na 2 razy dłużej :) Bo dołączony atomizer "leje" 2 razy oszczędniej od ADBLowego. Suma summarum droższy DM jest tańszy ;) Poza tym... ten zapach :-]:song::good:

Dla ludzi liczących każdą złotówkę polecam Tenzi. Butla 600ml a nie 500 jak u konkurencji i zdecydowanie najlepsze działanie. Minus to oczywiście brak zapachu.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Domel Podszedłeś do tematu poważnie, żeby nie powiedzieć za poważnie ;) Liczyłem na krótką odpowiedź, że się po prostu nie da. Ale skoro powstał kolejny fajny test, to pozostaje tylko kliknąć łapkę w górę :)

Odmrażaczy używam sporadycznie, ale wiem, że pokrycie m2 dwoma psiknięciami jest niemożliwe, już biorąc pod uwagę jaką wydajność i "zasięg" mają spryskiwacze...

I tak mnie tylko zastanawiało, dlaczego producent takie nierealne wartości podaje w instrukcji?  Jakby nie można napisać, że po prostu trzeba pokryć całą szybę produktem w ilości zależnej od warunków panujących na zewnątrz. A nie przeliczać w dziwny sposób ilość psiknięć na m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na przednią szybę nawaliłem ok 10strzałów Frost Eater'a plus to co pociekło po palcach. Po kilku takich odmrażaniach już prawie nie mam nic w butelce, więc się przerzuciłem na matę srebrną na przednią szybę, a odmrażacz leci tylko na boczne szyby. Raz że wychodzi szybciej, dwa że taniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, rychu napisał:

@Domel Podszedłeś do tematu poważnie, żeby nie powiedzieć za poważnie ;) Liczyłem na krótką odpowiedź, że się po prostu nie da. Ale skoro powstał kolejny fajny test, to pozostaje tylko kliknąć łapkę w górę :)

 

Dzięki ;) Albo robimy to na poważnie albo wracamy do lepienia pierogów ;) Wybieram opcję pierwszą.

Cytat

Hipoteza to twierdzenie, które w wyniku weryfikacji wymaga udowodnienia lub falsyfikacji. Stawianie hipotez i dowodzenie ich racji, bądź błędu jest podstawą rozwoju nauki.

:);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MlodyKoguT napisał:

Taki minus to nie minus jesli chodzi o odmrazacz, na mrozie jedyne co masz ochote to szybko obleciec szybe i w droge

Jak podchodzisz do auta jak przeciętny kowalski to tak. Wosk też ma tylko zabezpieczyć a jednak zwracamy uwagę na zapach, to samo tyczy się dressingów do wnętrz, opon itp itd. Jak pisałem ja to kupuję. Jeśli produkt jest dobry, to dorzucę piątkę za zapach. Nie piję, nie palę to mogę sobie pozwolić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

no i kolejny fajny test Wojtka  :) co prawda to prawda, ostatnio było trochę mrozów u mnie w rejonie nie duze bo od 0 do -4 może. Lekki szron na szybie był raz używałem DM a raz ADBL i ADBL juz praktycznie brak to DM jest jeszcze ponad połowa. Produkt od ADBL leje bardzo dużo produktu. Mimo ze tańszy to więcej go sie pozbywamy z butli podczas aplikacji. Wiec ja zostaje z DM dla zapachu :) bo jest obłedny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Fredi88 napisał:

Jak podchodzisz do auta jak przeciętny kowalski to tak. Wosk też ma tylko zabezpieczyć a jednak zwracamy uwagę na zapach, to samo tyczy się dressingów do wnętrz, opon itp itd. Jak pisałem ja to kupuję. Jeśli produkt jest dobry, to dorzucę piątkę za zapach. Nie piję, nie palę to mogę sobie pozwolić :)

To zależy od indywidualnego podejścia do auto kosmetyki. Fakt; fajny zapach uprzyjemnia pracę, ale osobiście wyżej stawiam skuteczność i wydajność. Byleby nie capiło jak deironizer.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety chyba nie jest w pełni bezpieczny dla gumowych elementów. Wcześniej pisałem, że rozlał mi się na dywaniku gumowym bo tam go woziłem. Od tego czasu zawsze w pionie w bagażniku. Nie zabrałem się za czyszczenie od razu i efekt jest. Dzisiaj przy użyciu excede tire and rubber 1:3 3 razy czyścilem dywanik. Maziałem pędzeliiem ADBLa. Efekt niestety jest jaki widać. Nawet po nałożeniu Black Water przebija.
Dlatego jeśli się Wam rozleje radzę szybko się za to zabrać. f04c29d97f292789733ea02e0a37b9b5.jpga4db37240076bcee885c0ec5676c0d43.jpg06d794d3d2f9c42a11ae664e729a4747.jpg

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze Tire and Rubber Cleaner od ADBL jest silniejszy niż excede ale mogą być już to przebarwienia. Ale pamiętaj, że kontakt z gumą na szybie Frost ma dosłownie chwilę a w Twoim wypadku dosyć długo miał z nią styczność :)

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich mających problem z ilością psiknięć polecam odmrażacz Sonaxa.
Nie potrafi mi się go tak szybko skończyć jak tu wcześniej wspomniany odmrażacz od Tenzi.


Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ari napisał:

Dla wszystkich mających problem z ilością psiknięć polecam odmrażacz Sonaxa.
Nie potrafi mi się go tak szybko skończyć jak tu wcześniej wspomniany odmrażacz od Tenzi.


Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Sonax jest 2x mniej skuteczny od tenzi ;) Po prostu atomizer leje jak szalony. Daje 2x więcej produktu niż tenzi. Nie wiem skąd ta opinia że tenzi kończy się szybciej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonax jest 2x mniej skuteczny od tenzi Po prostu atomizer leje jak szalony. Daje 2x więcej produktu niż tenzi. Nie wiem skąd ta opinia że tenzi kończy się szybciej 
Z dotychczasowego użycia. Tenzi czeka w domu na wykończenie. Ja tam lubię atomizer od Sonaxa. Aplikuję identycznie jak produkty do felg... Czyli sprayowanie z ruchem nadgarstka. Pokrywa mi jednym psiknięciem dużą połać szyby.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.