Skocz do zawartości

Detailers Magic - Interior Magic


BiałyGTi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Wiec ja chyba jako pierwszy przystąpię do testu

Na początek dodam ze zapach zarówno APC oraz samego Interior-a jest bezbłędny nie dusi umila prace az chce sie smarować i smarować :D

 

Dostałem dwa produkty

-APC Magic

-Interior Magic

w gratisie Piotr dorzucił firmowa smyczke :) mały gadżet a cieszy :mrgreen:

image.jpg

Cytat

 

Opis Producenta :

 Interior Magic to produkt który skutecznie ochroni wewnętrzne materiały pojazdu przed promieniowaniem UV. Zastosowana polimerowa formuła produktu nadaje długotrwała ochronę oraz zapobiega przed przywieraniem brudu i kurzu. Dzięki naturalnemu pH jest bezpieczny dla każdego rodzaju plastiku, vinylu oraz gumy. Po zastosowaniu pozostawia idealne matowe wykończenie.

Przed przystąpieniem do aplikacji przygotuj powierzchnie przy użyciu APC Magic

Sposób użycia :

-Wstrząśnij przed użyciem

-Rozpyl 2-3 strzały na aplikator gąbkowy lub z mikrofibry

-Równomiernie rozprowadza na panel

-Za pomocą mikrofibry dotrzyj nadmiar produktu

 

 

Na wstępie chciałem dać sam produkt na testy ale do głowy przyszedł mi pomysł dlaczego nie zrobić małego porównania z NL (sławny produkt który sam używam i mocno chwale) lubie go miedzy innymi dlatego ze zostawia matowe wykończenie które bardzo mi odpowiada(nie lubie błyszczących)

image.jpg

Boczek w Passacie ma tak jak by 3 rodzaje plastików góra miekka jak by okjenony jakiś materiał na gąbce, raczka śliska gładka a na dole twardy plastik.

image.jpg

Wiec boczek w drzwiach czyścimy APC Magic i to podwójnie żeby mieć pewność ze poprzedni dressing został ściągnięty z plastików

image.jpg

Po czyszczeniu i wysuszeniu robimy 50/50

image.jpg

Smalcujemy i zrywany taśmę

Lewa Strona Interior Magic - matowieje niemal ze błyskawicznie jedynie na gładkim plastiku dłużej to trwa

Prawa Strona Natural look - wiadomo na początku błyszczący ale jak odparuje jest matowy

 

Powiem szczerze ze myślałem ze Narural look nadal będzie nie pokonany (według mnie) bo dobrze przyciemnia dobrze zabezpiecza i jest matowy. Ale to co stworzył Piotrek to jest po prostu... zresztą sami zobaczcie jak to wygląda w praktyce :mrgreen:

20171128_113522.jpg

20171128_113535.jpg

20171128_113527.jpg

20171128_113713.jpg

20171128_113541.jpg

20171128_113543.jpg

20171128_113548.jpg

20171128_113557.jpg

20171128_113616.jpg

20171128_113605.jpg

20171128_113610.jpg

20171128_113616.jpg

20171128_113602.jpg

20171128_113649.jpg

20171128_113709.jpg

 

Dobra zmywamy wszystko i kładziemy na całość Interior Magic

20171128_113851.jpg

20171128_113855.jpg

20171128_113905.jpg

20171128_113912.jpg

Podsumowanie :

Plusik za kolor oraz zapach konsystencja bardziej wodnista łatwość rozprowadzania zaledwie 3-4 strzały na aplikator i całe drzwi można ogarnąć bez problemu mocno przyciemnia zostawia naturalny mat dla plastiku

Powiem tak po zastosowaniu Interior Magic to Natural Look stracił w Moich oczach dużo. Mnie zaskoczył bardzo pozytywnie zresztą co można było sie spodziewać po Detailer's Magic patrzec chodź by na płyn do szyb. QW.QD itd można by było wymieniać wszystkie

 

Brawo Piotrek i dzieki za wybranie Mnie do Testów :) skończę ta buteleczkę na pewno kupie kolejna

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie produkt zapowiada się naprawdę obiecująco ;)
To co lubie w dressingach to właśnie znaczne przyciemnienie które jak widać jest konkret. PB natural look wg mnie ogólnie wypada słabo i całkowicie nie jestem jego zwolennikiem.
Mój nr 1 to aktualnie ADBL Interior Wow i takie porównanie z nowym graczem Detailer's Magic  jakby ktoś zrobił byłbym wdzięczny ;) 
Może czas zmienić lidera :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
5 minut temu, Bruuuum napisał:

Zrób test kropli wody / deszczu :)

tez o tym myślałem :P ale nie bede latał z woda wiec poczekam na prawdziwy deszcz, prawdziwe warunki :) a ze pada u nas praktycznie ciagle to na pewno wleca zdjecia po deszczu

Dodam ze NL zostawiał kropki na gładkiej powierzchni(raczka i sterowanie szybami) i zawsze jak napadało wycierałem MF zeby uniknąć plam.

Czekam az będzie padać i sprawdzę

3 minuty temu, Grzechu23 napisał:

 ADBL Interior Wow i takie porównanie z nowym graczem Detailer's Magic  jakby ktoś zrobił byłbym wdzięczny ;) 
Może czas zmienić lidera :o

 

no niestety Interior WOW nie posiadam ale jak ktoś ma to tez niech wstawi takie porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam własnie ADBL Interior WOW i Funky Witch Mademoiselle. Z tym ostatnim najbardziej chciałbym zobaczyć porównanie, bo to obecnie mój nr 1 dressing. W sumie maja chyba podobne kolory nawet :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, david2888 napisał:

Ja mam własnie ADBL Interior WOW i Funky Witch Mademoiselle. Z tym ostatnim najbardziej chciałbym zobaczyć porównanie, bo to obecnie mój nr 1 dressing. W sumie maja chyba podobne kolory nawet :) 

dokładnie , nie wiem czy mi monitor przekłamuje , ale czy NL daje na testowych platykach mniejszy połysk ?:oU mnie też Funky Witch Mademoiselle jest nr 1 . ( na razie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie połysku nie daje żaden z produktów, za to Interior Magic o wiele lepiej przyciemnia :good:

4 godziny temu, BiałyGTi napisał:

20171128_113709.jpg

 

Na tym foto plastik bez dressingu świeci sie bardziej niż ten po produkcie DM :) Jak zwykle świetny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, david2888 napisał:

Ja mam własnie ADBL Interior WOW i Funky Witch Mademoiselle. Z tym ostatnim najbardziej chciałbym zobaczyć porównanie, bo to obecnie mój nr 1 dressing. W sumie maja chyba podobne kolory nawet :) 

 

2 godziny temu, yacek _b napisał:

dokładnie , nie wiem czy mi monitor przekłamuje , ale czy NL daje na testowych platykach mniejszy połysk ?:oU mnie też Funky Witch Mademoiselle jest nr 1 . ( na razie )

Ja będę porównywał Interior Magic m.in. z mademoiselle także stay tuned (najprawdopodobniej w barbórkę opublikuje mój test).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yacek _b napisał:

dokładnie , nie wiem czy mi monitor przekłamuje , ale czy NL daje na testowych platykach mniejszy połysk ?:oU mnie też Funky Witch Mademoiselle jest nr 1 . ( na razie )

Dokładnie co monitor to inny wygląd. Odpaliłem na monitorze skalibrowanym x-ritem i na zwykłym lapku, w dodatku na fotce robionej od strony NL to on wygląda ciemniej na pozostałych Magic jest ciemniejszy dlatego na same fotki trzeba brać lekką poprawkę bo sporo miesza samo światło pod rożnymi kątami.

 

Mnie bardziej by interesowało czy nie zostawia zacieków po deszczu na twardych plastikach i czym mniej więcej pachnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jeżeli plastik pod dresingiem jest prawidłowo przygotowany to nie zostaną zacieki sprawdzałem w różnych warunkach . Od plastików w nowych autach po 20 letnie wygrzane od słońca . 

Trzeba też brać pod uwagę różnorodność plastików i innych tworzyw sztucznych .

Ja osobiście Interior’a mam pod maska położonego dla testów tam też świetnie daje radę .

@BiałyGTi dziękuje za szybki test , z niecierpliwością czekam na resztę „ekipy” .

 

@Pływak nie mogę sobie teraz przypomnieć zapachu Duragloss’a ale myśle ze Interior przypadnie Ci do gustu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Detailer's Magic napisał:

Trzeba też brać pod uwagę różnorodność plastików i innych tworzyw sztucznych .

Dokładnie, mając przez 7 lat Alfy romeo gdzie materiały wnętrza były naprawdę na wysokim poziomie nigdy nie maiłem problemu z zaciekami po NL, po przesiadce na Meganke już po pierwszym mocnym deszczu na twardych plastikach ukazały się piękne zacieki dlatego szukam następcy dla używanego przez 7 lat NL'a

2 minuty temu, Detailer's Magic napisał:

@Pływak nie mogę sobie teraz przypomnieć zapachu Duragloss’a ale myśle ze Interior przypadnie Ci do gustu

Jeśli nie jest to nuta typowo perfumowo-kwiatowa to powinien mi przypasować. Owocowe jak najbardziej są dla mnie akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Pływak napisał:

Meganke już po pierwszym mocnym deszczu na twardych plastikach ukazały się piękne zacieki

Czekam na deszcz a tu jak na zlosc nie pada. Pierwszy deszcz i powiem wam czy sa zacieki czy nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem przesyłkę.

Mała zajawka publikacji która nastąpi najpewniej 4 grudnia:

10x4l4x.jpg

Interior Magic porównam z:

- Nielsen Finesse

- Prostaff Car Interior Coating Spray

- Shiny Garage  Apple Dressing

- Funky Witch Mademoiselle (nie ma na zdjęciu ale będzie w teście).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jedziemy z koksem.

Boczki umyte cleanerem. Wyszło dużo brudu. Powierzchnia czysta,odtłuszczona, nie klejąca, matowa.

 

Zawodnicy:

 

@Detailer's Magic @ShinyGarage @Good Stuff

 

Z Lewej DM:

2017-12-01_21.09.49.jpg

Środek SG:
2017-12-01_21.09.57.jpg

 

Prawa strona GS.
2017-12-01_21.10.07.jpg
2017-12-01_21.13.11.jpg

 

DM i GS mają konsystencję wodnistą a SG bardziej żelową.

Wszystkie 3 bardzo ładnie pachną. Najintensywniej na aucie odczuwalne było SG

Kilka mniej lub bardziej udanych fotek poniżej.

Od aplikacji do wyschnięcia zajęło to około 5 minut. Na początkowych zdjęciach widać że panel aż lśni.

W temperaturze 0 stopni aplikacja wszystkich produktów - bezproblemowa. Zapachy odczuwalne i przyjemne dla nosa.

Czas schnięcia to około 5 minut.

 

Od lewej DM - środek SG - Prawa strona to GS

2017-12-01_21.14.07.jpg
2017-12-01_21.14.27.jpg

Od lewej DM - środek SG - Prawa strona to GS
2017-12-01_21.14.58.jpg

 

Od lewej DM - środek SG - Prawa strona to GS (najszybciej wysechł)
2017-12-01_21.16.00.jpg

Od lewej DM - środek SG - Prawa strona to GS
2017-12-01_21.17.24.jpg

Od lewej DM - środek SG - Prawa strona to GS
2017-12-01_21.18.11.jpg
2017-12-01_21.18.21.jpg

Od lewej DM - środek SG - Prawa strona to GS (najszybciej wysechł)
2017-12-01_21.18.28.jpg
2017-12-01_21.18.33.jpg

 

Wnioski.

Nie ma dla mnie jednoznacznego zwycięzcy. Wszystkie trzy produkty:

+ świetnie pachną

+ banalnie się aplikują ale MF bo z gąbeczki spływają i robią się zacieki.

+ najintensywniejszą barwę ma SG potem DM a na końcu GS.

+ wszystkie trzy są śliskie i nie klejące.

Jestem bardzo zadowolony i z miłą chęcią będę używać każdego z nich i mogę ję z czystym sercem polecić.

 

Świetna robota Panowie :)

 

 

 

Ale ponieważ brodaty Mikołaj właśnie dziś mi przyniósł DM Interior Magic - kosmetyk ten poleciał na całe auto :D

 

Lewa strona czysta po SG Interior Cleaner - prawa strona DM IM :)

2017-12-01_21.30.31.jpg

 

Lewa strona czysta po SG Interior Cleaner - prawa strona DM IM :)


2017-12-01_21.28.35.jpg

 

I tutaj już na całym boczku :)

2017-12-01_21.44.03.jpg
2017-12-01_21.44.38.jpg
2017-12-01_21.45.00.jpg
2017-12-01_21.45.22.jpg

 

 

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja porcja fotek. Spektakularnego efektu nie ma, ale coś widać. ;)
Plastiki BMW E91, przygotowane za pomocą APC Magic. Interior Magic porównałem z Unique Hestią, której używam. Lewa strona Hestia, prawa Interior Magic, w prawie każdym przypadku. Jeżeli strony będą zamienione podpiszę. ;) Zdjęcia pstrykane przy świetle dziennym. 
 

Fotos: 

IMG_20171202_130819.jpg

IMG_20171202_130825.jpg
 

IMG_20171202_130836.jpg

IMG_20171202_130841.jpg

IMG_20171202_131023.jpg

 

IMG_20171202_130859.jpg

IMG_20171202_130915.jpg

IMG_20171202_130929.jpg

IMG_20171202_130953.jpg

IMG_20171202_130959.jpg

IMG_20171202_131036.jpg

 

IMG_20171202_132948.jpg

IMG_20171202_133054.jpg

IMG_20171202_133131.jpg

 

IMG_20171202_133004.jpg

IMG_20171202_133010.jpg

IMG_20171202_133106.jpg

IMG_20171202_133144.jpg

IMG_20171202_133153.jpg

 

IMG_20171202_133033.jpg

 

Tak jak pisałem nie ma spektakularnej różnicy, jeden i drugi dressing jest matowy, dla mnie bardziej przyciemnia Interior Magic, ale patrząc po fotkach w zależności jak światło pada, raz przyciemnia bardziej Hestia raz IM. :oNakładanie IM bardzo przyjemne, początkowo plastiki się świecą, ale po wyschnięciu jest fajny mat, który ja preferuję. Zapach jest fenomenalny i Hestie bije na głowę, podczas pracy nie jest uciążliwy, wręcz przeciwnie. :) Polubiłem się z IM i na pewno zostanie ze mną i plastikami E91 na dłużej. Chcę jeszcze zrobić test w tatowozie (Astra G) , tam plastiki mają inna strukturę i materiał, ciekawe jak tam spiszę się IM. ;) 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię jak plastiki święcą się jak psu.. wiadomo co :mrgreen: dlatemu przeciwnik taki a nie inny. ;) Zapach IM tak jak napisałeś bajka, dobrze wyważony, nie za mocny i nie za słaby, głowa po nim nie boli. :) Jestem ciekaw jak to wyjdzie w Astrze ojca, tam plastik ma inny materiał i strukturę, Hestia bardziej się świeci niż u mnie w beemie. :P Test może jutro się uda zrobić, bo dzisiaj chciałem ale zabrali auto. :cry: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrowi z @Detailer's Magic przeprowadziłem porównanie Interior Magic'a ze środkami, które lubię i aktualnie używam, czyli Gtechniq C6 Matte Dash i Meguiar's Natural Shine Protectant.

Do konserwacji plastików wybieram tylko te środki, które dają matowy efekt, dzięki czemu nic w środku się nie świeci i nie daje zbędnych refleksów w słoneczne dni.

Test przeprowadziłem na dwóch autach. Jedno z nich, to całkiem nowy i matowy kokpit Seata Leona ST, zaś drugi to połyskliwy i porowaty w E36.

Sam byłem ciekawy wyników, gdyż są to dwa odmienne materiały, które dzieli prawie 20 lat.

Zacząłem od deski E36, tutaj stan przed testem; widać na zdjęciu porowatą i połyskliwą strukturę BMW:

E36_przed.jpg

No i jedziemy z APC od @Detailer's Magic:

E36_APC.jpg

Bardzo miło zaskoczył mnie ten produkt. Super pachnie, nie dusi, domywanie plastików na piątkę :good:

Produkt nie miał za dużo do roboty, gdyż to nie stół p.Durczoka :D

E36_po_APC.jpg

No i moi zawodnicy (w takim też układzie przeprowadziłem test na podzielonym taśmą kokpicie):

E36_srodki.jpg

Gotowi, start...

E36_test.jpg

E36_test_2.jpg

Z moich obserwacji wynika, że największy mat pozostawia C6. Interior Magic daje bardzo podobny efekt, jednak ze względu, że w teście najbardziej przyciemnił powierzchnię, to porowata struktura kokpitu BMW wydaje się bardziej błyszcząca. Na 3. miejscu Meguiar's Natural Shine Protectant, którego lubię za dość gęstą konsystencję.

No i test na boczku drzwi. Tu bez odstającego Naturala.

E36_test_drzwi.jpg

Zdjęcie potwierdza wcześniejsze obserwacje. Delikatnie większy mat po stronie prawej, gdzie leży Gtechniq C6 Matte Dash. IM nie ma się czego wstydzić, wykonał swoje zadanie.

No i przechodzimy do Leona. Decha przed testem:

Leon_deska_przed.jpg

W miarę czysto. Dla równego startu zawodników wymyłem powierzchnię APC i ustawiłem dwóch zawodników (wyeliminowałem trzeciego przegranego z poprzedniego testu, który odstawał od reszty):

Leon_rodki.jpg

Aplikacja...i wynik: na nowych materiałach Seata, które są mniej porowate i "fabrycznie" bardziej matowe remis :good:

Widać mocniejsze przyciemnienie Interior Magica (po lewej). Co kto lubi :)

Leon_po.jpg

IM bardzo dobrze spisał się na wymagającym panelu klimy. Szybko odparował i nie pozostawił zbędnych mazów:

Leon_klima.jpg

Podsumowując:

1. Ciężko wybrać zwycięzcę, między IM, a C6 szczególnie na nowszym kokpicie Leona. Interior Magic przyciemnia zdecydowanie najbardziej. Do tej pory bardzo podobał mi się efekt po C6. Produkt od Meguiar's na trzecim miejscu.

2. Aplikacja banalna, szybka odparowalność. Produkt fajnie pachnie. Dla mnie zapach jakiejś gumy balonowej z młodości.

3. Wydajność na 5, choć minusem jest tu rzadka konsystencja. Produkt bardzo szybko spływa. Przy pionowych panelach lepiej wpierw pryskać na mf.

4. Dodatkowo dzięki Piotrowi poznałem fajny APC, który świetnie sprawdza się we wnętrzu auta (rewelacyjnie pachnie, nie dusi, domywa).

Należą się wielkie brawa dla @Detailer's Magic za Polski produkt, który nie odstaje od czołówki :good::good::good:Osobiście wolę wspierać krajową działalność.

 

 

 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson dzięki za test :) Jest tak jak myślałem, czyli na plastikach w leonie nie ma tego typowego "WOW ale przyciemnia". Na każdym monitorze też pewnie inaczej, ale u mnie zdecydowanie widać gdzie leży Interior Magic, za to ciężko dostrzec gdzie leży C6. Więc + dla IM :)

Godzinę temu, paperson napisał:

3. Wydajność na 5, choć minusem jest tu rzadka konsystencja. Produkt bardzo szybko spływa. Przy pionowych panelach lepiej wpierw pryskać na mf.

Ostatnio zacząłem do dressingów wewnętrznych używać Soft interior pad od ADBL bo miałem ten sam problem co ty. Bardzo fajnie się nim nanosi dressing na plastiki :good:

Godzinę temu, paperson napisał:

4. Dodatkowo dzięki Piotrowi poznałem fajny APC, który świetnie sprawdza się we wnętrzu auta (rewelacyjnie pachnie, nie dusi, domywa).

Zapach jest fenomenalny. Ja wewnątrz pracuję tylko tym APC i bez rozcieńczania. Nie robi żadnej krzywdy plastikom. Na zewnątrz mi go szkoda i tam idą inne "typowe" APC :-]

Godzinę temu, paperson napisał:

Należą się wielkie brawa dla @Detailer's Magic za Polski produkt, który nie odstaje od czołówki :good::good::good:Osobiście wolę wspierać krajową działalność.

:good:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 cieszę się, że użytkownicy Leonów mają dokładnie to samo zdanie :)

@Fredi88 Czy masz jakiś sposób na tą szybkę nad pokrętłami temp.? Rysuje się od samego patrzenia. Tak samo szybka licznika:oStosuję zawsze najdelikatniejszą z moich mf, a rys jakby przybywa :D Dzisiaj potraktowałem je Glass Magis od @Detailer's Magic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.