Skocz do zawartości

Mycie na połysk w kilka minut


bombel6622

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Orientujecie sie czym i jak mysja auto w serwisach? Ostatnio oddałem mojego Jeepa do serwisu i standardowo po naprawie go wymyli. Trwało to ok 25 minut a efekt był super. Blask lakieru robił mega wrazenie i długo sie utrzymywał. Jakich oni kosmetyków uzywaja? Czy to zasługa czegos podobnego do QD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bombel6622 jeśli tak szybko, to pewnie jakaś piana aktywna, myjka ciśnieniowa, dwóch januszy z gąbkami i na koniec jakiś qd lub płynny wosk. Na pewno nie używali kosmetyków z najwyższej półki ;) Tak przynajmniej robią w większości ASO, w których serwisowałem auta u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bombel6622 na zimę kup sobie ADBL SSW. Będziesz mógł zadziałać szybciej na mokrym aucie (można produkt rozprowadzać na niewysuszony lakier) i do tego SSW ma na prawdę dobrą trwałość :good: Tak to u mnie na czarnym wyszło:

laka_2.jpg

A tu kropelki po deszczu:

kropelki_ssw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, bombel6622 napisał:

ja do tej pory stosowałem Tenzi QD ale efekt marny

 bo jak podłoże marnie przygotowane i nigdy nie miało porządnego detoxu to nic Ci nie da efektu "wow"

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie bo widać,  nie czytałeś za wiele - chcesz poświęćić 20 minut i prysnąć sprayem czy masz czas warunki i chęci aby nakładać "mleczko"  czyli glaze/politure itp  jaki masz stan lakieru ? bardzo porysowany ?  żaden spray co nie pomoże jak masz lakier zajechany do potęgi. Zawsze można raz na jakiś czas zrobić pastą a po myciu tylko  sprayem QD/QW , jest to jakiś kompromis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@W1Michal kolega ma czarny lakier 

W dniu 25.11.2017 o 16:12, bombel6622 napisał:

a jaki QD polecacie do czarnego lakieru chodzi o lustro? Uzywam wosku soft99 do czarnego ale jak auto wyjechało z serwisu to był lepszy efekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak to ujmę zdania są podzielone  :mrgreen:  a serio to zalezy od lakieru i własnego gustu. Na moim lepszą robote robi Meguiars (czarna perła) w dodatku nie ma problemu używać go w słońcu czy przy temp rzędu 5 stopni. soft zostawiał mi zamazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bombel6622 napisał:

a co według was jest lepsze dajacy lepszy efekt QD np soft99 czy woski w płynie np meguiars qw?

Na ogół QD, tak jak @Berd pisze, ale wraz z zacierającą się granicą między QD a QW należy poszczególne produkty rozpatrywać indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Berd napisał:

Lepszy efekt wizualny da Ci QD, bo takie jest jego m.in zadanie :-) .  Ma w swojej formule środki zwiększające połysk 

to nie jest regułą a wręcz bym powiedział że qw daje lepszy połysk. Zależy co z czym porównywać ale z tego co ja testowałem QW dawały lepszy look

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania muszą być podzielone bo jeden QD nierówny drugiemu, QD i QW te produkty się ostatnio tak wymieszały że nie można generalizowac bo co drugi to inny :D a kwestia doboru wosku i QD/QW to trochę indywidualna sprawna zależna od gustu czy koloru auta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.