Skocz do zawartości

BMW E34 Touring - moja pierwsza fotorelacja


Ogoniasty

Rekomendowane odpowiedzi

@Ogoniasty Świetna robota. Mógłbyś podpowiedzieć jaki posiadasz kompresor(choćby jego parametry) oraz pistolet do malowania? Powoli szykuję się, aby coś samemu lakierować i powoli się dokształcam, i będę szykował fundusze na jakiś podstawowy sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2018 o 00:16, YOBACK napisał:

@Ogoniasty Świetna robota. Mógłbyś podpowiedzieć jaki posiadasz kompresor(choćby jego parametry) oraz pistolet do malowania? Powoli szykuję się, aby coś samemu lakierować i powoli się dokształcam, i będę szykował fundusze na jakiś podstawowy sprzęt. 

Kompresor 2 cyl 100l. Przydałaby się butla 200l. Wtedy jeszcze lakierowałem pistoletem Walcom Slim HTE 1.3 . Potem przerzuciłem się na Satę 3000 1.3HVLP i 1.2 RP. Saty nie przebije żaden pistolet ;) Jest świetna. Na ten moment zrezygnowałem z lakierowania. Na zakończenie ogarnąłem sobie maluszka :)

 

 

27605778_831974463649073_885798310_o.jpg

DSC_1180.jpg

A wyglądał tak

DSC_0547.jpg

 

W dniu 19.02.2018 o 11:22, jerrry napisał:

Jestem pod wrażeniem.

Myślałem że taki lakier nadaje się tylko do ponownego malowania - a tu proszę da się!

Szacun za włożoną pracę.

Dzięki wielkie! :) Nie ma rzeczy niemożliwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja dochodzę do wniosku, że IPA to największe gówno do otłuszczania sprawdź sobie na czarnym UNI. Robisz finish (jewelling) psikasz IPĄ i masz znowu lakier taki zmatowiony szarawy. Gyeon Prep/ADBL Wipe Out nie zauważyłem, aby robił takie rzeczy. Dodatkowo to, że zrobisz sobie ipę nawet 80% to nie oznacza, że usuniesz wszystkie pozostałości. Dobre porównanie jest IPA vs Tac System Oil's zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, Arkeolowy napisał:

Ja dochodzę do wniosku, że IPA to największe gówno do otłuszczania sprawdź sobie na czarnym UNI. Robisz finish (jewelling) psikasz IPĄ i masz znowu lakier taki zmatowiony szarawy.

jakie stężenie  ?? bo używam i nie zauważyłem takiego czegoś jak ty to opisujesz  czesem mocne stężenie IPA tak robi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Arkeolowy napisał:

Ja dochodzę do wniosku, że IPA to największe gówno do otłuszczania sprawdź sobie na czarnym UNI. Robisz finish (jewelling) psikasz IPĄ i masz znowu lakier taki zmatowiony szarawy. Gyeon Prep/ADBL Wipe Out nie zauważyłem, aby robił takie rzeczy. Dodatkowo to, że zrobisz sobie ipę nawet 80% to nie oznacza, że usuniesz wszystkie pozostałości. Dobre porównanie jest IPA vs Tac System Oil's zero.

Coś masz nie tak z IPĄ albo szmatkami. IPA nie usuwa wszystkich resztek past, to jest prawda. Natomiast żeby zostawiać "lakier zmatowiony szarawy", to coś serio jest nie tak, nawet przy czystym izopropanolu. A do wymywania pasty polerskiej nie ma lepszego środka niż zmywacz silikonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.