Skocz do zawartości

BMW E34 Touring - moja pierwsza fotorelacja


Ogoniasty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :) Od stycznia tego roku biłem się z myślami - założyć temat, czy nie? No i w dniu swoich imienin postanowiłem podzielić się z Wami moją fotorelacją.
Zdjęć niestety nie ma wiele. Zajmowałem się tylko detalami z zewnątrz. Środek był bardzo zadbany, tam się łapami nie pchałem :)
Znajomy podstawił mi auto, żebym spróbował je jakoś odratować. Było lakierowane u osoby, która zniszczyła ten wóz. Wszystko będzie widać na zdjęciach załączonych poniżej. Detailing to moje hobby, w większości zajmowałem się lakiernictwem, wiec i ten wątek się tutaj pojawi :)
Od czasu, kiedy zajmowałem się tym autem minął prawie rok. Do tej pory zaopatrzyłem się już w dużo więcej produktów, zdobyłem dużo więcej wiedzy. Znam już wszystkie swoje niedociągnięcia. Cały czas uczę się w tym kierunku :)
Dużo zdjęć niestety zostało usuniętych. IPA oczywiście była używana - na zdjęciach jej nie ma :)
Pasty Koch, gąbki również na testy kupiłem Koch (średnie).


Nie miałem wtedy dużego zapasu kosmetyków. Teraz ich ilość wzrosła 300% ;) Szykuję kolejną fotorelację, ale tym razem z większą ilością zdjęć :)

 

 

DSC_0002.jpg

DSC_0004.jpg

DSC_0005.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0007.jpg

DSC_0008.jpg

DSC_0009.jpg

DSC_0010.jpg

DSC_0011.jpg

DSC_0012.jpg

DSC_0013.jpg

Wtedy jeszcze nie używałem piany aktywnej do pierwszego mycia, tak więc w ruch poszedł szampon od Shiny Garage :) Ale wcześniej trzeba było oblecieć auto APC od ADBL

DSC_0023.jpg

DSC_0025.jpg

DSC_0029.jpg

DSC_0030.jpg

DSC_0033.jpg

DSC_0035.jpg

DSC_0036.jpg

DSC_0037.jpg

DSC_0038.jpg

DSC_0040.jpg

DSC_0043.jpg

DSC_0045.jpg

DSC_0046.jpg

DSC_0048.jpg

DSC_0049.jpg

DSC_0051.jpg

DSC_0052.jpg

DSC_0053.jpg

DSC_0054.jpg

DSC_0055.jpg

DSC_0058.jpg

DSC_0059.jpg

DSC_0061.jpg

Felgi i kołpaki potraktowane zostały APC + Vampire Liquid

DSC_0063.jpg

DSC_0064.jpg

DSC_0066.jpg

DSC_0068.jpg

DSC_0074.jpg

DSC_0075.jpg

DSC_0078.jpg

DSC_0081.jpg

Glinka nie miała jakoś wiele do zbierania, ale jednak.

DSC_0083.jpg

DSC_0088.jpg

DSC_0093.jpg

DSC_0094.jpg

No i krótki wątek lakierniczy. Dwa przednie błotniki + tylny zderzak, którego nie będzie na zdjęciach. Z tych elementów schodził lakier bezbarwny.

DSC_0104.jpg

DSC_0105.jpg

DSC_0106.jpg

DSC_0107.jpg

DSC_0109.jpg

DSC_0111.jpg

DSC_0114.jpg

DSC_0115.jpg

DSC_0134.jpg

DSC_0135.jpg

DSC_0136.jpg

DSC_0139.jpg

DSC_0140.jpg

Tutaj już zaczynają się małe efekty. Z tego co pamiętam to zdjęcia po przejechaniu pastą H8.02 na żółtym padzie.

DSC_0142.jpg

DSC_0146.jpg

DSC_0148.jpg

DSC_0149.jpg

DSC_0150.jpg

DSC_0155.jpg

DSC_0158.jpg

Duże rysy w okolicy szyberdachu. Długo z nimi walczyłem, ostatecznie sięgnąłem po Trizac 1500 i Trizac 3000

DSC_0159.jpg

DSC_0163.jpg

DSC_0167.jpg

DSC_0168.jpg

DSC_0174.jpg

DSC_0176.jpg

DSC_0178.jpg

DSC_0179.jpg

DSC_0183.jpg

DSC_0186.jpg

DSC_0190.jpg

DSC_0192.jpg

DSC_0210.jpg

DSC_0219.jpg

DSC_0223.jpg

DSC_0225.jpg

DSC_0236.jpg

DSC_0247.jpg

DSC_0253.jpg

DSC_0254.jpg

DSC_0255.jpg

DSC_0256.jpg

Z maską miałem najwięcej problemów. Spowodowane to było fatalnym lakierowaniem. Najpierw trizac 1500, 3000 i na wykończenie 6000. Postem atakowałem pastami. Na szczęście udało się uzyskać w miarę dobry efekt.

DSC_0259.jpg

DSC_0262.jpg

DSC_0263.jpg

DSC_0264.jpg

DSC_0265.jpg

DSC_0267.jpg

DSC_0269.jpg

DSC_0273.jpg

DSC_0274.jpg

DSC_0276.jpg

DSC_0279.jpg

DSC_0281.jpg

DSC_0283.jpg

DSC_0294.jpg

DSC_0295.jpg

DSC_0296.jpg

DSC_0297.jpg

Auto po korekcie, przed nałożeniem wosku i nie zdążyłem jeszcze odświeżyć plastików.

DSC_0307.jpg

DSC_0298.jpg

DSC_0303.jpg

Tutaj już po woskowaniu. Jeszcze bez odświeżenia opon i ogarnięcia tylnego zderzaka :)

DSC_0311.jpg

DSC_0315.jpg

Tutaj już po całym zabiegu i niestety straciłem na dysku paręnaście zdjęć i zostało mi tylko to :(

DSC_0316.jpg

 

Na razie to tyle. Szykuję kolejną fotorelację, gdzie będzie to już bardziej profesjonalnie pokazane :) Tutaj były moje mocne początki, ale dzięki forum dowiedziałem się naprawdę dużo i staram się to praktykować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ogoniasty jeden z Twoich pierwszych postów i od razu walisz z grubej rury :good: Szacun za robotę przy e34, co raz mniej tych świetnych aut jeździ zadbanych. Sam mam e36 i przygotowuję się do pierwszej korekty. Gdy będę następnym razem w ukochanym Kraśniku, rozejrzę się za tym BMW :D Napisz jeszcze jaki silnik. Rzeczywiście brakuje zdjęć z wielu etapów i z zadbanego środka. Nie bacząc na to, podjąłeś słuszną decyzję w dniu imienin. Wszystkiego naj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłakałbym się jakby mi tak lakiernik auto spartolił. :cry: E34 piękny auto, teraz tylko dbać bo coraz mniej jeździ na drogach. ;) Odżyło strasznie, kawał dobrej pracy tutaj wykonałeś, mało zdjęć ale widać przemianę. Super, że zniknęły naklejki, do tego auta pasowały jak świni siodło. :mrgreen: Jak masz możliwość to fajnie by było zobaczyć wnętrze auta. ;) Widzę, że to jest polift to pewnie M50B20 pod maską? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paperson napisał:

@Ogoniasty jeden z Twoich pierwszych postów i od razu walisz z grubej rury :good: Szacun za robotę przy e34, co raz mniej tych świetnych aut jeździ zadbanych. Sam mam e36 i przygotowuję się do pierwszej korekty. Gdy będę następnym razem w ukochanym Kraśniku, rozejrzę się za tym BMW :D Napisz jeszcze jaki silnik. Rzeczywiście brakuje zdjęć z wielu etapów i z zadbanego środka. Nie bacząc na to, podjąłeś słuszną decyzję w dniu imienin. Wszystkiego naj :)

Dzięki wielkie :) Siedzi tam m50b20 w automacie. 

33 minuty temu, KapselK napisał:

Zapłakałbym się jakby mi tak lakiernik auto spartolił. :cry: E34 piękny auto, teraz tylko dbać bo coraz mniej jeździ na drogach. ;) Odżyło strasznie, kawał dobrej pracy tutaj wykonałeś, mało zdjęć ale widać przemianę. Super, że zniknęły naklejki, do tego auta pasowały jak świni siodło. :mrgreen: Jak masz możliwość to fajnie by było zobaczyć wnętrze auta. ;) Widzę, że to jest polift to pewnie M50B20 pod maską? :o

Auto ma do mnie przyjechać pod koniec listopada to zrobię zdjęcie wnętrza ;) Dokładnie tak - m50b20


Jakiś czas temu bawiłem się też przy swoim aucie, ale tutaj już zdjęć niestety nie mam żadnych. Jedynie efekt końcowy ;) A zapuszczone było mocno
DSC_0009.jpg

 

Obecnie kupiłem sobie auto na zimę i to przy nim będę chciał pokazać jak największą fotorelację. Jest dużo do zrobienia, ale mam nadzieję że efekt końcowy mi to wynagrodzi.

22664368_783963551783498_1354032807_oa.j
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sparco0 napisał:

lkr pierwsze co myślę, Kraśnik ale potem lbl czyli kolega z Biłgoraja? Świetna robota, a lakiernik był mistrzem swojego fachu. Pewnie tutaj nie jedna osoba ze spreya osiągnęłaby lepszy efekt lakierowania ;)

Znajomy z Kraśnika ;) LBL? Chyba LLB, czyli Lubartów ;) Jestem z Lublina, ale od roku czasu jakoś nie chciało mi się e39 przerejestrować. W tym momencie wystawiam ją na sprzedaż, więc już w ogóle nie opłaca mi się zmieniać blach.

57 minut temu, KapselK napisał:

@Ogoniasty miło widzieć kolejnego swojego człowieka, czyli od BMW. :D Czekam na relacje w dziale. Nad E39 pracowałem jakiś czas temu, możesz zajrzeć w dział W&W. Prace nad własnym E91 są w BSB. ;)

Jakoś tak się złożyło, że obracam się wśród tych aut. Nie tylko, ale w większości :)
Dzięki za informację, obejrzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ogoniasty napisał:

Obecnie kupiłem sobie auto na zimę i to przy nim będę chciał pokazać jak największą fotorelację. Jest dużo do zrobienia, ale mam nadzieję że efekt końcowy mi to wynagrodzi.

 

Będą dryfty zimą ? :D Jaki silnik ? 

Relacja mimo małej ilości zdjęć ( jak dla mnie mało zdjęć, ale ile pracy na tych zdjęciach pokazane ) jak najbardziej na plus :) Czekam na relacje z e36 :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki za uwagę :) Robię już w rękawiczkach.

Relacji z e36 nie będzie :( Po ostatnim spotkaniu z murkiem auto otrzymuje tytuł gruza do latania ;)

Kusi zrobić jakąś relację, auta cały czas się robi tylko z czasem jakoś kiepsko. Był Leon, jest Tiguan. Jak wpadnie coś nietypowego to wtedy się trochę zdjęć zrobi :)

DSC_0457.jpg

DSC_0150.jpg

DSC_0151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
20 godzin temu, autokosmetyka zamosc napisał:

zawsze matujesz samochody za pomocą mirki? Nie przetarłeś nigdy lakieru ?

O który produkt mirki dokładnie chodzi? Jedyna rzecz, która tutaj była użyta z tej firmy to papier goldflex przy docieraniu podkładu, ale chyba nie o to chodzi. Mówimy o trizact 3M?
Używam go w dwóch przypadkach - po lakierowaniu w celu wyrównania morki, albo w sytuacji, gdy lakier jest ekstremalnie zniszczony jak w tym przypadku.
Nigdy nie przetarłem lakieru, Przy gradacji 3000 ciężki by to było zrobić, a 1500 używam bardzo rzadko, a jeśli już muszę go użyć to robię to ostrożnie.

11 godzin temu, kubik napisał:

Szacunek ,jak oglądałem pierwsze zdjęcia myślę ciężko będzie go wyciągnąć,a tu pięknie poszedłeś z tematem :D

Tam gdzie wjeżdżają papierki,tam się kończy miękka gra :D

 

Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie, tutaj była konieczność wyprowadzenia prawidłowej morki i dlatego pojawiła się maszynka. Na ogół jej nie używam, ale zacznę. Zauważyłem, że jest bardzo pomocna przy mocno zniszczonych lakierach. Zamiast bawić się futrem, wolę użyć maszynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.