Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak już tak to testujecie czy mógłbym kogoś prosić o test jak sobie ten produkt radzi z wnękami drzwi oraz nadkolami ? gromadzi się tam bardzo dużo syfu, nie mam możliwości u siebie przetestowania tego a chętnie bym zobaczył taki test :) bo produkt ciekawy nawet bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, czyzu6491 napisał:

Żaden pre-wash nie umyje samochody tak aby można było na spokojnie oblecieć go mikrofibrą bez porysowania.

To ja włożę kij w mrowisko... :D

Jestem pewny, że po porządnym prewashu i obfitym spłukaniu używając fibr z głową nie zrobię większej szkody lakierowi niż mycie słabą rękawicą czy wycierania ręcznikiem.

Pamiętam nawet, że parę lat temu @dzinkins robił taki test - czerwona Toyota po korekcie została oddana na mycie bezwodne. I większych bubu tam nie było. A tam prewasha nie było :)

Nie mówię tu o samochodzie umorusanym po dach, ale normalnych powiedzmy letnich zabrudzeniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Treys Ja do  codziennego mycia nadkoli używam zawsze wszelkiej maści APC np. Green stara , GreenGina , rozrabiam je 1:10 psikam i spłukuje myjką , to wystarcza

W tym tygodniu sprawdzę w tej kwestii Citrus PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krd Jeśli ma się dużą praktykę, to oczywiście nie zrobi się "większej szkody". Oczywiste jest też, że ktoś z małymi umiejętnościami, dodatkowo z kiepską rękawicą/mf w ręku może narobić dużo szkód. Pytanie: czy ryzykowałbyś tak na swoim pieszczochu co tydzień lub nawet co dwa, szczególnie teraz zimową porą? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@paperson

14 godzin temu, krd napisał:

Nie mówię tu o samochodzie umorusanym po dach, ale normalnych powiedzmy letnich zabrudzeniach :)

Mój pieszczoch przestał być do końca pieszczochem sensu stricte z rok temu jak zmieniły się priorytety. Jest myty ręcznie raz na miesiąc/dwa. A i tak wygląda lepiej niż większość aut na ulicach. No, ale to nie jest temat do tego wątku.

Ale odpowiadając na pytanie - nie, latem nie bałbym się tak zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie wytrzymałem i też kupiłem :D , auto znajomego powłoka Kenolon od Kenoteka auto myte tylko na myjniach automatycznych czasami szczotki widzi ( hydrofobowość już słabawa bo osadu dużo i pasowało by wyglinkować ) no ale dosyfione nie myte 2-3 tygodnie niczym, 100ml roztworu na 900 ml wody > spryskany cały samochód odczekane około 5 min i spłukany tylko woda na myjni > efekt ? 0 osadu drogowego domyty bardzo ładnie !! 

Generalnie jestem dość sceptycznie nastawiony na nowości także od ShinyGarage jednak muszę przyznać że Citrus Oil robi :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siła tego środka jest naprawdę duża :D Przelałem 100ml w 1l plastikową butelkę po Sonax Extreme, żeby zrobić szybką akcję na bezdotyku. Po powrocie postawiłem tą butelkę z resztkami koncentratu w piwnicy. Jakie było moje dzisiejsze zdziwienie, schodzę rano do piwnicy i patrzę, a tu plama pod butlą! Resztka pre-washa po tygodniu "przeżarła" plastikową butlę po koncentracie płynu do spryskiwacza :shock: Dziury jako takiej nie ma w butli, ale koncentrat sączył się porami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Ja dodam taki filmik (oglądać w HD). Auto myte dokładnie 4 razy Citrus Oil na aucie tylko SSW dodam ze SSW ma juz ok 1.700 km wiec jakieś osłabienie jest szczególnie doły drzwi

Filmik nagrany po umyciu piąty raz( na dwa wiadra). Widac osłabienie tego co siedzi na aucie, ale sadze ze nie spowodował to citrus oil lecz przejechane kilometry i warunki w jakich auto jezdziło.

Na dniach dodam filmiki z mycia przed i po Citrus Oil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
42 minuty temu, Grzechu23 napisał:

Jak na 4x Citrus Oil / sam spray SSW / 5x dwa wiadra i ok. 1700 km to moim zdaniem jest naprawdę bardzo doobrze! :) 

4x citrus oil i piąty raz dwa wiadra :P zle to napisalem zaraz poprawie. Wynik rowniez według mnie jest bardzo dobry. Narazie nic nie poprawiam jade dalej z pre-washem. Produkt dla mnie typowo zimowy na szybkie akcje na bezdotyku. Zrobilem trase 600km wracam do domu brudne auto = nie zasnę musze umyc:D. Szybko rozrabiam z ciepla woda pare min na myjce i od razu lepiej. Widac ze ten brud i wszystko inne co jest na aucie pieknie odłazi mozna powiedziec ze naprawde auto jest czyste 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ten pre wash. Fajnie domywa, film drogowy zjadło, na litr wody dałem 60 ml Citrus'a. Mam położony Fusso i z moich obserwacji wynika że nie rusza go, natomiast fajnie się odblokowuje. Produkt najbardziej na plus, poszedłem za forumowym owczym pędem i jestem zadowolony

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎12‎-‎08 o 06:11, Szcz3p4n napisał:

poszedłem za forumowym owczym pędem

Też poszedłem .

Dzisiaj sprawdziłem działanie  Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil , uczciwie można powiedzieć że spełnia swoje zadanie i bardzo dobrze się sprawdza do mycia wstępnego . Nie wiem może coś u mnie poszło nie tak , ale ja super czystego auta tak jak koledzy prezentowali  na zdjęciach nie miałem . Po opłukaniu , widać niewielki szary nalot  na dolnych partiach karoserii , tam gdzie był największy syf po wyschnięciu . Jednak zdecydowanie jest lepiej niż po samych proszkach na bezdotyku. Trochę żałuje że wcześniej nie kupiłem podobnego preparatu  . Można uczciwie polecić środek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zima rozhula się na dobre, muszę koniecznie to kupić. Z tego, co widać po fotkach, produkt wygrywa nawet z mocno zasadowa piana Tenzi Car Max, której obecnie używam... Domywanie na dużo wyższym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Treys 

Porównałem CPW z Koch Green Starem 

CPW 1:10 z opryskiwacza domywa nadkola tak samo jak Koch GS 1:10 też z opryskiwacza 

Obecnie mój mix na zimę to 50/50 CPW i Yeti , chce przetestować jeszcze z pianą Time To shine , może ktoś już robił taki miks ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu również SG P-WCO debiutował u mnie - robi to, co powinien (dorównuje VP C P-W i KC GS), jednak uwaga dla oszczędnych: zjechanie poniżej zalecanych przez producenta wartości proporcji produktu i wody drastycznie zmniejsza skuteczność działania produktu. Przez ciekawość wymieszałem 20 ml produktu z litrem bardzo ciepłej (nie gorącej) wody i podałem (przy pomocy Marolex-a) mieszankę w formie piany na średnio zabrudzoną karoserię (średnio, tzn. nie było błota, a jedynie widoczny film drogowy, zwłaszcza w dolnych partiach karoserii) auta zabezpieczonego ADS Kotsos. Wynik pre-washu marny - po ok. 3-4 minutach i spłukaniu myjką ciśnieniową, a następnie lekkim przetarciu MF w kilku miejscach dolnych partii drzwi, MF zbierała naprawdę dużo brudu. Wczoraj, przy mieszance 50 ml produktu z litrem ciepłej wody, oraz spryskaniu karoserii tą mieszanką bez spieniania (Kwazar Venus), wynik dużo lepszy, chociaż znowu MF po przetarciu w kilku miejscach dolnych partii drzwi zbierała trochę brudu... Dotychczas żaden z używanych pre-washy nie przyniósł mi efektu w postaci karoserii, która nie brudziłaby MF - więc zazdroszczę tym, którym pre-wash oczyszcza lakier "prawie idealnie"...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tak jak pisalem wczesniej o filmikach wiec dodaje 

Pierwszy po długiej trasie, na drodze mokro i padalo. Nagranie przed myjnia 

Drugi filmik nagrany na drugi dzien z rana jak dojechałem do pracy (w nocy lekki deszcz)

Na aucie SSW i umyty tylko pre washem z SG. Było to 2 mycie citrusem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yacek _b napisał:

Po opłukaniu , widać niewielki szary nalot  na dolnych partiach karoserii

mam podobnie po VP citrus pre-wash, domywa lepiej od neutrala. Musze na dniach podjechać po SG i sobie porównam.

... ale ja lecę z PA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.