Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Ok sprawdzilem pH i powiem wam ze dziwna sprawa bo koncentrat ma mniejsze pH niz juz gotowy rozrobiony :D

Po prawej koncentrat po lewej rozrobiony z woda 

Koncentrat ok 10pH 

Roztwor 50ml na 950ml wody 11.5pH

20171130_181057-1200x2133.jpg

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko tyle - może zresztą truizm - że skoro Colli, Fusso i im podobne śmieją się z większości rzeczy "odtłuszczających", to z tego prewasha też będą - oczywiście (zapewne) do czasu ;) To nie jest przecież Tenzi Truck. Dlatego nie wyciągałbym przedwcześnie wniosków na ten temat, aczkolwiek żeby uzyskać tu pełen obraz, to by trzeba było jeździć jednakowo dwoma autami, jednakowo zabezpieczonymi, jednakowo je myć, tylko do wstępnego używać Citrus Oila i neutralnej piany i na tej podstawie wyciągnąć wniosek.

Ogólnie uważam, że trzeba byłoby poszukać konkretnej szufladki dla takich prewashów, bo skoro wypust Shiny Garage okazał się taki popularny, to żeby potem nie było, że niektórzy będą tym sobie gwałcić naturalne woski i potem olaboga, czemu spływa zaraz po nałożeniu.

Tym niech zajmą się mądrzejsi ode mnie, ale uważam ogólnie, że to jest produkt głównie dla użytkowników zapowłokowanych aut. Powłoka ma w d... ph roztworu, niszczyć - niczego nie niszczy, domywa elegancko. :) Każdy inny przypadek to przypadek podwyższonego ryzyka dla LSP z racji odczynu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy będą... Ja już zacząłem pół auta myje neutralna piana, a druga połówka Pre was SG. Cudów nie oczekuję... Mam świadomość, że prędzej czy później ruszy LSP chociaż w przypadku mojego auta i colli na nim, nie mam dużych obaw. W razie wpadki trzeba będzie powtórzyć proces w ciepłym garażu i nakładać LSP.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ten Pre Wash testował w takiej kolejności jak MX Nowicki na filmiku ?

Zastosowanie SG Pre Washa jako środek do "odetkania" LSP :)

Mam takie wrażenie, że mój Colli 476s na bokach od listwy w dół lekko stracił właściwości hydrofobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Brakuje 50/50 na masce z prewashem i bez - bo od razu Paweł cała maskę spsikal. Bylo by widać lepiej.

A co do przeznaczenia jako odtykacz - jak najbardziej - tylko na stare, słabe  lub letnie woski z malym stężeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały test z mojej strony ;) Jakoś specjalnie nie byłem przekonany do tego produktu, lecz w chwili jak poszła 'fala' na forum SG + do sie rabat forumowy + darmowa wysyłka to i ja uległem i wygrzebałem 35 zł  xD

Auto nie myte ponad 3 tygodnie :/ warunki powiedziałbym trudne. Deszcz, snieg, błoto i tak na przemian.
Siedzi 4 tygodniowe collinite 476s, niczym nie wspomagane.
Zatem do rzeczy..

Produkt rozrobiłem zgodnie z zalecaniem producenta jako prespray czyli 1:20 (50ml na 1 l ciepłej wody)
Przy okazji test nowej butelki również od SG. Już teraz powiem ze butelka strzał w dziesiąte! Polecam!
DSC6524JP_qxeprsq.jpg

Tak jak wspomniałem. Auto uwalone, siedzi mega gruba warstwa filmu drogowego. Przejechanie palcem = czarno

DSC6548JP_qxeprqw.jpg

DSC6549JP_qxeprqa.jpg

DSC6550JP_qxeprqq.jpg

DSC6551JP_qxepxpp.jpg
Jedno koło jak widzicie jeszcze czekało na zmianę zimówki (obrobiła mi sie jedna śruba i nie szło odkręcić zwykłą nasadką w domu) :/

DSC6552JP_qxepxps.jpg

DSC6553JP_qxepxhr.jpg

DSC6554JP_qxepxhn.jpg

Lecim z Pre washem. Atomizer Canyon'a nie puścił nawet jednej kropelki :good:

DSC6557JP_qxepxhe.jpg

Produkt ładnie siada na lakierze, od razu zaczyna się pienić i nie schodzi momentalnie w oczach

DSC6556JP_qxepxha.jpg

DSC6558JP_qxepxrp.jpg

Całe auto spryskane, odczekałem 3-4 minuty i lecim z płukaniem.
Brud został naprawdę bardzo dobrze zmiękczony i sama woda pod ciśnieniem załatwiła sprawę :)  
 

DSC6569JP_qxepxrw.jpg

DSC6570JP_qxepxra.jpg

DSC6571JP_qxepxxx.jpg

DSC6572JP_qxepxxn.jpg

DSC6573JP_qxepxxw.jpg

Podsumowanie:
Produkt w moim odczuciu spełnił swoja rolę.
Bardzo dobrze zmiękczył cały syf z auta. Film drogowy całkowicie usunięty. Robiłem również test palca i oczywiście czysto. Nawet w dolnych partiach drzwi, nadkoli.
Tak jak ktoś wcześniej wspomniał szkoda jedynie ze jest to produkt bezwonny. Fajnie byłoby czuć jakiś miły aromat podczas aplikacji (nawiązanie do piany SG Friut) ale spoko, da się z tym żyć ;d
Co do stężenia na razie w fazie wewnętrznych testów, następnym razem spróbuje jeszcze z mniejszym i zobaczymy jak sobie poradzi z podobnymi zabrudzeniami.

Czy narusza wosk?
w jakimś stopniu na pewno, ale obecnie wiem ze na pewno odtyka. Na aucie siedział 3 tygodniowy colli 476s i był dość mocno zapchany.
Po jeszcze jednym dokładnym wymyciu piany pojawiły się ładne kropelki (mogłem zrobić fotki przed/po :/) Następnym razem ;)
Szczególnie teraz na zime, na bezdotyk, jak i na  szybkie akcje przed domem jak najbardziej POLECAM!
Pozdrawiam
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze korcicie tym testami. Oj korcicie. Szukam właśnie czegoś do użytku na szybki bezdotyk. Myślicie że można by kłaść na mokro ssw od razu czy aż tak dobrze nie domywa?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi żeby np. taki stężeniem 1:20 raz w tygodniu (auto używane codziennie) umyć na bezdotyku i wspomagać potem suszenie od razu z SSW. SSW wypełni ew. ubytki w wosku i powinno to się w miarę fajnie uzupełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patryk14 nie rób tego swojemu lakierowi. Na wiosnę będziesz miał pełno mikrorysek :? Jeśli chcesz działać mikrofibrą na lakierze nieważne z jaką substancją, to przynajmniej umyj auto na dwa wiadra :)  A ten pre-wash stosuj samodzielnie jako szybka akcja na bezdotyku :good:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, Grzechu23 napisał:

Produkt w moim odczuciu spełnił swoja rolę.

No to witamy w klubie zadowolonych klientów ;)

Ja zacznę wkrótce testy Kocha GS i zrobimy porównanie z Citrusem. Obecnie jestem na etapie brudzenia auta do testu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 godziny temu, Grzechu23 napisał:

w jakimś stopniu na pewno, ale obecnie wiem ze na pewno odtyka. Na aucie siedział 3 tygodniowy colli 476s i był dość mocno zapchany.

mycia na dwa wiadra to nie zastąpi - ale na szybkie akcje na bezdotyku - jak ulał. Jak nie będziesz podbijał LSB to go prędzej czy później zeżre - cudów nie ma, ale uważam że produkt jest rewelacyjny.

Testujcie dalej Panowie, liczy się każda opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.