Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@diabeelek Możesz stosować kombinacje jakie sobie wymyślisz.
Jeśli masz takie "widzimisie" możesz użyć SG Citrusa do prewasha i do mycia właściwego, później zebrać wodę ściągaczką, nałożyć na auto SSW i cieszyć się, że masz "umyte" i świecące auto.

Jest jedno ALE...
To jest forum DETAILINGOWE i takie praktyki są niepolecane przez nas. Poza tym detailing to nie jest droga na skróty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, diabeelek napisał:

Chodzi mi, żebyście mnie dobrze zrozumieli...gdybym miał garaż, podwórko lub coś to inna sprawa. Szukam rozwiązania na bezdotyk które nie jest szkodliwe dla lakieru i daje w miarę dobre rezultaty.

Nie mam podwórka, nie mam garażu. Na myjkę jeżdżę z sg w opryskiwaczu i wiaderkami do mycia. Nie wiem po co próbujesz nam wytłumaczyć co chcesz zrobić... @psemo ci wszystko wyjaśnił.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym podziałał ale ostatnio coś się zrobiła nagonka i bezdotyki przy stacjach benzynowych stały się nietolerancyjne. Ostatnio wyciągnąłem ręcznik i już cieć wyleciał :D Dlatego zrozumcie mnie, że nie chcę zrobić tego na odpierdziel tylko na razie takie mam warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, diabeelek napisał:

Ja też bym podziałał ale ostatnio coś się zrobiła nagonka i bezdotyki przy stacjach benzynowych stały się nietolerancyjne. Ostatnio wyciągnąłem ręcznik i już cieć wyleciał :D Dlatego zrozumcie mnie, że nie chcę zrobić tego na odpierdziel tylko na razie takie mam warunki.

Rozumiem @diabeelek i dlatego szukalem dlugo nim znalazlem taki bezdotyk gdzie nie ma ciecia lub jest toleracyjny i o pewnych porach nie ma nikogo i moge spokojnie dzialac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na grupie na FB użyć padła odpowiedz. 

Z biegiem czasu produkt może zmienić kolor. Nic się nie zmieniło w składzie. 😉

2 minuty temu, Tomas22 napisał:

Produkt z czasem może robić się ciemniejszy co nie ma żadnego wpływu na właściwości Citrusa 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jak by dodawać tego SG do piany aktywnej nie wiem 10ml. Czy wzmocnił by działanie piany?

Jakoś z domywania moich pian nie byłem do końca zadowolony 😉, a nie widzi mi się wydawać kasy na AMF - bo ta akurat robiła robotę jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy opryskiwacz Industry Ergo 1000 EPDM nada się do tego specyfiku i go szlak nie trafi. Myślałem nad kwazarem Venus Alka line HD ale ten wydaje mi się poręczniejszy i wygodniejszy. No i mam na miejscu w jednym sklepie nie muszę z neta zamawiać.

 

Zdążyłem sprawdzić i oprysk i pianę z PA.

Do PA dałem 100 i litr wody . Piana słaba, domywanie ok. Ale oprysk o niebo skuteczniejszy. 25ml i litr wody i 4 mi nuty i zrobiło robotę. Na aucie FK1ooo - nie zauważyłem aby mu  się coś stało. Na szybach NW, mam wrażenie, że poprawiło się zrzut wody. Leży już sporo czasu, może SG ją odetkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj pierwszy raz aplikowałem cCtrusa z opryskiwacza i trochę mnie zaskoczyło większe zużycie. Wcześniej psikałem normalnie z butelki z atomizerem i 1,5l starczało mi na całe auto, dziś 1,5l z opryskiwacza obleciałem ledwo dwa boki auta, tył i przedni zderzak, na więcej nie starczyło. Pewnie ameryki nie odkryłem i to normalne, że z opryskiwacza wychodzi więcej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwszy raz aplikowałem cCtrusa z opryskiwacza i trochę mnie zaskoczyło większe zużycie. Wcześniej psikałem normalnie z butelki z atomizerem i 1,5l starczało mi na całe auto, dziś 1,5l z opryskiwacza obleciałem ledwo dwa boki auta, tył i przedni zderzak, na więcej nie starczyło. Pewnie ameryki nie odkryłem i to normalne, że z opryskiwacza wychodzi więcej? 
Napewno, ale według mnie wygoda ciśnieniowego wygrywa. Ja zużywam max. 1.5l w ciśnieniowym na mercedesa vito w wersji najdłuższej, pomijając dach. Często pompuj opryskiwacz i ustaw na mgiełke, wtedy ona faktycznie jest i zużycie nie jest już takie duże

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adaszek96 właśnie zaraz idę sprawdzić najlepsze ustawienie tego opryskiwacza, bo dziś pierwszy raz na bezdotyku go używałem, bez wcześniejszych oględzin. 😉 Wygoda bez porównania, dlatego go kupiłem. Atomizer ustawiony na mgiełkę stawia niezły opór i ręka puchnie. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KapselK napisał:

Dzisiaj pierwszy raz aplikowałem cCtrusa z opryskiwacza i trochę mnie zaskoczyło większe zużycie. Wcześniej psikałem normalnie z butelki z atomizerem i 1,5l starczało mi na całe auto, dziś 1,5l z opryskiwacza obleciałem ledwo dwa boki auta, tył i przedni zderzak, na więcej nie starczyło. Pewnie ameryki nie odkryłem i to normalne, że z opryskiwacza wychodzi więcej? 

Ja rozrabiam 1,2 L na Audi a3 sportback i spokojnie mi wystarcza. Wszystko zależy też od dyszy bo na początku jak miałem tą żółtą od marolexa to 1,5 L nie mogłem się wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.