Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, kerad napisał:

czym lepiej go nakładać na auto,

 

9 minut temu, kerad napisał:

mam do dyspozycji opryskiwacz K2 1500ml oraz Gloria FM10

 

10 minut temu, kerad napisał:

Jutro chciałem go użyć

 

Czyli napełniasz preparatem i opryskiwacz i pianownicę i robisz test co TOBIE lepiej się sprawdzi .

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 minuty temu, Piotrek napisał:

@Domel Czym nagrywasz i edytujesz? Naprawdę fajna jakość, biorąc pod uwagę "bezdotykowe" warunki :)

Powiem szczerze nie spodziewałem się, że komuś może się to spodobać bo ja raczej nie jestem zadowolony.

Edytuję w DaVinci Resolve 14.

Mój kompakcik poleciał do kosza wiec filmiki kręcę Xiaomi RedMi Note2 który ma problemy z ostrością podczas filmowania a zdjęcia robi dobre tylko jak jest bardzo jasno.

Filmiki na myjce robię kamerką sportową Eken H2R - nagrywam w 30fps bo przy 60fps moj komp umiera przy edycji. Eken jest ok ale obraz jest za jasny.

Dorwałem teraz stary dziesięcioletni kompakcik Sony dsc-h50 mojej siostry który wreszcie robi fajne fotki w porównaniu do mojej komórki ale nagrywa w jakiejś dramatycznej jakości.

Także lawiruję między jakością makabrycznie. W planach mam nowy aparat ale do cholery nie wiem czy dużą nie poręczną lustrzankę czy może mały bezlusterkowiec.

Ogólnie chce sie uczyć edycji ale te sprzętowe perturbacje mnie dobijają ;)

Godzinę temu, CoolBreeze napisał:

@Domel cały dzień czekałem na twój test/porównanie..., dwa auta śmignąłem Magi w międzyczasie, a tu... Zonk 😕

Ile filców dałeś?

Pierwsza piana która dala mi tak w kość zanim zdążyłem jej nawet użyć ;)

Przed chwilą zrobiłem nowy roztwór 80ml na 2 Litry wody i dwa filce. Wygląda jak należy.

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Idąc tropem forum i patrząc na testy jak sobie radzi Citrus Pre-Wash postanowiłem ostatnio przetestować ;)

Opis Producenta:

Cytat

Pre-Wash Citrus Oil to zaawansowany produkt do mycia wstępnego, którego recepturę oparliśmy o naturalne olejki cytrusowe znane ze świetnych właściwości odtłuszczających i rozpuszczających zabrudzenia. W połączeniu z zaawansowanymi składnikami zwilżającymi i chelatującymi zabrudzenia powstał niezwykle skuteczny produkt myjący.

Pre-Wash Citrus Oil dzięki bardzo dobrym właściwością odtłuszczającym, idealnie sprawdzi się podczas przygotowania lakieru przed myciem właściwym czy korektą.

Produkt odtyka powłoki kwarcowe i ceramiczne nie naruszając ich struktury, może naruszać słabej jakości woski/sealanty. Jest całkowicie bezpieczny dla delikatnych elementów karoserii.

Idealnie usuwa zabrudzenia ulicznej czy owady.

Pre-Wash Citrus Oil może być stsosowany jako oprysk lub jako piana aktywna.

Sposób użycia:

- upewnij się że powierzchnia jest chłodna,

- nie aplikuj w bezpośrednim słońcu,

- pianownica: 100ml produktu rozcieńcz w 1L ciepłej wody, spryskaj powierzchnię i pozostaw na 4-5 minut i spłucz,

- oprysk: 25-50ml produktu rozcieńcz w 1L ciepłej wody, spryskaj powierzchnię i pozostaw na 4-5 minut, następnie spłucz.

 

Opakowanie :

Sama butelka jest dla mnie "nowością" gdyż to pierwszy produkt który mam po zmianie opakowania . Sama butelka jest solidna . Etykietki czytelne i proste . Choć sam nie pojmuję o co chodzi z tymi cyferkami na butelkach :D Zmiana na + ;)

 

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

DSC_0003.jpg

 

Sposób użycia jasny i czytelny

 

DSC_0004.jpg

 

Przechodząc do obiektu testowego jest nim Pług 206 :D Nie myty od dawnego czasu , wygląda kiepsko ;)

 

DSC_0008.jpg

DSC_0009.jpg

DSC_0010.jpg

DSC_0011.jpg

DSC_0012.jpg

DSC_0013.jpg

DSC_0014.jpg

DSC_0015.jpg

 

Aplikacja za pomocą butelki z atomizerem od SG , swoją drogą świetne atomizery ;) Pre-Wash rozrobiony w stężeniu 50ml na 1l ciepłej wody . Czekałem 5 min i spłukałem myjką . 

 

DSC_0007.jpg

 

Ah ta FB jakość :(

 

 

Pierwsza 50tka i co ? Działa :D

 

DSC_0016.jpg

DSC_0017.jpg

DSC_0018.jpg

 

Całe Auto po spłukaniu wygląda tak . Jestem pod wielkim szokiem jak ten środek rozpuścił ten syf :shock::good:

 

DSC_0019.jpg

DSC_0020.jpg

DSC_0021.jpg

DSC_0022.jpg

DSC_0023.jpg

DSC_0024.jpg

DSC_0025.jpg

DSC_0026.jpg

DSC_0027.jpg

DSC_0028.jpg

DSC_0029.jpg

DSC_0030.jpg

 

Podsumowanie:

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil zrobił na mnie ogromne wrażenie . Przy stężeniu 50ml na 1l usunął cały ten brud przygotowując lakier na mycie na 2wiadra . Wystarczyło po 5min tak jak producent pisze spłukać Prewasha z lakieru . Zapach mógłby być lepszy ale wynagradza nam siła działania :D Następnym razem spróbuje aplikację za pomocą PA . Co do LSP w tym przypadku to SSW zostało nie naruszone , kropli dalej ;) Brawa dla producenta bo środek na prawdę udany i posiadający dużą moc działania , wszystko robimy z głową i czytamy etykiety wtedy nic się nie powinno stać ;)

  • Lubię to 7
  • Okay 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie testowania Citrusa i dzisiaj porównałem go z Bilt Hamber Auto Foam na jednym boku auta. Każdy produkt aplikowany z opryskiwacza. Citrus 50ml/litr, Auto Foam 50ml/500ml. Domywanie na podobnym poziomie, może z lekka przewagą dla Citrusa. Reszte auto pokryłem Auto Foam z pianownicy PA w takim samym stężeniu i domywanie już gorsze :) na pewno piana została sporo rozcieńczona woda, mam wrażenie że moja pianownica sporo dodaje wody mimo że skręcona max na minus :) Natomiast w piątek opryskałem firmowe auto koloru białego nie myte chyba rok. Z rozcieńczeniem troche przesadziłem, bo wlałem 100ml do litr wody :D Efekt szok. Chce jeszcze zrobić kilka porównań z innymi produktami. Tak czy siak oba produkty godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czyta się dość często że Citrus lepiej domywa jeśli jest w oprysku, nie żadna piana... Czy próbował ktoś wyjąć wkładkę pieniącą i jechać bez niej w marolex axel? Powinien być chyba wtedy tylko oprysk w niej, zgadza się? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 minutę temu, kusiu napisał:

Powinien być chyba wtedy tylko oprysk w niej, zgadza się? ;)

nie, musiałbyś zakleić rurkę ssącą jak i moze innego moda.

Ona powoduje takie pingi

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem, ale ja chyba nie potrafię się tym obsługiwać haha.. 75ml na 1,5l wody. Zwykły opryskiwacz ciśnieniowy. Opryskałem auto, odczekałem z 3-5min i wrzuciłem chyba z 7zl żeby to spłukać. Jakie było moje zdziwienie jak pod domem było pełno syfu i mazów :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zawisza napisał:

Panowie nie wiem, ale ja chyba nie potrafię się tym obsługiwać haha.. 75ml na 1,5l wody. Zwykły opryskiwacz ciśnieniowy. Opryskałem auto, odczekałem z 3-5min i wrzuciłem chyba z 7zl żeby to spłukać. Jakie było moje zdziwienie jak pod domem było pełno syfu i mazów :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziwne... jak rozrobiłeś produkt? Wlałeś 1.5l wody i do tego citrusa? Trzeba to dobrze rozmieszać. U mnie zszedł całkowicie syf drogowy, sól itp do tego stopnia że fibra była czysta nawet w dolnych partiach drzwi a auto nie było niczym zabezpieczone. Mazy same z siebie się nie zrobią. Przecierałeś auto czymś czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, CoolBreeze napisał:

@zawisza, no to miałeś pewnie nieźle ubrudzoną furę. Citrus to tylko pre-wash. Zeszło, to co mogło, reszta czeka na dwa wiadra.

Masz coś na lakierze?

Tak, resztki fusso. Wiem że pre-wash ale widzisz jak wyżej kolega napisał że niczym nie zabezpieczone auto a zmyło mu wszyściutko.

12 minut temu, Domel napisał:

Skąd na Śląsku jesteś ?

Mieszkam niedaleko Psar.

 

8 minut temu, Fredi88 napisał:

Dziwne... jak rozrobiłeś produkt? Wlałeś 1.5l wody i do tego citrusa? Trzeba to dobrze rozmieszać. U mnie zszedł całkowicie syf drogowy, sól itp do tego stopnia że fibra była czysta nawet w dolnych partiach drzwi a auto nie było niczym zabezpieczone. Mazy same z siebie się nie zrobią. Przecierałeś auto czymś czy jak?

Na pewno sie rozmieszało, bo wlałem mocno gorącą wode, jak nie wrzątek i pojechałem do Będzina (jakieś 10km) na bezdotyk. Nie wycierałem niczym. Oprysk + ostatni program ( nabłyszczanie z demineralką )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zawisza napisał:

i pojechałem do Będzina (jakieś 10km) na bezdotyk.

To trzeba było od razu do @Domela wbijać :)

2 minuty temu, zawisza napisał:

Tak, resztki fusso. Wiem że pre-wash ale widzisz jak wyżej kolega napisał że niczym nie zabezpieczone auto a zmyło mu wszyściutko.

U mnie citrus różnie działa - w zależności od stopnia zabrudzenia auta. I też robię taki mix jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, zawisza napisał:

Na pewno sie rozmieszało, bo wlałem mocno gorącą wode, jak nie wrzątek i pojechałem do Będzina (jakieś 10km) na bezdotyk. Nie wycierałem niczym. Oprysk + ostatni program ( nabłyszczanie z demineralką )

Nie wiem czy wrzątek to dobry pomysł. Ale tu już ktoś z producentów musiałby się wypowiedzieć. Ja leję ciepłą wodę ale nie taką która parzy. Co do wymieszania to zwykle leję ok 300ml do opryskiwacza, potem wlewam odlane 75ml i wypłukuję pojemnik którym odmierzałem. Dolewam brakującą część wody, zakręcam i kilkukrotnie obracam opryskiwacz aby to dobrze wymieszać. @Domel jest ekspertem od citrusa to ogarnijcie raz temat razem i zobaczymy efekty :)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie. Chcialem dziś z Citrusem jechac na bezdotyk, oplukac brudasa, bo myc teraz nie ma sensu jak co chwile pada. Niestety spadl deszcz no i auto mokre. Oplaca sie aplikowac na mokry lakier czy lepiej odpuscic i jutro pojechać jak bedzie suche? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david2888 przy ostatniej wizycie na bezdotyku miałem taką samą sytuację. Na aucie miałem troszkę śniegu bo,akurat padał, wrzuciłem 1 zł celem zrzucenia owego śniegu i pozniej na mokre auto wrzucilem Citrusa, tylko że w formie piany z axela i uważam ze brudas domył sie dobrze

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.