Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

@kusiu lej tak jak zaleca producent  jesli nie zostawisz tego az wyschnie na powierzchni  to nic sie nie stanie . Wielu tu z nas jak i innych ktorych nie ma na forum leja 50 na 1L i nic sie nie dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kusiu mieszasz z ciepłą, zaś na myjni stosujesz oprysk przygotowanym wcześniej roztworem, który z reguły jest już zimny/letni. Nie zauważyłem różnicy w domywaniu. Jedyny wpływ na domywanie ma stężenie roztworu i siła strumienia wody z myjki. Pamiętaj o tych 4-5 minutach od oprysku do spłukania, a wszystko będzie git :good:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paperson @BiałyGTi Dziękuję, wszystkie wątpliwości rozwiane :)@powalla całkiem serio, widziałem kuku na grillu po SG citrus oil, tylko tam stężenie za duże chyba było, ciepła powierzchnia i jeszcze inne negatywne czynniki, jako lajk wolałem się upewnić.. Od tyle. Dziękuję raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kusiu Nie przejmuj się, każdy jakoś musi zacząć, a dla jednych podstawowe i łatwe pytania są dla innych bardzo ważne :) 
najważniejsze abyś nie przesadził ze stężeniem, nie aplikował na słońcu i nie pozostawił do wyschnięcia i będzie git :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy okazji używać chemii do mycia wstępnego, zawsze była to szybka akcja na myjni i "jakaś" tam ich chemia która działa tak jak zwykła woda pod ciśnieniem a później mycie na dwa wiadra pod domem. Dzisiaj podjechałem przetestować (pierwsza jakaś tam pianownica) Axel 3000 z Citrus Oil od SG 50ml chemii na 1L ciepłej wody, najjaśniejsza wkłada z zestawu, praca bardzo fajna (strasznie szybko ten 1L roztworu znikł :D lał będę 75ml na1,5L wody powinno styknąć mi:oops:)  po około 4 minutach, płukanie i nie mogłem uwierzyć że tak potrafi przyschnięta sól i brud zejść :ohmy: Góra auta wyglądała jak myta na dwa wiadra, dół zresztą w 95% również, może za bardzo się podni... :laugh: Ale tak jak pisałem nie miałem nigdy okazji pianownic w ręku ani żadnej chemii do mycią wstępnego a to co zobaczyłem dzisiaj wyglądało jak auto mytę na dwa wiadra, cała sól, brud.. Poszedł w...:biggrin: Dziękuję wszystkim za pomoc, produkt na pewno zagości na dłużej :)  @ShinyGarage Citrus Oil wyszedł wam na medal i do tego nie przesadzona cena! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kusiu napisał:

foamer

 

41 minut temu, kusiu napisał:

50ml chemii na 1L ciepłej wody,

No, a producent tak to widzi :

 

" Piana aktywna: 100ml/1L ciepłej wody - spryskać powierzchnię i pozostawić na 4-5 minut a następnie spłukać
    Oprysk: 25-50ml/1L ciepłej wody - spryskać powierzchnię i pozostawić na 4-5 minut a następnie spłukać"

 

Czyli Ty powinieneś zamiast 50ml wlać 100ml na litr wody . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a producent tak to widzi :
 
" Piana aktywna: 100ml/1L ciepłej wody - spryskać powierzchnię i pozostawić na 4-5 minut a następnie spłukać
    Oprysk: 25-50ml/1L ciepłej wody - spryskać powierzchnię i pozostawić na 4-5 minut a następnie spłukać"
 
Czyli Ty powinieneś zamiast 50ml wlać 100ml na litr wody . 
Wiesz co z tego co czytałem, każdy leje 50ml na 1l do marolexa i chyba opryskiwaczy również a 100ml do pianownic ale takich z prawdziwego zdarzenia

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam marolexa 1.5l z dyszą herbicydową jak do pianownicy (110 stopni) i działa to według mnie lepiej niż na tej żółtej oryginalnej końcówce. Fajnie że marolexa przerobionego można szybko zmieniać (raz na pianę aktywną a raz na oprysk). 1.5l tak ledwo bo ledwo ale starcza na a4 b6 w sedanie. Volvo V70 kombi już nie dałem rady oblecieć na 1.5l (tam z 2l minimum potrzebowałem).
Osobiście robię jeszcze tak że marolex napełniony na 1.5l i czasami biorę jeszcze butelkę shiny tak 0,5l i albo opryskuje z niej albo przelewam jeszcze do marolexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, powalla napisał:

 

No, a producent tak to widzi :

 

" Piana aktywna: 100ml/1L ciepłej wody - spryskać powierzchnię i pozostawić na 4-5 minut a następnie spłukać
    Oprysk: 25-50ml/1L ciepłej wody - spryskać powierzchnię i pozostawić na 4-5 minut a następnie spłukać"

 

Czyli Ty powinieneś zamiast 50ml wlać 100ml na litr wody . 

Owszem ale PA pominąłeś... wtedy jest 100ml bo produkt jest jeszcze dodatkowo rozcieńczony wodą. Przy pianownicy ręcznej nie ma sensu dawać 100ml. Nie ważne czy oprysk czy "ręczna" piana stężenie powinno być 50ml/1l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do tematu, proszę o informację jakie dajecie wkładki i dysze do marolex axel z zestawem Citrus Oil? Ja dzisiaj testowałem najaśniejszą i dysza 45 z zestawu, jak na pierwszy raz z takim zestawem jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filc dawałem najmniej zbity, najjaśniejszy. Dysza z zestawu 45, będę musiał się jeszcze w jakąś dyszę zaopatrzyć Gdzie kupujecie dysze? na Alle**** są po 2 zł czy mniej ale z wysyłką po 15, 10zl. Średnio się opłaca za trochę plastiku, jakieś sprawdzone sklepy stacjonarne?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.