Skocz do zawartości

Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil


krd

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, david2888 napisał:

 

2 minuty temu, maciek-drummer napisał:

I już wtopa... 



Szkoda że nie napisał w jakim stężeniu użył produktu i jak długo trzymał na lakierze. Zobaczymy jak akcja się rozwinie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rapmen93 napisał:

Miejmy nadzieję, że to był błąd w użytku... Chyba pierwszy, któremu się coś takiego przytrafiło

I oby ostatni bo też mam citrusa zamówionego, choć raczej z myślą o usuwaniu resztek wosków, ale sam fakt :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2017 o 20:34, paperson napisał:

Siła tego środka jest naprawdę duża :D Przelałem 100ml w 1l plastikową butelkę po Sonax Extreme, żeby zrobić szybką akcję na bezdotyku. Po powrocie postawiłem tą butelkę z resztkami koncentratu w piwnicy. Jakie było moje dzisiejsze zdziwienie, schodzę rano do piwnicy i patrzę, a tu plama pod butlą! Resztka pre-washa po tygodniu "przeżarła" plastikową butlę po koncentracie płynu do spryskiwacza :shock: Dziury jako takiej nie ma w butli, ale koncentrat sączył się porami.

Pisałem kilka dni temu o sile tego środka, więc tym bardziej przy rozrabianiu koncentratu nie można przegiąć:?ze stężeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwna sytuacja bo sam już miałem 3 podejścia z Citrus Oil i również mam elementy plastikowe na aucie. (cała atrapa grilla). Nic takiego nie zauważyłem.

Stężenie zawsze to samo (zgodnie z opisem) 1:20. Zero problemów!
Moim zdaniem przesadził mocno z rozrobieniem i długo środek siedział na plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, david2888 napisał:

 

57 minut temu, maciek-drummer napisał:

I już wtopa... 

Dokładnie to samo robi Magifoam jak damy jej zaschnąć. Wszyscy o tym wiedzą i jakoś nie płaczą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 @krd dokładnie. Wystarczy czytać naklejone etykiety :good:

Cytat

Sposób użycia:

- upewnij się że powierzchnia jest chłodna,

- nie aplikuj w bezpośrednim słońcu,

- pianownica: 100ml produktu rozcieńcz w 1L ciepłej wody, spryskaj powierzchnię i pozostaw na 4-5 minut i spłucz,

- oprysk: 25-50ml produktu rozcieńcz w 1L ciepłej wody, spryskaj powierzchnię i pozostaw na 4-5 minut, następnie spłucz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, krd napisał:

 

Dokładnie to samo robi Magifoam jak damy jej zaschnąć. Wszyscy o tym wiedzą i jakoś nie płaczą... :)

Oczywiście że tak, ale to chyba normalne że nie możemy pozwolić produktowi zaschnąć :D
 Czasami ludzie sami sobie szkodzą myślą że "więcej to lepiej"  podobnie jest w przypadku proszków do prania już w codziennym życiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
18 minut temu, krd napisał:

 

Dokładnie to samo robi Magifoam jak damy jej zaschnąć. Wszyscy o tym wiedzą i jakoś nie płaczą... :)

Krzysztof, mylisz sie, hejt musi byc :) SG jest polskie wiec trzeba dowalić. Magi jest z UK ? Więc lepsze ;)

A tak na poważnie, to shit happens. To jest chemia. Takie przypadki były i będą :)

Nikt nie da 100% gwarancji. Trzeba zgłosić to do SG sprawdzić i wyciągnąć wnioski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2017 o 20:36, BiałyGTi napisał:

do wywalenia 

32 minuty temu, Domel napisał:

Krzysztof, mylisz sie, hejt musi byc :) SG jest polskie wiec trzeba dowalić. Magi jest z UK ? Więc lepsze ;)

i :)

Taaa, i ten komentarz od jakiegoś przygłupa, że w piaskownicy siedziałeś, jak on robił detajlingi...

Ale chyba komentarz o Megsie skutecznie go zgasił :D 

Ja też już stosowałem ten produkt na kilku samochodach, w tym takich, które miały sporo plastików/dekorów itp. i nic się nie działo. Wystarczy trzymać się instrukcji producenta i po temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy logiczne i bedzie zastosowania prewasha sg w nastepujacy sposób:

Piana magifoam

Dwa kubły

Wstępne osuszenie

Prewash sg i rekawica delikatne po dwoch minutach przetarcie prewasha na lakierze cos ala mycie na pianie w relacji @pajko przy Chevym ?

Na lakierze uncr dosc mocno zatkany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle inaczej, ja proponuje oprysk np. citrusem poczekać te pare minut, spłukać bardzo dokładnie. Zaznaczam dokładnie żeby pozbyć się prawie wszystkiego syfu i następnie zaaplikować magi foam i delikatny pędzelek w ruch i doczyścić detale.

Pamiętajcie że prewash jest bardzo ważny to od niego zależy prawdopodobieństwo zarysowania lakieru przy myciu rękawicą przez jakieś nieszczęsne ziarenko piasku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje sposoby, ja jednak, żeby uniknąć pędzelkowania po piachu zrobiłbym to tak

SG Pre-wash 2-3minuty -> Spłukanie pod ciśnieniem.

Magifoam + pędzelkowanie wszystkich detali -> Spłukanie (choć magi po SG to taka trochę sztuka dla sztuki)

2 wiadra -> Spłukanie, suszenie.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mumins napisał:

Taaa, i ten komentarz od jakiegoś przygłupa, że w piaskownicy siedziałeś, jak on robił detajlingi...

Ale chyba komentarz o Megsie skutecznie go zgasił :D

Ale idiota z tego Munir Tchaitchian. Ciekawe czy jest na forum. Że też takim kretynom chce się przedłużać wiadomą część ciała w dyskusjach na takie tematy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 minut temu, Michał126 napisał:

Ale idiota z tego Munir Tchaitchian. Ciekawe czy jest na forum.

Jest na forum, ale nie jest aktywny :) Znalezienie go nie stanowiło dłuższego problemu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
20 minut temu, Michał126 napisał:

dyskusjach

Uważam, ze trzeba testowac i raportowac kazdy przypadek. Korona z glowy nie spadnie producentowi nawet jakby napisal na opakowaniu "prosze uważać na elementy w volvo bo byly przypadki... ". Zauwazyliscie ostatnio, ze duzo producentow robi takie sklejane wielkie instrukcje ? Moze u nas tez takie powinny byc ;)

Wkurza mnie poprostu hejt.Wiadomo, że maja produkty lepsze i gorsze ale jak ktos skresla od razu cala gamę produktów to chyba musi być oplaconym trolem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dzisiaj mylem kolejny raz auto z racji tego ze zrobilo 950km (bylem po auto dla brata żony) i standardowo 1:20 przed myjnia wjezdzam spłukuje i auto bajka :) jak po takiej trasie i takich warunkach (deszcz, snieg, błoto) auto z czarnwgo bylo siwe i doly az białe  od soli to domylo sie bardzo bardzo dobrze :). Ja tam jestem mega zadowolony z produktu robi co ma robic i radzi sobie dobrze :)

 

Wracajac do tego co na FB opisuja to czytajac tych co tam sie wypowiadają to 70% zna produkt ze zdjec badz z youtuba badz dopiero sie o nim dowiedzieli i strugaja cwaniaka. Wedlug mnie za duze stężenie oraz wyschło widac to po kroplach na grilu. Wiec raczej obstawiał bym wine uzytkownika a nie samego produktu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.