Skocz do zawartości

Usuwanie kurzu z auta


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
te drogie dustery różnią się głownie tym że maja parafinę

A więc wystarczy kupić zwykłą szczotkę do kurzu i nasączyć ja parafiną która kosztuje grosze.

TYLKO TERAZ PYTANIE JAKĄ PARAFINĘ KUPIĆ?

 

parafina lapie kurz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczotki do kurzu nasączone parafiną takie jak:

MEGUIAR's Adjustable Body Duster ok200zl

CALIFORNIA - Car Duster ok 140zl

http://sklep.beps.pl/szczotka-do-polero ... p-696.html

jakaś farncuska... ok125zl

http://sklep.beps.pl/szczotka-do-polero ... p-696.html

 

Wszystkie są nasączone parafiną ale najtańsza to 130zl a takie same szczotki można kupić za 20-50zl a parafiny to koszt 5-12zl kwestia tego jaka będzie najlepsza.

bo jakoś nie widzę żadnych technicznych a jedynie kosmetyczne lub do lamp naftowych :o

 

Dla przykładu szczotka CALIFORNIA za 30zl i ta za 140zl ze zdjęcia wyglądają tak samo-kształt/rączka/czerwone włókna bawełniane (więc sugerując się TYLKO ZDJECIEM to dodatkowe 90zł = opłata za parafinę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego dustera z usa nie wiem jaka firma, ale ostatnio po całym dniu zabawy polerka z cleanerem i woskiem, nastepnego dnia chciałem auto przetrzec z kurzu i takie holosy mi sie zrobily ze szok. Wiecej tego shitu nie bede uzywał na swiezo zrobionym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś opinie o ZYMOL WOOL DUSTER ? myślicie że może narobić jakiś szkód ?

 

Oczywiście przeznaczony będzie do autka zostało w pelni oczyszczone ale stojąc w garażu przez cały dzień lekko się skurzyło albo coś w tym stylu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś może jednoznacznie potwierdzić, czy te dustery (powiedzmy, że "lepsze") są bezpieczne dla lakieru?

 

Mieszkam we Wrocławiu, a tu po umyciu samochodu najdalej po dwóch dniach jest przykryty brzydką warstwą kurzu. Nawet myjąc raz w tygodniu to trochę słabo wygląda. Tego typu szczotka - jeśli bezpieczna - byłaby niezłym rozwiązaniem.

 

To raz - a dwa to polecana była m.in.: Original California Car Duster za chyba 200 zł. Czy ona (poza rączką.. przeżyję) różni się czymś od tej za.. 30 zł?

 

https://mrcleaner.pl/monster-shine-cali ... p1395.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrew9, podjedź na bezdotyk i opłukaj ostatnim programem a nie syf uliczny zbieraj dusterem ;)

 

Super rozwiazanie , no chyba ze ktos mieszka w takiej okolicy jak ja , wszedzie cos buduja drogi pozamykane tirow pelno aywrotek itd. Co woskowanie jeden przejazd droga i gruba warstwa kurzu oszalec idzie :evil::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czekaj - miałeś na myśli tę specjalną wodę, która smug nie zostawia? A to faktycznie nie byłoby złe rozwiązanie.. 1-2 zł (powinienem się zmieścić) i samochód powinien lepiej wyglądać. Nad tym pomyślę - przynajmniej dopóki tę najbardziej polecaną myjnię mam jeszcze pod nosem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba dzis tak zrobie ciekawe jaki efekt , a ze zalezy mi na szybkim odswiezeniu autka to zrobie bez wycierania choc boje sie ze i tak zostana plamy po wodzie :( kurde albo delikatna MF do osuszania taka by obylo sie bez swirli i QD do tego ale to zas pochlonie troszke duzo czasu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam trochę odpowiem na swoje pytanie, bo ostatnio umyłem (pełny program) bardzo zakurzone Clio II na myjni i zakończyłem ostatnim programem, bez suszenia. Trochę bałem odjeżdżając (bo samochód naprawdę był mokry.. nie miałem drobnych, więc na opłukiwanie wrzuciłem piątkę i musiałem wszystko zużyć ;) ) czy zaraz się na zakurzy, ale było i jest ok - nie przyglądałem się bardzo uważnie, ale zacieków raczej nie ma.

 

Tak więc dzisiaj się chyba przejadę i zobaczę, jak na moim :)

 

 

(tak z ciekawości - nie żeby to było specjalnie istotne, ale po którymś z kolei poście w tym temacie cały czas mam ich w sumie dziewięć - nie powinno się coś naliczać..?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem i sprawdziłem ten sposób. Wrażenie mam w sumie mieszane..

 

Na pewno jest to proste i do pewnego stopnia fajne odświeżenie samochodu. Ale też - pomimo dość umiarkowanego (dwu - trzydniowego) kurzu nie cały został usunięty (drugie zdjęcie), natomiast jednak odjeżdżanie zupełnie mokrym samochodem wydaje mi się trochę dziwne.. Po mniej więcej 10 minutach jeżdżenia wyglądał tak jak na zdjęciu.

 

Ale nie przekreślam tego, bo jak samochód nie jest bardzo brudny, a nie ma czasu, żeby porządnie go umyć, to jest to w miarę dobre odświeżenie. Smugi rzeczywiście (prawie) nie zostają.

333.jpg.e5999792e18d7c31a649901af161094c.jpg

222.jpg.babe637d3500933584023b9b3469fb72.jpg

111.jpg.55c85a25c08c0ac14fb946ce589b246e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.