Skocz do zawartości

Usuwanie kurzu z auta


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Mariusz zalezy jakie produktu uzyjesz, juz kilka razy przeprowadziłem taką akcję na i jest ok. Czy powstają nowe rysy, tego jeszcze nie wiem, bo passek i tak jest zrysowany, ale jak zrobie korektę to przetestuje osobiscie bezwodne mycie i zobaczymy jak to tak naprawdę wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, gdy ja chciałem nałożyć drugą warstwę Colli na lakier po ponad 24godzinnym odstępie czasu na początku myślałem o umyciu auta, ale wizja wyciekającej wody spod plastików która nie pozwoli spokojnie woskować, pochmurna pogoda oraz (jak w Twoim przypadku) lekkie zakurzenie bez większego brudu skutecznie mnie od tego pomysłu odwiodło. Przeleciałem całe auto QD od Megsa wraz z MF bodajże Supreme Shine. Nie było żadnych problemów, wszystko ładnie przygotowało do woskowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na ten problem zamówiłem szczotkę od sviswaxx ;) Mam nadzieję, że się sprawdzi. Oczywiście jak bym przejechał autem po dworze w życiu bym się nie odważył jej użyć, tylko na pewno od razu mył auto.

 

Ja ją kupiłem z myślą o zastosowaniu w sytuacjach jak miał JJ.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używałem Body Duster'a ale przerzuciłem się na zestaw Last Touch + dwie mikrofibry. :) I to pod warunkiem, że auto jest naprawdę lekko zakurzone. Jak kurzu jest trochę więcej np. z 2-3 dni :D to wolę auto najpierw wodą spłukać i wtedy je "śmignąć" QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KR54321, uważam, że słusznie. Na początku przygody spróbowałem. Ale praca,którą trzeba wykonać jest nie wiele mniejsza od umycia. Dustery są dobre do aut stojących w salonie, do "przelecenia z rana" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Spruhglanz - Nabłyszczacz Wurtha i dobrą, dwie dobre MF....

Wiśniowy zapach, łatwość polerowania, ponadprzeciętna wydajnośc daje mu stałe miejsce w moim arsenale.

 

Obficie pryskamy i jazda (ale bez przesady). (Kurz jednodniowy)

Jest lux. :mrgreen: Poprawia kropelkowanie - rysy, jak rysy - minimalnie, zależnie od przypadku, lakieru :oops: Mnie sie czasem zdarza tak przelecieć, ale z reguły auto myje prawie codziennie, jesli nie pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jak wygląda sprawa z nieco większymi zabrudzeniami np lekki nalot po przejeździe wilgotną jezdnią. Ostatnio spłukałem tylko wodą na bezdotykówce i przetarłem mikrofibrą. Można tak robić czy trzeba tradycyjnie myć szamponem? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.