Skocz do zawartości

Impregnacja tapicerki materiałowej.


klark

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Macie jakieś sprawdzone środki do impregnacji tapicerki materiałowej? Auto megane iii, z tyłu jeżdżą dzieci czyli fajnie gdyby zabezpieczalo nie tylko przed brudem, ale i przed plynami. 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hey. Widzę, że temat bardzo stary, jednak powiem co wiem jakby ktoś szukał.

Karcher ma w swojej bardzo drogi preparat do impregnacji materiałów. Kosztuje około 70zł na 10m2.

Prawda jest taka, że tapicerka w samochodzie po wyjeździe z fabryki tak samo jak podłoga są zaimpregnowane jednak na poziomie produkcji samochodu. Polega to na tym, że KAŻDE pojedyncze włókno jest "otoczone" i nasiąknięte preparatem, który zapobiega osadzaniu się brudu i wycieraniu/wcieraniu brudu. Producent daje gwarancję na powłokę "do pierwszego prania".

Byłem na szkoleniu w firmie, która produkuje wyłącznie profesjonalną chemię. Tam dowiedziałem się, że nie produkują takiego preparatu ponieważ on nie działa i nie ma prawa działać, szkoda im wizerunku firmy. To tylko chwyt marketingowy dla firm, które chcą wyrwać kasę od klienta. Powiedział to menadżer firmy na kilka województw. Mianowicie spryskanie takim środkiem daje nam tylko powłokę na końcach włókien, szybko się ściera i w sumie nic nie ma uzasadnienia, żeby go stosować skoro nic nie daje.

Tylko impregnacja włókiem z zewnątrz i w środku  jest skuteczna więc musielibyśmy zamoczyć taki materiał w całości lub przemoczyć mocno tapicerkę, podłogę w samochodzie co było by niebotycznie drogie, całkowicie nieopłacalne a druga najważniejsza sprawa, że tych materiałów nie można przemaczać opryskiem. Sprawa zamknięta :) Oczywiście Karcher wmawiał mi, że to działa i też mogę dać gwarancję klientowi "do pierwszego prania". Osobiście nie używam, nie proponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Ja byłem zadowolony z Tenzi. Po kilku miesiącach wylała mi się cola na tapicerkę i skropelkowała, zanim wsiąkła to wytarłem. Plamy też łatwiej schodzą ściereczka i wodą.

Zużyłem całą butelkę 600 ml za 77 zł na jedno małe auto, dałem dwie warstwy. 

Używałem też Wurth do kanapy w domu i mam wyrażanie, że nie działa. Plamy wsiąkają w włókna i trudno je domyć. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

po aplikacji Textil Prot woda spływa z zabezpieczonej tapicerki jak po przysłowiowej "kaczce". Ale skoro zabezpieczona tapicerka "nie przyjmuje" wody, to jakim środkiem potem prac tapicerkę, zeby wyprala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.