Skocz do zawartości

4nano Camo


Mickul

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jakiś czas temu otrzymałem od 4nano próbkę ich nowej powłoki do wykorzystania na dowolnym samochodzie. Akurat niedawno odebrałem nowego Rapida dla żony z salonu i bardzo długo myślałem nad wprowadzeniem nowej powłoki do oferty mojej firmy - no lepiej się złożyć nie mogło. :)

Już w połowie sierpnia, czyli w momencie odbioru Skody z salonu wiedziałem, że będę nakładał na nią jakąś powłokę ochronną. W tym celu nie umyłem auta ani razu i tylko patrzyłem jak brud wżera się w piękny kolor Race Blue. Mało tego - ASO też nie umyło na moją prośbę auta przed wyjazdem z salonu. ;) 

IMG4532JP_qreppen.jpg

IMG4525JP_qreppea.jpg

Od 8  do 2643 kilometrów - to jest właśnie dystans pokonany po brudnych, śląskich drogach w ciągu półtora miesiąca. W końcu wygospodarowałem dwa dni na zabawę w firmie i się zaczęło...

Wieloetapowe mycie pojazdu, mechaniczna dekontaminacja karoserii oraz maszynowe odświeżenie lakieru - usługi wykonane przed aplikacją powłoki ceramicznej. Całość odtłuściłem tylko i wyłącznie zwykłą IPĄ 60/40.

IMG4547JP_qrnqqwh.jpg

Zacznijmy najpierw o samym produkcie. 4nano Camo to powłoka ceramiczna o deklarowanej trwałości takiej samej jak Gtechniq EXOv3, czyli 18 - 24 miesiące. Własnie tyle według producenta powinien utrzymywać się efekt hydrofobowości na pojeździe. Powłoka jest dostępna dla każdego i kosztuje w detalu 499 złotych brutto. 

W tej cenie otrzymujemy solidnie zapakowany produkt o pojemności 25ml, trzy szmatki o wymiarach 30x30, instrukcję obsługi oraz okrągłe aplikatory. 

IMG4540JP_qrnqqwn.jpg

IMG4548JP_qreppre.jpg

+ profilaktyczne pomiary miernikiem lakieru. Kolejne, praktycznie identyczne pomiary wykonam 2 tygodnie po aplikacji powłoki.

IMG4553JP_qreppxn.jpg

IMG4557JP_qreppxe.jpg

Według 4nano - z powłoką należy pracować na 3 mikrofibry. Wstępne przetarcie, docieranie i całkowite dotarcie. Ja jednak zdecydowałem się na swoją metodę, czyli:

Aplikator kostkowy CarPro + MF CarPro + 2 mikrofibry 40x40.

IMG4550JP_qrnqqse.jpg

 

Powłoka rzekłbym jest bezwonna. Jak już jednak coś unosiło się w powietrzu to zapach identyczny jak świeżo wyciągnięty makaron z Vifona.

Aplikację rozpocząłem od przedniego nadkola. Pierwsze użycie zgodnie ze wskazówkami Krzyśka z 4nano, czyli czas na wstępne związanie 3 minuty i docieranie na 3 MF. I szok. Powłoka w ogólnie nie sprawia wrażenia tępej podczas aplikacji i pięknie smaruje się po elemencie. Dziewicze rozlanie produktu na aplikator pozwoliło mi zaaplikować powłokę od razu na cały element co rzadko zdarza się przy innych powłokach. ;) Odczekane 3 minuty i docieranie - chyba nigdy mi szybciej to nie poszło. 

Okej, decyzja jest prosta. Skoro mam czekać 3 minuty na wstępne związanie się z produktu to nie będę tracił czasu i aplikuję od razu na dwa elementy na raz. I nie dość, że przyśpiesza to pracę to jeszcze ją ułatwia. Zaaplikowałem produkt na obie ćwiartki z tyłu i dotarłem je bez problemu. Dach również zaaplikowałem na szachownicę i też nie było żadnych problemów z dotarciem takiej ilości rozsmarowanej powłoki. Sposób zaaplikowania powłoki na maskę przedstawię na filmie.

IMG4559JP_qrepphn.jpg

IMG4564JP_qrepphw.jpg

IMG4588JP_qreppha.jpg

IMG4595JP_qrepphq.jpg

Pierwsze wrażenia:

- banalna aplikacja

- dziecinnie proste dotarcie

- pojemność 25ml starczy na 2 pojazdy średniej wielkości.

Pod koniec zostało mi tyle powłoki:

IMG4600JP_qreppxa.jpg

Efekt końcowy:

15jpg_qreppnh.jpg

21jpg_qreppnr.jpg

Informacje ogólne:

Powłokę zaaplikowałem w temperaturze 17*C oraz przy zerowej wilgotności (włączona klimatyzacja). Auto od momentu aplikacji przestało w ogrzewanej hali 11 godzin, a potem wyjechało niestety na mżawkę. Auto w momencie aplikacji miało półtorej miesiąca i 2643km przebiegu. Zużyłem około 10ml powłoki na cały pojazd, z tej samej butelki zostało również zabezpieczone czarne Audi A3. 

Test jest długodystansowy - minimum do stycznia będę obserwował zachowanie powłoki i dopiero wtedy podejmę decyzję o ewentualnym wprowadzeniu jej do gamy usług.

Do godziny wrzucę trzy filmy związane z powłoką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bruuuum napisał:

Cena produktu trochę z kosmosu, kiedy wspomniane właśnie EVOv3 da się kupić za ~220zł i to za więcej bo 30ml ;) 

Używałeś kiedyś EXO bez C1 lub Crystal Serum Light? Bo ja tak i nigdy więcej tego nikomu nie nałożę bez podkładu w postaci kwarcu lub ceramiki. A tym samym dochodzi nam teraz kupno C1 za około 270 złotych lub Crystal Serum Light za około 360 złotych. Koszta się mnożą, czas pracy też się zwiększa z powodu obowiązkowego warstwowania powłoki.

Gtechniq EXO nie jest też powłoką mega wydajną. Na większy pojazd schodzi mi czasami i całe 30ml.

Obiecane filmy:

- Aplikacja na masce (nie szło bardziej przyśpieszyć niestety).

- Efekt końcowy na Rapidzie:

- Efekt końcowy na A3:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mickul napisał:

Używałeś kiedyś EXO bez C1 lub Crystal Serum Light? Bo ja tak i nigdy więcej tego nikomu nie nałożę bez podkładu w postaci kwarcu lub ceramiki. A tym samym dochodzi nam teraz kupno C1 za około 270 złotych lub Crystal Serum Light za około 360 złotych. Koszta się mnożą, czas pracy też się zwiększa z powodu obowiązkowego warstwowania powłoki.

Gtechniq EXO nie jest też powłoką mega wydajną. Na większy pojazd schodzi mi czasami i całe 30ml.

Obiecane filmy:

- Aplikacja na masce (nie szło bardziej przyśpieszyć niestety).

- Efekt końcowy na Rapidzie:

- Efekt końcowy na A3:

 

Tak, testowałem wszystko z Gtechniq już jakiś czas temu z racji że miałem/mam dobry dostęp do produktów. I nie widziałem problemów przy aplikacji żadnego :) Dobrze, że wspomniałeś o duetach, bo właśnie flagowy CS Light + EXOv3 można w komplecie 2x30ml dostać za 400zł, co nadal jest niższą ceną. A jak zależy na jednowarstwowej powłoce,  to CarPro / TacSystem w podobnej kategorii też można dostać za mniej niż pół wspomnianej ceny :) Także nie wiem co jest takiego rewelacyjnego/rewolucyjnego w tym produkcie, że taki koszt? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSL + EXOv3 w zestawie za 400 złotych? Proszę Cię. Koszt ostatniego Power Couple jakie kupiłem wyniósł mnie:

374decbe8459ccd61913a189fcf1bccd.png

To jest jedna sprawa. Druga - w przypadku CSL uciążliwe dla mnie jest nakładanie jednej warstwy, odczekanie minimum 3 godzin i nakładanie kolejnych warstw. Trzecia i ostatnia - CSL oraz EXO nie są powłokami wydajnymi, więc zawsze liczę 3/4 butelki na jeden pojazd. 

I odrębna sprawa - mimo, że EXOv3 stało się powłoką "samodzielną" tj. występuje możliwość aplikowania jej na wyjałowioną powierzchnię bez podkładu w postaci C1/CSL to stanowczo odradzam. Samo EXO bardzo mocno łapie kamień, wżery i ślady po twardej wodzie, dodatkowo bardzo szybko się zapycha i nie tworzy według mnie idealnej hydrofoby. Przeciwnie jest w przypadku, gdy EXO jest połączone z C1/CSL.

Nie chcę nic mówić, ale taki UNC-R np. w zestawie z SILKiem również kosztuje 480 - 500 złotych w przypadku jednorazowego zakupu. ;)

Powłoki CarPro nie są dla mnie wystarczające, dlatego zdecydowałem się na wstępny test Camo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mickul napisał:

CSL + EXOv3 w zestawie za 400 złotych? Proszę Cię. Koszt ostatniego Power Couple jakie kupiłem wyniósł mnie:

374decbe8459ccd61913a189fcf1bccd.png

To jest jedna sprawa. Druga - w przypadku CSL uciążliwe dla mnie jest nakładanie jednej warstwy, odczekanie minimum 3 godzin i nakładanie kolejnych warstw. Trzecia i ostatnia - CSL oraz EXO nie są powłokami wydajnymi, więc zawsze liczę 3/4 butelki na jeden pojazd. 

I odrębna sprawa - mimo, że EXOv3 stało się powłoką "samodzielną" tj. występuje możliwość aplikowania jej na wyjałowioną powierzchnię bez podkładu w postaci C1/CSL to stanowczo odradzam. Samo EXO bardzo mocno łapie kamień, wżery i ślady po twardej wodzie, dodatkowo bardzo szybko się zapycha i nie tworzy według mnie idealnej hydrofoby. Przeciwnie jest w przypadku, gdy EXO jest połączone z C1/CSL.

Nie chcę nic mówić, ale taki UNC-R np. w zestawie z SILKiem również kosztuje 480 - 500 złotych w przypadku jednorazowego zakupu. ;)

Powłoki CarPro nie są dla mnie wystarczające, dlatego zdecydowałem się na wstępny test Camo.

Ale ja nie mówię o polskiej dystrybucji z 50-70% marżą (marża też z kosmosu jak ta cena 4nano), można kupić zestaw za 400zł, jak chcesz to sprzedam Ci za 450, jeśli nie wiesz gdzie kupić w takiej cenie :D Więc jeśli chodzi o aplikację dla siebie, to nie widzę żadnego plusa za rozwiązaniem z 4nano, "no offence". CarPro / Tac system z Reloadem ładnie się trzyma te 18 miesięcy również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, ze prowadzę działalnośc gospodarcza. Tym samym jestem VATowcem, a powłoki kupuje z dnia na dzień ;) wiec ciezko mi byłoby czekac na wysyłkę i dostosowuje sie do polskiego dystrybutora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mickul ciekawa opcja z tym 4nano. Troszkę pw wymienilem na FB i wyglada to fajnie. Co do powłoki będzie jakieś lanie wody? Bo hydrofobowosc ma byc na wysokim poziomie. 

Dobrze ze zrezygnowali z powloki aplikowanej przy pomocy wody destylowanej bo bylo z tym troszke zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Maciej WTN napisał:

Jeśli powłoka faktycznie wytrzyma 2 lata i nie będzie wymagała przez 18 miesięcy żadnych "dopalaczy" to faktycznie może być ciekawą opcją. @Mickul jak porównujesz ją do UNC-Ra i UNC-R 1.5?

UNC'R posiedzi na lakierze i 5 lat ;) pod warunkiem, że co półtora roku zrobisz re-aplikację :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej WTN napisał:

Jak każda powłoka :D

No niestety jak producent podaje, że powłoka x ma gwarancję 5 lat, prawie w każdym przypadku wiąże się to z tym, że co Y czasu musisz jeździć do studia na uzupełnianie powłoki. Jak ktoś wierzy, że powłoka siedzi na lakierze 3 lata bez wspomagaczy oraz jest samoobsługowa to jest w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Arkeolowy napisał:

No niestety jak producent podaje, że powłoka x ma gwarancję 5 lat, prawie w każdym przypadku wiąże się to z tym, że co Y czasu musisz jeździć do studia na uzupełnianie powłoki. Jak ktoś wierzy, że powłoka siedzi na lakierze 3 lata bez wspomagaczy oraz jest samoobsługowa to jest w błędzie.

Zgadzam się, ale jakby sie znalazła powłoka która wytrzyma 18-24 miesiące bez żadnych dopalaczy to juz byłaby rewelacja. Najbliższy temu jest chyba UNC-R :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
51 minut temu, Maciej WTN napisał:

jakby sie znalazła powłoka która wytrzyma 18-24 miesiące bez żadnych dopalaczy to juz byłaby rewelacja.

to jeszcze chyba poczekamy te 18-24 miesięcy a może i dłużnej  :P bądź wcale taka nie powstanie bo jaki by mieli w tym interes sprzedać powłokę użytkownikowi co 2 lata  :P lepiej ja opchnac czesciej :P

bez wspomagaczy nie ma opcji zeby tyle jakas wytrzymała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej WTN napisał:

Zgadzam się, ale jakby sie znalazła powłoka która wytrzyma 18-24 miesiące bez żadnych dopalaczy to juz byłaby rewelacja. Najbliższy temu jest chyba UNC-R :)

Gtechniq Crystal Serum + EXOv2 wytrzymał na lakierze bez żadnego serwisu ponad 26 miesięcy i dalej miał się dobrze. :) 

UNC-R na aucie kolegi leży już od maja 2016 i nadal zachowuje się jak nowy. Dla mnie wynik 24 miesięcy jest realny, niemniej zawsze mówię klientom o trwałości rocznej (a po upływie 12 miesięcy ewentualny serwis lub reaplikacja powłoki). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.