Skocz do zawartości

Wheel Sealant / Wax - dedykowane zabezpieczenie do felg


kosor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 426
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Szkoda że 4nano rim protect już nie istnieje w wersji 50ml, bo to bym Ci polecił, kosztowało mnie dokładnie 45 zł - na komplet 17 zużyłem w marcu mniej niż połowę i jestem super zadowolony z tego jak czysto się trzymają wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

podepnę się pod temat.

wczoraj umyłem felgi SHINY GARAGE Monster Wheel Cleaner Plus.

Później potraktowałem ipa i nałożyłem Rimwax'a. jak na pierwszy raz to ładnie felga się prezentowała. zobaczymy jak poradzi sobie z urlopem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Drodzy forumowicze pytanie od świeżaka: jak to jest z trwałością wosku ne felgach jeśli potraktuję go środkiem do usuwania zabrudzeń metalicznych oraz środkiem do usuwania smoły i kleju. Czy te chemikalia nie usuną od razu warstwy wosku z felg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Przejrzałałem  temat "woski na felgi" 17 stron, mase wpisów o fk1000p, 476s, a biednie z informacjami o środkach dedykowanych.

Znalazłem przykładowo:

  • Funky Witch Talisman 215ml 30zł
  • Angelwax Bilberrry Sealant 33ml 57zł
  • Poorboys World Wheel Sealant  236ml  79zł
  • Bouncers Looking Sweet Wheel Wax 100ml 82zł
  • Migliore Luxury Wheel Seal 236ml 77zł
  • Wheel Wax 256ml 85zł
  • Auto Finesse Mint Rims 100ml 90zł
  • Chemical Guys Wheel Guard 226ml 107zł
  • Chemical Guys Max Coat Wheel Guard 125zł
  • Smart Wax Rim Wax 256g 80zł
  • Swissvax Autobahn 50ml 175zł

 

Fusso mi się nie sprawdził, jak już pisałem w innym temacie, mimo, że siedzi długo, to trzyma brud i nie wystarczy umyć pod ciśnieniem, trzeba ręcznie.

Czy któryś z sealantów wystarczy żeby większosć brudu i pyłu zdjąć na bezdotyku?

Jakieś doświadczenia? Właściwości samooczyszczania, trwałość?

 

A może powyższe puszki nie mają racji bytu i lepiej iść w kierunku spray/atomizer?

  • Sonax Rim Coating
  • Meguiar's Hot Rims Brake Dust Barrier
  • Zymol Wheel Coat
  • Gliptone RimGuard
  • SOFT99 Wheel Dust Blocker

albo dedykowane powłoki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje ostatanio Talismana i środek faktycznie prosty w użyciu i ułatwiający następne mycie ale to bardziej taki QD do felg,odnoszę wrażenie że przy użyciu do mycia ciut mocniejszych środków dedykowanych Talisman spływa więc należy go kłaść przy każdym myciu 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Wrzuciłem dziś na zimówki po dwie warstwy na stronę FK1000 i Poorboys World Wheel Sealant.
Co można powiedzieć to FK1000 biję na głowę PB WS szklistością i wydobyciem głębi z lakieru.
Łatwość nakładania identyczna. PB WS na pewno mniej wydajny gdyż ma konsystencję średnio twardej pasty i trzeba pilnować czasu, bo później stawia "opór" przy docieraniu.
FK1000 wiadomo jak z docieraniem - osobiście docierałem go na felgach po ok . 5 miesiącach i nie było żadnego problemu. Może delikatnie przytępiał.
Z kolei PB WS ma zapach który zniewala. Zacząłem rozumieć co mają na myśli ci, którzy mówią o przyjemności nakładania wosku.😍 Tu zapach wydzielał się nawet przy docieraniu.
Teraz poczekamy i zobaczymy jak z trwałością, i domywaniem brudu.
Osobiście stawiam na FK1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Przez lata zużyłem po puszce Migliore Luxury Wheel Seal i Poorboy's World Wheel Sealant. Bardziej byłem zadowolony z tego drugiego, bo dawał minimalnnie większy look w stylu: ,,plastic is fantastic" na felgach aluminowych lakierowanych. Dalej chciałbym iść w ten deseń, jaki wax lub sealant przeznaczony do felg możecie zaproponować, aby otrzymać plastikowy wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.