Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

Magic Clean 200g - 100zł + przesyłka

Bit Hamber soft 200g - 60zł (95zł z przesyłką)

APP 200g - 120zł z przesyłką w Polsce

kuflik, masz już tą glinkę? Jak długo idzie paczka?

CleanerFreak, używałeś tej z app? To jest ta sama czy tylko podobna do Magic Clean? Która z nich będzie lepsza?

Pisałem do firmy APP ale nie chą powiedzieć czy sami produkują czy sprowadzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz już tą glinkę? Jak długo idzie paczka?

jeszcze nie.. w środę wysłali.

a to ich odowiedz na pytanie o termin dostawy.

Delivery times to Latvia, Lithuania and Poland are variable with no discernable trend and the rest of Europe tends to enjoy normal delivery times.

 

Ta druga jest "soft", do ciemnego lakieru będzie lepsza? Wolałbym nawet delikatniejszą, żeby nie porysować lakieru...

Wdg testu autoexpress ta soft jest dużo fajniejsza w obyciu:) ja zamówiłem właśnie wersję soft.

Glinka sie caly samochod czysci ?? czy tylk

o miejsca w ktorych mamy brud ktory nie chce nam zejsc pod gabka ?

całe auto!

 

Osobiście nie mogę się doczekać tej glinki;p Ale już pracuje nad kolejnym zamówieniem, tym razem z usa:) Paczka z meguiarsa poleci do Bostonu, tam ciotka ją przepakuje i pośle pocztą morską do mnie! I tak kosmetyki wychodzą duuużo taniej niż tutaj... Muszę zresztą założyć temat, bo nie bardzo wiem co pozamawiać aby mieć już wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie chwalę ten zestaw. glinka jest okej, moze trochę twarda, ale trzeba ja dobrze rozgrzać, ugnieść i jest git. mozna nią pracować bez QD(quick detailer), a zamiast niego użuywać wody z szamponem, działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, to powied zmi, gdzie najlepiej w usa to kupowac:) bo robie zlecenie mojej cioci, i nie wiem czy jest jakiś prostszy sposób na zakup megsa niż ic strona? Ciocia mieszka w Bostonie, ale mówi, że taniejjeśli kupi w NH bo ma blisko.

Jaką paczką najlepiej to wysłac, by było najtaniej? Bo czaje się na zakupy za jakieś 90$, co w polsce by mnie kosztowało dobre 250$;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak dowalą cło to już nie wyjdzie tak tanio.

Sluchaj jezeli wysylasz paczka morska to nie ingeruja w to co idzie wyhslalem wiele rzeczy paczka morska i wszystko bylo ok nawet ogrodowe grile jak i motor w czesci :)

 

o, to powiedz mi, gdzie najlepiej w usa to kupowac:) bo robie zlecenie mojej cioci, i nie wiem czy jest jakiś prostszy sposób na zakup megsa niż ic strona? Ciocia mieszka w Bostonie, ale mówi, że taniejjeśli kupi w NH bo ma blisko.

Jaką paczką najlepiej to wysłac, by było najtaniej? Bo czaje się na zakupy za jakieś 90$, co w polsce by mnie kosztowało dobre 250$;p

 

Ja zakupilem to w www.autozone.com rowniez mozna w www.advanceautoparts.com

 

Tak wiec dajcie znac jak cos chcecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, która glinka będzie lepsza:

- ta którą sprzedaje Diamontbrite:

http://www.allegro.pl/item669605388_gli ... achem.html

- podobna do Magic Clean:

http://www.allegro.pl/item646100051_app ... elina.html

Poszperałem trochę i znalazłem podobną, może nawet taką samą jak sprzedaje diamondbrite:

http://www.touchuppaint.co.uk/store/ind ... e-clay-bar

Z opisu wynika że jest agresywna więc chyba niebieska app będzie lepszym wyborem jeśli chce się mieć łagodniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I glinka została poddana testowi!

umyłem na szybko całe auto, dokładnie jeszcze omyłem z węża. Auto było idealnie mokre, więc mając opryskiwacz z wodą (taki do robienia oprysków na kwiaty) w jednej ręce, a glinkę w drugiej ruszyłem do akcji! (Użyłem 20gram glinki, i uważam, że jest to odpowiednia ilość). Praca z tą glinką była bardzo prosta, glinka niemal unosi się nad lakierem, dokładnie czułem kiedy musze pomęczyć dane miejsce dłużej. Łatwo się ją ugniata, i widać na niej doskonale ile to zanieczyszczeń usunęła z auta. Jeszcze nigdy moje auto nie było tak gładkie!

A nie wierzyłem, że jakaś tam glinka może dać taki efekt... Czyszcząc pod listwami byłem cały szczęśliwy:) Glinka była tam niemal cała brązowa od smoły! W sumie, po wyglinkowaniu całego auta, glinka jest już bardzo brudno, więc dobrze zrobiłem odcinając tylko 20g;)

 

Wniosek: o co o niej pisano to prawda, po wodzie lata jak po lodzie(nie czujesz gdy rymujesz;p). Czyści szybko i dokładnie zostawiając idealnie gładką powierzchnię. Nakładanie wosku na taką powierzchnie to była czysta przyjemność. POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! :)

 

Fajna relacja .

 

BTW. taka uwaga w miejscach gdzie jest sporo smoły lepiej je wcześniej przeczyścić środkiem do smoły mniej wtedy "zużyjemy" glinki a potencjalnie prawdopodobieństwo zgarniecie jakiegoś kawałka który mógł by zarysować lakier spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do smoły, to myślałem o tym, ale przyznam, że nie posiadam takiego specyfiku jeszcze.. A wiedząć w jakim stanie jest auto, to i tak skazałem ten kawałek glinki na straty.. jak czas pozwoli to dziś jade po UQW i UQD:) I potem należało by jakieś foty zrobić.

[OT]jak już walczyłem z autem, to dorwałem dostawczego transita w ogrodzie- w opłakanym stanie. Zrobiłem popisówke na jednym narożniku;) I powiedziałem ojcu, że jak kupi mi polerke, to mu całego tak zrobie. Wredota ze mnie..

Efekt pokazany poniżej uzyskałem ręcznie w kilka minut przy pomocy pasty concept by surface oraz megs goldwax. Efekt widać nawet na zdjęciu z telefonu;o

 

zdjecie

zdjecie 2

zdjecie 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.