Skocz do zawartości

Glinka - instrukcja zastosowania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Panowie,

Rzucam „Lwom na pożarcie”.

Czekam na uwagi.

Glinka - Instrukcja zastosowania

 

Ważne jest aby wiedzieć, że niewłaściwe stosowana glinka także może spowodować powstanie zarysowań na lakierze, dlatego znajdziecie tu kilka rzeczy, na które należy zwracać uwagę.

 

1. Glina nie może być przechowywana w zbyt niskiej temperaturze, jak również powierzchnia lakieru nie powinna być za zimna, ponieważ wówczas przy zetknięciu z samochodem glinka ponownie wychładza się i twardnieje.

 

2. Im glinka jest bardziej miękka tym łatwiej się nią pracuje i tym też jest ona delikatniejsza dla lakieru.

 

3. Przed użyciem glinki należy ją dobrze ugnieść, tak aby zewnętrzna warstwa, która będzie miała bezpośredni kontakt z lakierem, była całkowicie czysta. Drobne zabrudzenia trzeba więc wgnieść do wewnątrz. Dzięki ugniataniu glinka także pod wpływem ciepła rąk staje się bardziej miękka. UWAGA!!! Jeśli glinka upadnie na ziemię, wiem, że z bólem serca, ale wyrzucicie ją, albo przynajmniej odetnijcie całą zabrudzoną stronę. Nawet najmniejszy bowiem kamyczek może spowodować duże szkody na lakierze.

 

 

4. Żeby ułatwić sobie zadanie z punktu trzeciego oraz mieć na uwadze zasadę numer 2, najlepiej jest przed użyciem glinki, włożyć ją do ciepłej wody lub wody mydlanej (również ciepłej). Ewentualnie można też mieć zawsze przy samochodzie miseczkę z ciepłą wodą, żeby móc co jakiś czas zanurzyć i zagrzać glinkę.

 

5. Glina potrzebuje dodatkowo produktu, który nada jej poślizgu. W przeciwnym razie nie da się jej prowadzić po lakierze czy innych gładkich powierzchniach, np. szyby, które też równie dobrze można czyścić za jej pomocą. Żeby uzyskać poślizg można użyć po prostu zwykłą czystą wodę, albo lepiej wodę wymieszaną z szamponem samochodowym (stosunek 1:3 powinien wystarczyć). Większość producentów kosmetyków samochodowych oferuje jednak specjalnie przeznaczone do tego spaye. Z serii kosmetyków firmy Meguiars jest to np. Quik Detailer. Ważne jest, aby nigdy nie próbować rozprowadzać suchej glinki. Lepiej jest nałożyć za dużo „smarowidła” niż za mało. Sucha glina powoduje bowiem prawie zawsze drobne zarysowania.

 

6. Glina przeznaczona jest do usuwania takich zabrudzeń jak: sadza, żywica, resztki owadów, nalot rdzy. W żadnym wypadku nie stosuje się jej w celu usunięcia dużego brudu. Przed zastosowaniem glinki należy więc umyć przeznaczoną do czyszczenie powierzchnię, bo w przeciwnym razie narobimy więcej złego niż dobrego.

 

(przejdźmy teraz właściwego użycia)

 

7. Tak więc porządnie myjemy lakier. Po prostu tak jak zawsze przy myciu samochodu.

 

8. Czyszczoną powierzchnię należy dokładnie osuszyć, żeby mieć całkowitą pewność, że nie zostały na niej żadne większe zabrudzeń.

 

9. Spryskujemy (specyfiką z poślizgiem) odpowiednie miejsce na lakierze, lub obszar który chcemy czyścić glinkową. Nawet jeśli chcemy użyć glinki na całym samochodzie, spryskujemy obszar po obszarze…

 

10. ..następnie na spryskanej powierzchni ślizgamy glinką na lakierze, ale nie naciskamy jej zbyt mocno. Siła nie jest potrzeba, a dla lakieru dobre jest wszystko to, co delikatne.

 

11. Należy często sprawdzać glinkę i gdy tylko pojawi się na niej jakieś zabrudzenie, wgnieść je do wewnątrz.

 

 

Jeżeli glinka jest właściwie stosowana to nie ma szans, aby pozostawiła choć najmniejsze nawet zarysowania.

Gdyby jednak tak się stało to na pewno zrobiliście coś źle, albo glinka była za twarda, albo za mało ugnieciona, może lakier był za zimy, czy może pozostawiliście jakieś większe zabrudzenia …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miększa -> bardziej miękka

durze (pkt 3) -> duże

 

swoja droga musze sie skusic kiedys na glinke ;) Warto by nadmienic, ze glinke mozna kupic nie tylko od Meguiarsa ale takze sa inni producenci - teraz nie pamietam jacy. Kiedys Globy podawal jakies linki do sklepow internetowych na forum mazdaspeed, gdzie mozna bylo zakupic spory kawal glinki za w sumie mniejsze pieniadze. Moze warto by bylo podac namiary na jakies sklepy internetowe, gdzie mozna by zakupic taki specyfik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
miększa -> bardziej miękka

durze (pkt 3) -> duże

 

swoja droga musze sie skusic kiedys na glinke ;) Warto by nadmienic, ze glinke mozna kupic nie tylko od Meguiarsa ale takze sa inni producenci - teraz nie pamietam jacy. Kiedys Globy podawal jakies linki do sklepow internetowych na forum mazdaspeed, gdzie mozna bylo zakupic spory kawal glinki za w sumie mniejsze pieniadze. Moze warto by bylo podac namiary na jakies sklepy internetowe, gdzie mozna by zakupic taki specyfik?

Uwagi słuszne i przyjęte.

 

 

<< bardziej miękka>>>

w którym miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ta czerwona i niebieska to "Magic-Clean" i jest ogólnodostępna.

 

Mam propozycję:

ponieważ większość glinek czeka na www.CWWC2009.com , proponuję aby grupa 2-3 członków naszego forum przetestowało je podczas testu wosków.

Woda będzie, samochody będą, glinki są (nie wszystkie widać na zdjęciu).

 

Test taki jest na pewno bardziej obiektywny aniżeli sam bym się na ten temat wypowiedział.

 

Glinki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Panowie (bo Pan chyba jeszcze tu ni ma :P)
Są, są :shock:

I to dwie :!:

Lubiące szybką jazdę, obie kochające jazdą ścigaczem i przynajmniej jedna z nich kochająca czyste autka (druga - nie jestem pewny) . ;)

 

Może się kiedyś przedstawią... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (bo Pan chyba jeszcze tu ni ma :P)
Są, są :shock:

I to dwie :!:

Lubiące szybką jazdę, obie kochające jazdą ścigaczem i przynajmniej jedna z nich kochająca czyste autka (druga - nie jestem pewny) . ;)

 

Może się kiedyś przedstawią... :?

 

a to przepraszam, zwracam honor i chyle czola w strone Pan :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
ja moge dac jedna Megs'a do testow ori zapakowana :D
mogę dorzucić sonues'a i SV jeśli trzeba :) test mogę też przeprowadzić

@Metys

@grubeer

 

Dziękuję za propozycję pomocy.

Gdybyście mnie wyręczyli w tym teście (może jeszcze ktoś dołączy?), bardzo by mi to pomogło. ;)

 

Jeszcze nie wszystkie zamówione rzeczy doszły, więc zobaczymy za prę dni czego ewentualnie brakuje (mam nadzieję że niczego, ale sprawdzimy).

 

Dobrze by było, gdyby ktoś się jeszcze do testów dołączył. Im więcej ludzi, tym bardziej obiektywne wyniki.

 

SV i 3M znalazłem - ukryły się. Sonüs gdzieś się schował.

GlinkaSV3M.jpg

 

 

Panowie (bo Pan chyba jeszcze tu ni ma :P) jak mozecie to wrzucajcie opis danego produktu (w tym przypadku glinki), jakas cene i namiar, gdzie mozna to kupic.
Będzie zrobione - troszkę cierpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 30, i 31 :) Arek (CleanerFreak) w innym temacie podał także link do glinki Sonax'a za ok. 120 zł. Ta z Meguiar's niestety jak dla mnie jest za mała, za to Quik Detailer zapewnia fajny poślizg i... zapach ;) Będę się powtarzać, ale naprawdę polecam stosowanie glinki - szczególnie jasne lakiery w okolicach nadkoli, progów po prostu odżywają spod warstwy kropek asfaltu i resztek owadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
no ok ja to moge pomagac ale tak jak pisalem w innym watku na ile pozwoli mi sytuacja z Zonka :( , postaram sie bardzo CleanerFreak, dawaj jakies szczegoliki / liste co trzeba zrobic i jakos wspolnymi silami damy rade :D
A Test ma sie odbyc 30 czy 31?
Test glinki/glinek przewiduję 30-go

 

 

 

Będę się powtarzać, ale naprawdę polecam stosowanie glinki - szczególnie jasne lakiery w okolicach nadkoli, progów po prostu odżywają spod warstwy kropek asfaltu i resztek owadów.
Powtarzaj się, bo jak ktoś tego nie używał, to nie uwierzy :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słoik jak na zdjęciu tylko wypełniony glinką. Nie wiem jak to wychodzi wagowo, ale jest jej relatywnie dużo. Moja jest u w domu na mazurach więc zdjęcie mogę dorzucić dopiero w weekend. Może wax-master doda zdjęcie ;) ? Pewnie "trochę" tego ma :P

59442a3b43022_svcon.jpg.c83df96d4cca954040b05b1e6e0e4d07.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko nidzie na tej stronie nie widze ceny :(

 

Masa czyszcząca - agresywna czerwona 200g 1 szt 109 zł

Masa czyszcząca - łagodna niebieska 200g 1 szt 109 zł

 

to jest cena katalogowa zobaczę ile kosztuje z rabatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
a kto wie jak duzo jest tej glinki swissvax'owej?? Na pierwszy rzut oka wychodzi najtaniej ;)

 

SwissvaxPaintRepair.jpg

 

Było 124g :shock:

 

"...pojemność Paint rubber yellow to jest to 124g , zaś paint rubber blue ma 100g..." (odnaleziona wiadomość SV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.