Skocz do zawartości

Jaki wosk dający "szkło" ?


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.11.2017 o 21:05, Arkeolowy napisał:

To była ironia do poprzednika :lol:

Skąd masz pewność,że na lakierze Kolegi nie było już FK 1000p? ja na swój samochód położyłem HiTemp na początku lipca ,zdjąłem zmywaczem pod koniec październikaa. Pielęgnowałem lakier S&G od Poorboys.Ten Quik Detailer nie ma żadnych własciwości ochronnych,natomiast dodaje według mnie uroku lakierowi. I patrz Pan. Siedział wosk kilka ładnych miesięcy.Parkowany pod chmurą.Twoja ironia to zwykła czateria. Się porobiło na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkeolowy napisał:

Szczególnie, ze pracuje od kilku lat w studio detailingowym i faktycznie masz racje, nie umiem nałożyć cleanera, a co dopiero wosk :kox:

No dobrze. Ostatni post moj w tej sprawie Nie rozrózniasz pojęć.Nie napisałem,że nie potrafisz nałozyć produktu.Napisałem,ze nie potrafisz z nim pracować. Popytaj fachowców ze swego studia,na czym polega rożnica To,ze pracujesz w jakimś studiu nie uprawnia Cię do wyśmiewania postów ludzi,którzy przekazują tu swoje doświadczenia. Oba produkty cieszą się na świecie od lat zasłużoną dobrą opinią.Myślę,żę bez wzglęu nato,że pracujesz w studiommna forach zagranicznych ,wktórych udzielają się mistrzowie detailingu,za wyśmiewanie  sie z  rzeczowych uwag userów po prostu zostałbys zbanowany.Musisz sie jeszcze poduczyc, Ityle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega @canta8 chyba nie zrozumiał ironni @Arkeolowy wg mnie chodziło o to że pisanie że jakiś wosk wspomagany regularnie qd/qw wytrzymuje jakiś długi okres czasu to trochę naginanie rzeczywistości, bo nie mamy żadnej pewności czy ten wosk jeszcze żyje (a qd/qw go tylko wspomaga), czy już zdechł, a efekt to zasługa qd/qw regularnie stosowanego ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałem.  Bo trudno zrozumieć ironię fachowca,który "pracuje w studio detailingowym" a który mówi,że wosk lezy krótko, bo polozony na Prima Amigo. Zapytałem skąd pewność,że wosku już nie ma.Dałem przykład swojego samochodu,na którym wspomagany S&Gloss leży kilka miesięcy. A więc długi czas,bez naginania rzeczywistości. Można dyskutowac,pokazywac niuanse,sztuczki detailerskie,bo jesli chodzi o Amigo i FK takie  sztuczki fachowców istnieją, ale można to robic w dyskusji powaznej a nie wtedy,gdy ktos  wali tu napinki i szpanuje pracą w studio.Nie będę pisał truizmów,że setki uwarunkowań decydują o tym czy i jak długo wosk bedzie lezał. Pan Arkeolowy nie ma zadnych podstaw do ironizowania z czyichś postów,bo po prostu tego nie wie. Może chodzi o nabijanie postów?W każdym razie,co by nie było, to z tego powaznego forum ,które kiedys było Akademią i wyrocznią pozostały wspomnienia .I tyle. Pozdrawiam

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@canta8 ale jak możesz oceniać trwałość wosku skoro podbijasz go QDkiem? Połóż wosk (obojętnie czy na prima czy nie) i niech zjedzie sam bez podbijania innymi środkami. Wtedy możesz trwałość ocenić... Inaczej tak jak z przykładu który nie zrozumiałeś... nattysa można przez rok "mieć" na lakierze. Wystarczy co mycie czymś prysnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A choćby stąd,że używam tego wosku od lat,kładziony na dziesiątkach kombinacji. Sam, bez IPA,po IPA,po zmywaczach,z innymi woskami, z   quik detailerami, z innymi sealantami, z róznymi miksami.Nie problem w tym przecie. Problem w tym,że nie moglismy dowiedziec sie szczególow od Kolegi który napisał post,bo jego wypowiedź  została wyśmiana.I się wycofał. A mnie interesowało jak kładl Prima Amigo. Są tysiące przykładów z życia oraz opisów na forach detailingowych, mam takie same doswiadczenia, że FK 1000p w okresie letnim wytrzymuje sam z siebie kilka miesięcy.Prawidłowo położony.Warto wiec i można z tym preparatem eksperymentować.Tojest klasyk przeciez a nie nowosć. Setki recenzji można przeczytać,nawet Mike Philips sporzadził jego ocenę. Pozytywną.No dobrze. Kończę,bo nie chcę nabijać postów.Pozegnam się i wracam na forum DW.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po fk1000 testerze ze sklepu jeden punkt wyżej dałbym fusso za efekt szkła i ciup lepszą żywotność. Różnice nie są jakieś kolosalne ale wydaje mi się bo nie robiłem dwóch takich samych aut jednocześnie więc subiektywnie tak to zapamiętałem. Zostało mi jeszcze gdzieś puszka koniec testeru i się kurzy.  Jeśli miałbym całą puchę fk pewnie specjalnie bym nie zmieniał nie sprzedawał ale gdybym miał wybór jedno i drugie to wziąłbym fusso.

 

Lakier srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 9.09.2017 o 13:18, Gardor napisał:

Tak, przede wszystkim na jasnych lakierach 1000p hi temp robi robotę i daje efekt oblania szkłem.

Położyłem wczoraj po korekcie. Jest przyzwoicie aczkolwiek do Wax Golda to on w kwestii "szkła" startu nie ma. Ale jako opcja mi pasuje. I ta będę go oblewał Water Goldem więc szkło się polepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strus serio ten Wax Gold robi taka robotę w kwesti szkła na np. Jasnym lakierze? Dlatego proponowałem Hi tempa 1000p bo na moje oko robił robotę. 

 

Czy mógłbyś na polowe maski nałożyć Hi temp a na druga wax Gold? 

 

Powiem Ci ze zaciekawił mnie ten wax Gold i water Gold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jasnego lakieru pod ręką. A u siebie jak będę miał chwilę to mogę zdjąć FK z połowy maski i wrzucić Wax Golda. Ale to raczej nie szybko. Dla mnie Prostaff zrobił naprawdę świetne produkty i na pewno warto je przetestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gardor napisał:

@Strus serio ten Wax Gold robi taka robotę w kwesti szkła na np. Jasnym lakierze? Dlatego proponowałem Hi tempa 1000p bo na moje oko robił robotę. 

Z tym szkłem to jak z głębią koloru jeden widzi inny nie , więc bardzo ostrożnie do tego bym podchodził . Od siebie dodam że położyłem Wax Gold-a , okej przyciemnił , ładne krople , ale powiem uczciwie  o niebo ładniej się auto prezentowało jak za jakiś czas zapodałem Colli 915 . Aż sam się skląłem w myślach że wywalam kasę na jakieś wynalazki a rozwiązanie lezy na półce w mojej piwnicy ( dlatego nie kupiłem jeszcze żadnego wosku od softa 99 bo obawiam się że nic nie wniesie do tego co już mam )

W Wax Gold-ize wkurza mnie na maxa  też aplikacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.