Skocz do zawartości

Jaki wosk dający "szkło" ?


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że różne woski dają różny "look" a mi osobiście podchodzi najbardziej look typu "szkło" to chętnie poznam jakieś woski które w/g Was sprawdzają się dobrze właśnie w takiej kategorii wizualnej. Od siebie mogę rzucić woskiem który właśnie tak działa i jest to Prosfaff CC Wax Gold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam położony Poorboys Nattys Paste Wax Black na cleaner Black Hole i maźnięte Ssw Adbl  wygląda kozacko  
 

U mnie lezy Amigo i Poorboys Nattys Paste Wax Black i rowniez wyglada mega, szklistosc, przyciemnienie petarda, az nie moge sie doczekac tego polaczenia na wiosne jak zrobie korekte :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Essence, generalnie nie na każdym lakierze wyjdzie ci szklany efekt, nie które dostaną typowej głębi a nie szklistości jak bardzo byś chciał, nawet po powłoce :).
Ale zgodze się że nie które produkty bardziej podbijają szklistość.
Wpadniesz do mnie to dam ci Sealant od finish kare taki niebieski, on takowy właśnie jest, strasznie plastikowo to wygląda ;).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kamykmm napisał:


U mnie lezy Amigo i Poorboys Nattys Paste Wax Black i rowniez wyglada mega, szklistosc, przyciemnienie petarda, az nie moge sie doczekac tego polaczenia na wiosne jak zrobie korekte :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

a jak z trwałością?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2017 o 20:02, ostry2407 napisał:

ArtDeShine New Kotsos Wax. Daje efekt szkła. Zresztą niedługo sam wypróbujesz.

Próbka dziś dotarła za co Ci bardzo dziękuję. Jak wiesz , interesował mnie ten wosk w starciu z Wax Gold'em. I porównanie nastąpi zapewne w weekend

 

Dnia 5.09.2017 o 19:56, duiware napisał:

Ja mam położony Poorboys Nattys Paste Wax Black na cleaner Black Hole i maźnięte Ssw Adbl  wygląda kozacko

Tyle że że to już spore oszustwo looku. Oszukujesz BH bo on sporo wnosi a potem zniekształcasz obraz SSW. Także nie wiesz jak sam wosk wygląda i nie jest to dla mnie miarodajne.

 

Dnia 5.09.2017 o 20:01, menior napisał:

DJ future armour

Trzeba będzie zwrócić oczy w stronę tego produktu

 

Dnia 5.09.2017 o 21:15, Gardor napisał:

FINISH KARE 1000P HI-TEMP

Really ?

 

Dnia 5.09.2017 o 22:15, Arkeolowy napisał:

Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant 3.0

Na DW ta firma jest dość popularna. U nas mniej. A wiem że produkty mają naprawdę fajne. Może trzeba będzie przetestować kolejną rzecz :)

 

Dnia 5.09.2017 o 22:35, Gozdziu23 napisał:

Wpadniesz do mnie to dam ci Sealant od finish kare taki niebieski,

Jako że próbka Art De Shine wpadła to szykuj się na weekend :)

 

Dnia 5.09.2017 o 22:57, ghost napisał:

Mainz Synthetique

Już szperam :)

 

 

I tak ogólnie teraz - widzę że w tym temacie przewijają się sealanty. Czy sealanty same w sobie stosowane po każdym myciu dają zabezpieczenie podobne do wosku ? Bo zaczynam się zastanawiać nad sensem kładzenia wosku twardego w sezonie wiosna-jesień i podkręcania go QD albo QW skoro taką samą robotę zrobie fajny sealant. Co myślicie ?

Nie mówię o zimie bo tu jednak jakeś Fusso, Carchem 38 czy inny Finis są IMO must have

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strus,trwale sealenty w sprayu jak np. DJ FA ktory posiadam i ktorego producent deklaruje trwalosc do 3-4 miesiecy,sa np.bardzo modne na wloskim forum detailingowym do ktorego tez zagladam bo w tym kraju zyje,sa popularne do glownego zabezpieczenia lub nawet podklad pod wosk naturalny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2017 o 19:44, Strus napisał:

Really ?

 

Tak, przede wszystkim na jasnych lakierach 1000p hi temp robi robotę i daje efekt oblania szkłem. Tani i wytrzymały np. według mnie np. na srebrnym co się nie da za dużo zrobić to efekt szkła robi super :D

 

 

15 godzin temu, Strus napisał:

Przyznam że kusi mnie taka opcja. Coś co pobija look, daje szkło, zabezpiecza lakier i można aplikować w spray'u raz na dwa tygodnie i sprawa załatwiona


Gyeon Cancoat :D On nadaje mega szklistości samochodowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj porównałem Art De Shine Kotsos i Prostaff Wax Gold. I wygląda to tak

 

Położone oba na maszynowo kładziony cleaner Auto Finesse przetarty potem Wipe Out'em.

aplikacja - prosta w obu przypadkach

docieranie - zdecydowanie łatwiej ADS

"szkło" - tak zbliżone że ciężko wyłonić zwycięzce

przyciemnianie -  Prostaff bije ADS na głowę

kropelkowanie 5 minut po nałożeniu - identyczne

zrzut wody 5 minut po nałożeniu - lekka przewaga Prostaff'a

 

Zobaczymy jak będą leżeć i jak się zachowają w deszczu jak się uleżą.  Relacja cenowa - Prostaff 120zł za 100ml. ADS chyba około 150 za 90ml. Mój osobisty werdykt - nie warto dopłacać.

Godzinę temu, Gardor napisał:

Gyeon Cancoat :D On nadaje mega szklistości samochodowi. 

 

W aerozolu ? Jakoś tak pachnie mi tym że z tych 200ml 50 idzie w powietrze. Na ile to wystarcza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Strus napisał:

W aerozolu ? Jakoś tak pachnie mi tym że z tych 200ml 50 idzie w powietrze. Na ile to wystarcza ?

Już dawno nie jest w aerozolu :D Teraz jest poprawiona wersja do której dostajesz atomizer i psikasz na MF. Wydajne myśle że 6-8 aut się zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Strus napisał:

 Relacja cenowa - Prostaff 120zł za 100ml. ADS chyba około 150 za 90ml. Mój osobisty werdykt - nie warto dopłacać.

Pomijając aspekty wizualne, a tylko wydajność to nie koniecznie drożej wychodzi jeżeli przeliczysz na trwałość. Całkiem możliwe, że ADS 2 razy dłużej poleży. Ale to takie swobodne przemyślenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strus napisał:

Dzisiaj porównałem Art De Shine Kotsos i Prostaff Wax Gold. I wygląda to tak

 

Położone oba na maszynowo kładziony cleaner Auto Finesse przetarty potem Wipe Out'em.

aplikacja - prosta w obu przypadkach

docieranie - zdecydowanie łatwiej ADS

"szkło" - tak zbliżone że ciężko wyłonić zwycięzce

przyciemnianie -  Prostaff bije ADS na głowę

kropelkowanie 5 minut po nałożeniu - identyczne

zrzut wody 5 minut po nałożeniu - lekka przewaga Prostaff'a

 

Zobaczymy jak będą leżeć i jak się zachowają w deszczu jak się uleżą.  Relacja cenowa - Prostaff 120zł za 100ml. ADS chyba około 150 za 90ml. Mój osobisty werdykt - nie warto dopłacać.

 

 

Super. Tak jak podejrzewałem, że w wyglądzie ,,szkła,, nie będzie wielkiej różnicy bo akurat przyciemnienie mnie zbytnio nie interesuje ,,biały lakier,, Ciekawi mnie natomiast który dłużej poleży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost napisał:

Całkiem możliwe, że ADS 2 razy dłużej poleży

 

37 minut temu, ostry2407 napisał:

Ciekawi mnie natomiast który dłużej poleży.

 

Mnie również. Nie tykam ich niczym . No chyba że poleżą dłużej niż mój przewidywany termin na położenie wosków zimowych. Wtedy zakończę ich żywot i ogłoszę remis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na lato poleciałem FK na Amigo. Efekt szkła zwracający uwagę. Ponieważ lecieliśmy z synem równo na dwóch autach, to mogę powiedzieć , że czym ciemniejszy lakier ty efekt lepszy.
Ile to leżało - do dzisiaj. Wspomagane BSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.