Skocz do zawartości

Problem z dziwnym nalotem


michallyse

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm nie, nie o to mi chodzi, wyślę inne zdjęcie może bardziej przejrzyste. Chodzi o miejsce w którym nie pracują wycieraczki, jest to tak jakby tłusty granatowy nalot. Jest on na każdej szybie.

http://ifotos.pl/z/qhrewww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tłuste, mam taki sam problem, można to myć godzinami płynem do okien i nie rusza tego płyn, tak samo glinka. Może ktoś zna pomysł w jaki sposób można to usunąć bez polerowana?

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe z tym kwasem ... świetny żart!. Kiedyś to usunąłem pastą do polerowania szyb sonaxa ale maślane że może jest inny sposób. Jeszcze cleanerem można spróbować ...

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kucze kwasem to. No nie żartuję. Ten syf przy uszczelce na dachu też kwasem. Tylko dobrym. 
Też mam taki tęczowy syf jakby benzyna na wodzie. Co dokładnie masz na myśli pisząc dobrym kwasem ... cytryną ?

Wysłane z mojego HUAWEI P7-L10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, michallyse napisał:

A mi udało się to usunąć za pomocą dix professional

Dzięki za info, kosztuje grosze, muszę poszukać w okolicy gdzie to dostanę.

A którego dix'a kupiłeś, bo widzę że są różne rodzaje :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem zielonego, najlepiej jest to robić w garażu, bo na wietrze szybko wysycha i nie wrzera się tak dobrze. Psiknac,  pozostawić na 2-3 min i wytrzeć sucha czysta szmatką badz reczniczkami papierowymi. Czynność parę razy trzeba będzie powtórzyć aby wszystko zeszło. Trochę czasu trzeba poświęcić, ale mi się udało tym sposobem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Update tematu.
W zeszły piątek podziałałem z szybą. Jako, że sklep detailingowy był akurat zamknięty (planowałem kupić Tenzi Alux) kupiłem w Kauflandzie środek Tytan na do szyb kominkowych.

Szyba dostała następującą kombinację środków:
- mycie proszkiem na bezdotyku,
- ipa,
- tytan,
- ipa,
- autoglym glass polish,
- ipa,
- nw z autolandu,

Udało się usunąć sporo osadu, myślę, że jakby Tytan mógł poleżeć dłużej - producent zaleca nawet 60min., efekt byłby lepszy. Od środa auta nie można zauważyć osadu w ogóle, przedtem był dobrze widoczny. Z zewnątrz nadal trochę go widać, ale nie razi już tak bardzo, przejrzystość szyby bardzo wzrosła.

Dwie fotki jak to teraz wygląda, fotki przed trochę wyżej:
fuavuuS.jpg
AlnFdXe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mackoo napisał:

Szyba dostała następującą kombinację środków:
- mycie proszkiem na bezdotyku,
- ipa,
- tytan,
- ipa,
- autoglym glass polish,
- ipa,
- nw z autolandu,

 

K2 Nuta za kilka PLN

Pierwsza lepsza szmatka nadająca się do szyby.

Efekt ten sam :lol:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widzę to osad jeszcze został tak ? 

U mnie był identyczny, nie miałem nic innego więc tarłem tym K2. Trochę zajęła mi ta walka, ale jak mówię efekt ten sam. Syf zszedł ale nie w całości. Zostało tak jak na Twoich fotkach. 

Bardzo dziwne zabrudzenie skoro oparło się tylu środkom.  To są resztki płynu i syf no bo to wycieraczki zgarniają tam na kupkę  podczas pracy. Trzeba na bieżąco usuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gold_Car napisał:

@StreamHD A kwas nie uszkodzi uszczelek ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Uszczelki zawsze warto zakleić, ja się bałem żeby kwas nie zmatowił szyby - tak ma na etykiecie Tenzi Alux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.