Skocz do zawartości

Tenzi Detailer - pytania i odpowiedzi


tenzi

Rekomendowane odpowiedzi

@YOBACK ma rację 😛 Niestety, albo i stety. Zderzaki, klapy, czy maski często gęsto (nie mówię że zawsze) są powtórnie malowane po transporcie. Niekoniecznie jest to wina Salonu, bardziej przewoźnika. Choć widziałem i rozmawiałem z jednym typkiem, to 1/4 nie ma osłoniętych folią żadnych z elementów nadwozia, zazwyczaj tylko felgi. Daj znać co i jak, oraz pokaż fotki. Być może jesteś ofiarą takiej sytuacji i lakiernicy słabo pomalowali auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 2.06.2018 o 17:56, analyzator napisał:

Tenzi wasz tar and dlue zostawił coś po sobie na lakierze. Wygląda jakby było na wierzchu tam gdzie spływał. Co z tym robić? Nigdy jeszcze czegoś takiego nie miałem i trochę nie halo.

Przydałoby się zdjęcie. Do nas nie dotarły sygnały, że Tar&Glue Remover może zrobić kuku lakierowi. Ale problem może powstać np. przy listwach chromowanych (a zwłaszcza quasi-chromowych), powierzchniach malowanych, ale nie zabezpieczonych klarem i na plastikach właśnie. Tu może spowodować odbarwienie... 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie rację potrójnie. Auto nowe i znam jego fabryczne wady lakiernicze. Oczywiście są. Lakier klapy cóż nie mam powodów żeby wątpić, że jest fabryka. Na pewno nie był powtórnie malowany u dealera bo auto widziałem już kilka godzin po dostarczeniu.

Lakier to ford race red i jest to czerwony akryl - nie ma klaru. @tenzidetailer mówisz, że może zwykły lakier odbarwiać na stałe?

Podejdę jeszcze raz do robienia zdjęcia bo w garażu czy przy świetle latarki led było to ledwo widoczne i nie udało się zrobić sensownego foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
2 godziny temu, analyzator napisał:

Lakier to ford race red i jest to czerwony akryl - nie ma klaru. @tenzidetailer mówisz, że może zwykły lakier odbarwiać na stałe?

Podejdę jeszcze raz do robienia zdjęcia bo w garażu czy przy świetle latarki led było to ledwo widoczne i nie udało się zrobić sensownego foto.

Jeśli lakier jest fabryczny, to musi być zabezpieczony. Chyba, że to taki mat, ale wtedy każdy produkt na rozpuszczalnikach to potencjalne odbarwienie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tenzidetailer napisał:

Jeśli lakier jest fabryczny, to musi być zabezpieczony. Chyba, że to taki mat, ale wtedy każdy produkt na rozpuszczalnikach to potencjalne odbarwienie... 

Czy na pewno? Nie jest to lakier metaliczny a bazowy z oferty i byłem przekonany, że jest bez claru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@tenzidetailer czy Shampo Neutro jest bezpieczny dla wosków? Wiem, że ma neutralne ph, ale dziś użyłem go pierwszy raz i mam wrażenie, że podjadł ADBL QW. Po użyciu Waszej piany Neutral Magic kropelki wyglądały bardzo fajnie podczas spłukiwania, a następnie gdy użyłem szamponu wg zalecanego stężenia i spłukiwałem już tak fajnie nie było 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 4.07.2018 o 22:23, krzygaj napisał:

@tenzidetailer czy Shampo Neutro jest bezpieczny dla wosków? Wiem, że ma neutralne ph, ale dziś użyłem go pierwszy raz i mam wrażenie, że podjadł ADBL QW. Po użyciu Waszej piany Neutral Magic kropelki wyglądały bardzo fajnie podczas spłukiwania, a następnie gdy użyłem szamponu wg zalecanego stężenia i spłukiwałem już tak fajnie nie było 🤔

Jeśli chodzi o skład chemiczny Shampo Neutro, to na pewno jest on dla wosków bezpieczny. Natomiast samo mycie (nieważne czym) mechanicznie jednak jakoś na wosk działa. Pytanie też jak ten konkretny wosk zachowuje się tuż po myciu czymkolwiek innym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tenzidetailer Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz na opakowaniu od piany(Neutral Magic) jest oznaczenie ph 7 - natomiast na Shampo Neutro ph 9 - czyli wychodzi na to, że jest trochę bardziej agresywny niż piana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Dystrybutor
10 godzin temu, Domel napisał:

@tenzidetailer Spodobał mi sie TENZI CZYSTA FELGA - bardzo fajny produkt do regularnego mycia felg. Cena super. Są baniaki 5 litrowe ?

 

Niestety - linia Detailer jest dostępna tylko w małych opakowaniach. Ale super, że go doceniasz 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
4 minuty temu, tenzidetailer napisał:

Niestety - linia Detailer jest dostępna tylko w małych opakowaniach.

3bIQ.gif

Myślę, że temat warty przemyślenia 😉 Argumentów kilka się znajdzie jak: cena, wygoda 🙂 Kupiłem 3 opakowania i przelałem do Shakera. Fajnie by mimo wszystko zamawiać baniaczki 😉 Trochę tego idzie 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
7 minut temu, Domel napisał:

Myślę, że temat warty przemyślenia 😉 Argumentów kilka się znajdzie jak: cena, wygoda 🙂 Kupiłem 3 opakowania i przelałem do Shakera. Fajnie by mimo wszystko zamawiać baniaczki 😉 Trochę tego idzie 😉

 

Dzięki 🙂 Nas nie musisz przekonywać 🙂 Też uważamy, że jest idealny na regularne mycie... Nie wykluczone, że w przyszłości coś się w tej materii wydarzy... 🙂

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Dystrybutor
W dniu 8.09.2018 o 17:08, Haroford napisał:

Witam

Poszukuje srodków dla tych dwóch aut:

*Do   pielegnacji wnetrza/usuwania rys/usuwaniq zabrudzen( owady,smoły itp)

* do wnętrza

* felg/opon

Odpowiadając tak na szybko proponuję:

1. Czyszczenie trudnych zabrudzeń z zewnątrz:

- smoła, asfalt, klej: https://tenzidetailer.com/produkt/tar_and_glue

- owady: https://tenzidetailer.com/produkt/owady-usuwanie

- lotna rdza, pył z klocków hamulcowych (lakier i felgi): https://tenzidetailer.com/produkt/krwawa-felga

2. Czyszczenie zabrudzeń wewnątrz:

- kokpit: https://tenzidetailer.com/produkt/czysty-kokpit

- tapicerka materiałowa: https://tenzidetailer.com/produkt/tapicerka

- tapicerka skórzana: https://tenzidetailer.com/produkt/czysta-skora

3. Pielęgnacja/zabezpieczanie:

- karoseria (quick detailery): https://tenzidetailer.com/artykul/jaki-quick-detailer-najlepiej-wybrac

- karoseria (woski): https://tenzidetailer.com/artykul/co-lepiej-dziala-ceramic-wax-czy-carnauba-wax

- opony/plastiki: https://tenzidetailer.com/produkt/opona-plastik-mleczko

- skóry: https://tenzidetailer.com/produkt/skora-impregnacja

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@tenzidetailer , macie zamiar coś zrobić z tymi beznadziejnymi atomizerami? Triggery odpadają, na 4 produkty, które kupiłem - 2 do tej pory zepsuły się w identycznym miejscu.. po poprzednich postach widzę, że nie tylko ja mam ten problem. Jak widać na załączonym foto - produkt ledwo napoczęty i trigger odpadł.

IMG_20181010_110842.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Trewas - od jakiegoś czasu do produktów dodajemy inne spryskiwacze, jednak ciągle w sieci dystrybucji można trafić na te słabsze. Prześlij nam adres w wiadomości, to doślemy Ci garść na wymianę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

Trochę druciarki post z mojej strony ale cóż jak nie będziemy wam regularnie zawracać gitary to nic się nie zmieni 😉

Jak tam sprawa 5 litrowych opakowań ? Jakieś wieści ?

Odkąd pojawiło sie Aledrogo Smart nie wypada kupować poniżej 40 złoty. Zakupiłem 6 Czystych Felg. Oczywiście rozlane, potargane, wilgotne opakowanie w paczkomatach. Ok to nie wasza wina bo nie z waszego sklepu 😉

Ale potem te przelewki w łazience......

2018-11-02-11-37-26.jpg


2018-11-02-11-37-29.jpg


2018-11-02-12-27-17.jpg


2018-11-02-14-31-38.jpg

 

Doczekamy się 5 litrowych opakowań "Czystej felgi" i "Quartz Szamponu" ? 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tenzidetailer ja niestety też mam problem z triggerami, jeden rozpadł się jak tylko go wyjąłem z paczki. Ale jak tylko działa to śmiga bardzo dobrze, muszę następnym razem zwrócić uwagę czy dają mi ten poprawiony 😛 
Mogę jakieś foto poglądowe jak wyglądają te nowsze poprawione? dzięki 🙂 

20181102_120648(0).jpg.6fefdf6179fcc99dfc932e3b537a07b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 2.11.2018 o 15:47, Domel napisał:

Trochę druciarki post z mojej strony ale cóż jak nie będziemy wam regularnie zawracać gitary to nic się nie zmieni 😉

[...]

Doczekamy się 5 litrowych opakowań "Czystej felgi" i "Quartz Szamponu" ? 🙂

 

@Domel - to jest to właśnie miejsce... żeby pisać takie rzeczy. Jestem zdziwiony, że te korki nie dały rady... Będziemy wyjaśniać, czy to kwestia przypadkowej masakry podczas wysyłki, czy coś powszechniejszego. 

Co do opakowań 5-litrowych, to nie będzie ich w wersji Detailer, ale będą ich bardziej skoncentrowane wersje (700 ml i 5 l) dostępne w nowej linii profesjonalnej, która powinna ruszyć od grudnia.

@FakeRiderr - niestety wszystkie wyglądają jednakowo, to raczej kwestia skali. Patrząc na ilości sprzedawanych butelek zdecydowana większość daje radę, ale niestety ciągle pojawiają się sygnały o tych felernych. Prosimy wtedy o podanie adresu w wiadomości i dosyłamy garść zamienników. 

  • Dziękuję 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych cieknących butelek. Moja paczka nie wyglądała aby miała ciężką drogę do paczkomatu. W mojej ocenie jest to kwestia dokręcenia korków, po prostu były zbyt lekko dokręcone. Dodatkowo możecie wspomnieć dostawcy opakowań aby poprawił uszczelki nakrętek i atomizerów. Powinno pomóc.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.