Skocz do zawartości

Mocne nawilżenie 43 letniej skóry


kris990

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadam auto z 74 roku z oryginalnym wnętrzem w bardzo dobrym stanie. Ogólnie środek już ogarnąłem i jestem w miarę zadowolony, problem w tym, że skóry są dość twarde, nie mają już takiej świeżości i miękkości. Wiem, że uzyskanie fabrycznej miękkości z tamtych lat nie jest już możliwe ale chciałbym jak najlepiej je nawilżyć.

Skóry czyściłem mydłem avela bo nie wymagały mocnych środków jak np. CL Strong.

Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów jakich środków użyć by skóra nabrała miękkości i była przyjemna w dotyku. Mile widziany też ładny ale naturalny zapach skóry.

Obecnie mam w arsenale jakieś mleczko z Sonaxa, Gliptone GT11, i protector z zestawu Colourlocka. Nie chcę jednak próbować i robić jakiś odcięć, potem ściągać tych środków i na koniec nałożyć jakiś inny docelowy. Skóra swoje przeszła i chciałbym ją dobrze zakonserwować a nie obciążać wieloma próbami i zmywaniem stąd pytanie o sprawdzone środki na tego typu przypadki.

Może nada się ten Gliptone co mam ewentualnie Meguiars Mirror Bright Leather Lotion lub ZAINO Z-10 ?

Poniżej kilka zdjęć, prośba o pomoc :)

 

c58d8afea3d2497c.jpg

30b439ddfc52998f.jpg

722438cb166e1fb4.jpg

d30ef630b270c9f9.jpg

22f198ed84a352a6.jpg

b5c473af28ba18ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem jeszcze dziś z MX NOWICKI i zasugerowali mi użycie Zymola w tej zwykłej wersji ewentualnie użycie ta odzywke z zestawu colourlocka i na to Zymola.

Tylko jakoś nie mam wewnętrznie przekonania do Zymola i sam nie wiem.

Może ktoś robił podobny zabieg i ma już doświadczenie. Ale też słuszna sugestia odnosnie kontaktu np. z laderzentrum z tym, że wiadomo, że polecą swoje produkty a nie wiem czy w moim przypadku sprawdzą się najlepiej, choć wiem, ze produkty mają świetne i korzystam z nich.

Jes ktoś obecny z @Colourlock?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest http://www.shiningcar.pl/pl/p/Colourlock-Leder-Versiegelung-30ml/1911

a mi chodzi o http://www.shiningcar.pl/pl/p/Colourlock-Leder-Protector-1000ml/1981

ale chociaz nie wiem czy nie lepszy bylby jakis np wosk czy iiny bajer ale juz tak daleko moja wiedza nie siega:-( http://www.shiningcar.pl/pl/p/Wosk-Elephant-Leder-Preserver-skory-gladkie-15ml/263

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lata 60 i elektryczne szyby a część współczesnych aut nie posiada takiego udogodnienia. Masz klimę?

Jest możliwe więcej zdjęć auta?

Wydaje mi się że czego byś nie użył z wymienionych środków wszystko zrobi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piotr@sta napisał:

lata 60 i elektryczne szyby a część współczesnych aut nie posiada takiego udogodnienia. Masz klimę?

Jest możliwe więcej zdjęć auta?

Wydaje mi się że czego byś nie użył z wymienionych środków wszystko zrobi robotę.

Elektryka w Mercedesie była nawet we wcześniejszych modelach jak W108 - niemal standard czy nawet W121 - specjalne zamówienia dla "wybrańców".

Co do klimy to ja mam wersję europejską a konkretnie Szwajcaria i niestety ale wersje europejskie w tamtych latach praktycznie nie występowały z klimatyzacją. Klimę natomiast mają praktycznie w standardzie wersje na rynek Amerykański ale poza tym różnią się zderzakami i lampami co mi akurat nie do końca odpowiada.

 

24 minuty temu, Colourlock napisał:

Za tydzień wrzucamy film o natłuszczaniu na nasz kanał:

Kanał o skórach Colourlock

Zapraszamy do subskrybowania. Kris990 leci do ciebie wersja produkcyjna :P

 

Czekam z niecierpliwością na odcinek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.