Skocz do zawartości

ADBL Synthetic Spray Wax


Malinek

Rekomendowane odpowiedzi

Ale z BSD zdecydowanie gorzej się pracuje i jest o wiele bardziej tępy.Wygląd też na + SSW.Na srebrnym lakierze BSD prawie nic nie wnosił, natomiast SSW nawet na takich trudnych lakierach daje niezły efekt.O możliwościach aplikacji w zimnych warunkach i na mokro nie ma co porównywać.

Osobiście nie cierpię przereklamowanego BSD jak i Colliego 476.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał126 napisał:

ja jestem z tej kasty zwolenników BSD, uważam go za bardzo wszechstronny i dopracowany produkt. :)

+1
 

 

1 godzinę temu, qaholo napisał:

Ale z BSD zdecydowanie gorzej się pracuje i jest o wiele bardziej tępy.

Tak, zgadzam się pracuje się trudniej niż z SSW ale wcale nie jest jak dla mnie upierdliwy w aplikacji. Już kiedyś pisałem o tej śliskości lakieru i nie tylko ja bo jak pamietam kiedyś @Evo również o niej wspominał. Panowie to że lakier jest mniej śliski to nie oznacza że lsp jest słabe. Ale zgadzam się fajnie jest mieć gładziutki i śliską powłokę lakierniczą. 

Powiem Wam że fajnie że praktycznie do wszystkiego porównujemy BSD :D Czyli Sonax zrobił kawał dobrej roboty.


Wracając do tematu, panowie z @ADBL dobra robota z SSW zostaje ze mną na dłużej.

ozFz0OW.jpg?1
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Strus napisał:

100zł oba produkty to nie uważam żeby to było tanio.

Za dwa preparaty po 500ml które w sumie dają nie byle jakie zabezpieczenie i wygląd to jest drogo?

Nie dziwił bym się gdyby to napisał ktoś kto pierwszy raz zobaczył to forum wychowany na marketowych produktach, ale Ty Strus.:kox:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem zaraz ktoś znajdzie puchę wosku 5kg, która będzie leżała 5 miesięcy i koszt aplikacji auta to 15 gr :lol: Nie wiem jak dla Was, ale w tym fachu cena to akurat najmniej istotny aspekt (oczywiście nie popadając ze skrajności w skrajność)

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Strus napisał:

FK Hi Temp za 25zł poleży dłużej. Dorzuć BSD za następne 25zł dla kropelek i masz to samo za połowę ceny :)  I też kilka aut oblecisz :)

Nie świruj Strus że oblecisz tą małą puszeczką tyle aut co ADBLami 2x po 500ml. Do tego gdzieś ty widział BSD po 25pln.W super promocji to i SSW i QW kupię za 85pln.

Wygląd tej kanapki od ADBL też trochę lepszy od twojej.O prostocie aplikacji nie chce mi się już wspominać bo tu przepaść.

Z resztą porównywanie twardego wosku i QW jest trochę niedorzeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, qaholo napisał:

Do tego gdzieś ty widział BSD po 25pln

Pytanie nie było do mnie, ale pozwolisz ze się wypowiem bez uszczypliwości.
Od 2 lat kupuje stacjonarnie BSD w tym sklepie LINK właśnie w cenie 25 zł bez żadnych rabatów :)  

ale wracając do SSW czy ma lepsza antystatyke? :oMoim zdaniem troche lepiej wypada niż brat QD1 (choć możliwe ze to jedynie przez to iż QD1 mocno przyciemnia lakier i bardziej uwydatnia kurz na czarnym)

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, qaholo napisał:

Nie świruj Strus że oblecisz tą małą puszeczką tyle aut co ADBLami 2x po 500ml. .....W super promocji to i SSW i QW kupię za 85pln.

59g powinien wystarczyć na 12 samochodów. Jakieś 5g średnio na aplikację liczę. 10g to już bogato jak smalcem. Z tego co się chwalili mistrzowie oszczędnych aplikacji potrafią zejść poniżej 2g.

W końcu grubość powłoki woskowej na samochodzie jest jakieś 10 razy cieńsza niż np. kwarcowej. 

Testery są tanie bo są małe. Ale za około 90zł lub mniej masz pełne Fusso, Coli, FK, DSW.  

Taki FK ma 412g = wystarczy na 80 samochodów średnio. Ojjj coś mi się wydaje, że 80 samochodów nie zrobisz z butli spray sealant/wax 0.5L.

Oszczędni zrobią grubo ponad 100 sztuk puszką.

 

3 godziny temu, Grzechu23 napisał:

 (choć możliwe ze to jedynie przez to iż QD1 mocno przyciemnia lakier i bardziej uwydatnia kurz na czarnym)

obawiam się, że odrobinę za daleko poszły wnioski ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qw kładziemy, gdyż adbl nie ma jeszcze wosku w puszcze :D 
Sam producent zaleca najpierw kłasc qw a potem ssw i podbijac jedynie ssw dla idealnego zabezpieczenia.
Porównujac do bsd, ssw ma duży plus aplikacji na mokro co skraca robote o jeden krok, dodatkowo dodaje lubryfikacji na ręcznku co może nam zmniejszyc możliwośc zarysowania :D
Porównujac ssw do bsd polecam sprawdzić sonaxa speed detailer jak sam mowi sonax ulepszone bsd, według mnie trzyma podobnie, czasem potrafi sie zmazac ale śliskośc jest baja, nie ma już tego tepego dotyku :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Ciekawa dyskusja się tu odbywa ;). Chyba Domel do swojej testowej maski będzie musiał dołożyć jeszcze kanapkę qw i ssw plus jakieś twarde woski :). 

A już poważniej każdy smalcuje czym lubi. Sami mamy na półce dziesiątki woskow bo tak już chyba mają takie chore ludzie jak my. Swój też kiedyś wypuścimy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.