Skocz do zawartości

ADBL CareMitt


kursien

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na marginesie, jak sama nazwa wskazuje ściągacz powinien ściągać :mrgreen: mi tam pasuje, bo myje jak gąbką. Nie ukrywam, że jak ściągacz byłby odpowiedni dla tych co "lubią zamoczyć łapę" to byłaby rękawica numer uno w kategorii cenowej do 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robicie widły z igły.  Mam niestety dosyć chudy przegub i rękawicę sporo szerszą. Nie wiem w którym momencie miała by mi się zsunąć i chyba musiałbym być mocno pijany aby dać się jej zsunąć. 

Wcale nie odczuwam problemu luźnego ściągacza a nie mam w środku uchwytów żeby ją od środka trzymać i nigdy by mi nie przyszło do głowy, że się zsunie.  Przesadzacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Twoja opinia. Ja mam inną. Jak prawie gubię rękawicę pod kranem to wiesz.... Jednemu z forumowiczów zjechała z dłoni i gdyby nie fakt że stało się to nad wiadrem to wylądowałaby na ziemi. Oczywiście możesz twierdzić że ten typ tak ma ale w moich oczach to rękawicę dyskwalifikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, testowałem z szamponem Duraglossa - faktycznie, jest nieco luźna, ale od czegoś jest uchwyt o którym wspominał Arek.

W tej kategorii cenowej jest moim zdaniem całkiem ok, jest bardzo chłonna, ładnie zbiera brud, dobrze się wypłukuje. Mo osobiście też odpowiada kolor pomarańczowy a nie różowy ;)

Ja jestem zadowolony, do felg mam nigrina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, Gold_Car napisał:

Panowie jaki ma wymiar element myjący bez ściągacza ? Tzn ta cała powierzchnia pomarańczowa .

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

22.5cm x 20cm bez ściagacza

27cm x 20cm ze ściagaczem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś drugie mycie rękawicą. 
Nie gubiła żadnego włosia, nie spadła ani razu :P uchwyt w środku trzymany bezproblemowo. tylko ten ściągacz wygląda jak w starej zużytej bluzie :P ale w niczym to nie przeszkadza!

Wciąż zadowolony z zakupu!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza rękawica, miałem na początek brać Gyeona, ale akurat wyszła ta "nowość" i jak zobaczyłem cenę to dość spontanicznie ją kupiłem. Wnioski mam podobne: przy pierwszym myciu straciła parę włosków, również mi się przybrudzila, ale jak dobrze przyłożyłem się do płukania to wszystko zeszło. Trzyma się pewnie, a to co uznajecie za problem ze ściągaczem mi wogole nie przeszkadza. Tak jak mówię, nie mam porównania, bo to pierwsza rękawica, ale jestem zadowolony z zakupu

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dzisiaj z rana mialem okazje myc auto i z szafki w koncu wytargałem nowy produkt od ADBL  bo po co ma lezec i wygladac a juz lezy jakis czas bo szkoda bylo uzyc na te gruzy :P

 

Rekawica fajna puchata mila w dotyku dobrze wchlania wode z wiadra :)

Mając małe dłonie nie spadala mi z reki trzymala sie dobrze. Chodz sciagacz mogl by byc ciasniejszy ale nie uznaje to jako wade. Troche włosow przy pierwszym myciu wypadlo ale to raczej normalne domywa dobrze :) sadze ze do 40 zl nic lepszego sie nie kupi wiec polecam 

 

20170809_092440.jpg

20170809_092453.jpg
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Doszła i do mnie rękawica więc skrobnę kilka słów. Do tej pory używałem tylko rękawic z grubymi frędzlami... i wiem, że już do nich nie wrócę. Te co mam zostawiam do progów, kół, nadkoli itp. Rękawica w nadgarstku nie przylega mi dokładnie, zwłaszcza jak jest mokra. Uchwytu w środku nie trzymałem w ogóle a mimo to nic mi z ręki ani nie zjeżdża ani nie spada. Więc te informacje jak dla mnie (podkreślam dla mnie) wyssane z palca. Myje się dobrze, gładko sunie po lakierze, zdecydowanie bardziej ślisko niż moja poprzednia rękawica. CareMitt jest fajna twarda (zrobiona chyba na jakiejś piance) dzięki czemu nie odkształca się tylko ma kształt taki jak z obrazka a do tego chłonie sporo wody którą potem można rozprowadzić po aucie. Jak dla mnie 40zł to śmiech na sali za taką rękawicę i uważam, że cena w okolicach 60-70zł nie byłaby przesadzona. Dobra robota @ADBL :good:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu myciach ADBL CareMitt powiem, że produkt jak najbardziej wart zakupu! Nie traci włosia, ładnie myje, łatwo się czyści a po tych kilkunastu myciach wygląda jak nowa! Gdyby się ktoś zastanawiał - towar wart zakupu :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli ta rękawica jest do mycia dachu przedniej szyby i ewentualnie maski? Resztę myjemy pędzelkiem? Mało chyba jeszcze wiem... No nic. Jeśli chodzi o mnie to zmarnowalem 40 zł. Nie dość że myje się jak kawałkiem styropianu to jeszcze spada z ręki mimo tego super uchwytu który trzeba zacisnąć pięścią no wtedy w ogóle super się myje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Klocek napisał:

Aha. Czyli ta rękawica jest do mycia dachu przedniej szyby i ewentualnie maski? Resztę myjemy pędzelkiem? Mało chyba jeszcze wiem... No nic. Jeśli chodzi o mnie to zmarnowalem 40 zł. Nie dość że myje się jak kawałkiem styropianu to jeszcze spada z ręki mimo tego super uchwytu który trzeba zacisnąć pięścią no wtedy w ogóle super się myje. 

Jak widać dla jednego wady to dla 2 zalety. Mi nic z reki nie zjezdza a uchwytu nie trzymam. Podoba mi się to że rękawica jest sztywna a nie jak inne szmaty. Nie wyolbrzymiaj bo spokojnie da się umyć całe auto a do grilla czy innych dokładnych miejsc i tak trzeba użyć pędzelka. Bardzo fajnie wypłukuje się z niej brud. Ja jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2017 o 14:41, Fredi88 napisał:

cena w okolicach 60-70zł

proszę cię... zajechałeś cenowo prawie pod rękawice z wyższej półki, porównywałem ADBL z Gyeonem (zastanawiałem się czy nie przepłacę za Gyeona), tak wiem, prawie 3X droższa, ale uwierz mi jest przepaść na + Gyeona, dla mnie koszt rękawicy ADBL powinien oscylować w granicach 30pln.

 

 

 

4 godziny temu, Klocek napisał:

Gyeon Smoothie i Gtechiq WM2 też mają taką gąbke w środku? 

mają grubszą przez co rękawica jest idealnie dopasowana do dłoni i nie ma problemu mycia np pod klamkami czy zakamarkami

 

 

 

2 godziny temu, Klocek napisał:

Nie dość że myje się jak kawałkiem styropianu

zgadza się, naleśnik... cieszę się, że dopłaciłem do wyższej półki.

 

najgorsze w ADBL jest to, że nie ma za co złapać, a sznurek w niczym nie pomaga.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fredi88 napisał:

Jak widać dla jednego wady to dla 2 zalety. Mi nic z reki nie zjezdza a uchwytu nie trzymam. Podoba mi się to że rękawica jest sztywna a nie jak inne szmaty. Nie wyolbrzymiaj bo spokojnie da się umyć całe auto a do grilla czy innych dokładnych miejsc i tak trzeba użyć pędzelka. Bardzo fajnie wypłukuje się z niej brud. Ja jestem bardzo zadowolony :)

Chyba że masz rękę w nadgarstku jak moja noga w kostce to Ci nie zjezdza. ;) A to że rękawica jest sztywna to jest zaleta? Faktycznie bardzo fajnie się myje takim sztywniakiem lusterka albo w ogóle powierzchnie zaokrąglone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami się gubicie :D@Klocek pisze że przeszkadza mu że jest sztywna, bo pod klamki dojechać nie może, po czym @rygryss poleca mu jeszcze grubszą i sztywniejszą rękawicę.

@Klocek ściągacz nie trzymie mi ręki... jest luźny. Mimo to nic mi nie zjeżdża. 

@rygryss zobacz ile kosztuje rękawica gtechniq. Nie miałem jej w ręce ale wygląda identycznie. Tam jakoś nikt na forum nie narzeka że kosztuje tyle co 2 adblowe :) stąd to odniesienie do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, rygryss napisał:

dla mnie koszt rękawicy ADBL powinien oscylować w granicach 30pln.

no i u mnie z rabatem w ANB jest cena 37,51 czyli mniej jak 40 trochę więcej jak 30 czyli chyba pasuje
Poza tym chłopaki z ADBL celują w rynek średniocenowych rękawic bijąc innych ceną (i jak dla mnie jakością). 

 

54 minuty temu, rygryss napisał:

cieszę się, że dopłaciłem do wyższej półki.

A ja sie cieszę, że nie kupiłem  D-Wash'a i troszkę oszczędziłem :) 

No i o to chodzi - jeden kupi tańsza inny droższą i każdy powinien byc zadowolony (bo przy tej cenie nawet jak nie pasuje, to zawsze może pójść na fegi, nadkola i dolne partie drzwi i nic jej nie będzie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Fredi88 napisał:

poleca mu jeszcze grubszą i sztywniejszą rękawicę.

no i tu jesteś w błędzie, jest miękka i zdecydowanie bezpieczniejsza dla lakieru, ale ceną to pojechałeś...

 

 

4 minuty temu, kursien napisał:

bo przy tej cenie nawet jak nie pasuje, to zawsze może pójść na fegi

takie zastosowanie dla niej widzę... @kursien, oczywiście każdy coś znajdzie dla siebie, ale kupiłbyś CareMitt za 70pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rygryss napisał:

ale kupiłbyś CareMitt za 70pln

Za 70zł ? NIEeeeee....  
Ale kupując CareMitt miałem w koszyku taką za 55zl ( i wychodzi że oszczędziłem kilkanaście zł )  .
Poza tym w teście pisałem że teraz czas aby zrobić taką za 70-80zł aby każdy był zadowolony ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Panowie troszkę nie wiem o czym się tak rozwodzicie, ogólnie pracuje na rękawicach Gtechniq teraz kupiłem z ciekawości 2 rękawice ADBL , już dwa tygodnie pracują na naszej myjni i nie ma nic złego do zarzucenia tym rękawicą , każdy z nas ma inną dłoń i myjemy tak samo. W tym przedziale cena/jakość nie ma nic innego. Ciekaw jestem jak długo wytrzymają ciężką pracę a nie tylko pieszczoty 1x w tygodniu -góra dwa( myjemy 3-4 auta dziennie rękawicami) Nie można mieć Tico GTI lub Mpower za 40zł - wykonanie na + ,kolor nawet nawet , gęstość włosia ok -ja czekam na wytrzymałość !!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Moderator

Po świetnej rękawicy WorkStuff:

Pora na rękawicę ADBL.

 

Wszystko to co koledzy wcześniej wspomnieli zgadza się plus moje odczucia:

+ rewelacyjne włosie - całkiem inny typ niż WS. Delikatny syntetyk ? Nie wiem, ale jeszcze takiego nie używałem. Bardzo przyjemne w dotyku.

+ krótkie włosie - takie jak lubię.

+ świetna cena około 39,99PLN

+ auto domyte bez problemów

- za duży ściągacz, rękawica spada z ręki (0:55 minuta filmiku)

- uchwyt w środku nie wiele pomaga

-/+ brakuje mi dedykowanego opakowania strunowego jak ma WS

-/+ rękawica po namoczeniu jest tak samo ciężka jak WS, generalnie najlepiej mi się nią pracowało jak washpad

 


Podsumowanie:

Ponieważ i tak używam wszystkie rękawice jak "washpady" - ściągacz ADBL mi nie przeszkadza.

Bardzo podoba mi sie delikatne i krótkie włosie. Dobra cena i jakość !

HHedSfA.gif

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.