Skocz do zawartości

Test płynu Carvalet do usuwania asfaltu i kleju


przemas22

Rekomendowane odpowiedzi

Obiektem testu jest środek do usuwania asfaltu i kleju. Produkt zakupiony na allegro, za kwotę 25zł otrzymujemy 1l co jest dobrą ofertą , zobaczymy jak działa.

 

2wg8yef.jpg

 

Pierwszy test obejmuje zmycie kleju po naklejce od płynu do spryskiwacza.

 

4v0qpz.jpg

 

Preparat naniesiony i pozostawiony na ok 1 minutę

 

eithc8.jpg

 

Test wodny po pryśnięciu wodą klej jest tak zmiękczony , że bez problemu spływa

 

2lvn30l.jpg

 

Końcowy efekt kreska słabo widoczna nie dlatego , że klej odszedł z taśma. Za dużo prysnąłem i podeszło pod taśmę. Podsumowanie preparat świetnie radzi sobie z klejem

 

Kolejny test to nasz kochany asfalt który lakier przyciąga jak magnes, szczególnie latem

 

oiglsg.jpg

 

Jak widać nazbierało się tego w niższych partiach auta

 

b3o68n.jpg

2lxyuxd.jpg

 

Tak jak poprzednio nakładamy za pomocą atomizera i czekamy 1-2 minuty(nie dłużej gdyż obniży sie skuteczność). Jak widać już po chwili preparat zaczyna działać.

 

23l1kqv.jpg

e7aree.jpg

 

Po odczekaniu mniejsze kropki schodzą pod samą myjką , większe bez szorowania po przeciągnięciu miękką szmatka.

 

 

Podsumowując w tych pieniązkach za taką ilość preparatu jest to według mnie godna rozważenia propozycja. Mam porównanie do Sonaxa na smołe w spray i był gorszy, więcej tarcia. A jego wydajność jak to spray też na dużo niższym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem wielokrotnie tego specyfiku - mogę z czystym sumieniem polecić. Bardzo fajne działanie, wysoka skuteczność, można nim doczyścić nawet mocno "zasmolone" koła. jest idealny do dolnych partii auta, żeby nie rujnować glinki. szczerze mówiąc, w warsztacie detailingowym coś takiego jest niezastąpione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Tego preparatu sie chyba nie rozciencza - gotowy do uzycia.

 

W instrukcji nic nie ma o rozcieńczaniu i test też był przeprowadzany na gotowym preparacie

 

Dystrybutor na aukcji Allegro podaje że produkt może być rozcieńczany 1:5 z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego preparatu sie chyba nie rozciencza - gotowy do uzycia.

 

W instrukcji nic nie ma o rozcieńczaniu i test też był przeprowadzany na gotowym preparacie

 

Dystrybutor na aukcji Allegro podaje że produkt może być rozcieńczany 1:5 z wodą.

 

:o Na butelczce nic takiego nie ma. I tak do smoły napewno nie ma co go rozcieńczać bo rozpuszczalnośc się pogorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

A więc testowałem dziś działanie na owady i niestety ale ich nie rusza. Ale z mojego doświadczenia dobrze z nimi radzi sobie aktywna piana może być troche mocniej zrobiona. Płyn do smoły dobrze działa natomiast do odtłuszczania czy usuwania smarów itp. Więc do czyszczenia zawiasów jak znalazł

 

wb99hl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.