Skocz do zawartości

Jak usunąć zaschnięte zacieki?


AMATOR1337

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,
3 miesiące temu kupiłem sobie czarne BMW E90 w kolorze: Paint code: 668 - SCHWARZ 2; i od tego czasu zaczęły się moje problemy.
Samochód wszędzie w oryginalnym lakierze.
Zdarzyło mi się niestety ostatnio umyć auto na pełnym słońcu i na lakierze widać jakby zaschnięte zacieki.
Jako, że jestem nowicjuszem w kwestii kosmetyki aut, przejechałem najpierw samochodem do cienia, a następnie zacząłem na mokro ścierać zacieki irchą, a gdy nie przyniosło to żadnych efektów, przyniosłem jakąś pastę K2 TURBO oraz jakiś Sonax do regeneracji lakieru i próbowałem spolerować, ale również bez efektów.
Poniżej zdjęcia (niestety musiałem nachuchać na karoserię, bo inaczej nie mogłem uchwycić zacieków):

Dach1

Dach2

Dach3

Druga sprawa:
Na listwach pojawiają się jakieś purchle i zaczyna odchodzić lakier. Czy ktoś może mi powiedzieć/doradzić od czego to? Z tego co widzę, pozostaje już tylko lakierowanie. Niestety nie mam możliwości trzymania auta w garażu i pod pracą i pod blokiem zdarza się, że samochód stoi kilka godzin w pełnym słońcu.
Zdjęcia:
Listwa dach

Listwa szyba

A może znalazłby się ktoś z Łodzi/Zgierza lub okolic, chętnych pomóc zarówno w sprawie zacieków jak i polakierowaniu dwóch listw pokazanych na zdjęciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wcale pewności że to zacieki z wody, natomiast jeżeli faktycznie tak jest, to ocet musi załatwić sprawę, nie ma innej możliwości, bo to proste zjawisko fizyczne w postaci odkładania się soli wapniowych (głównie, stąd taki mleczny wygląd zacieków)) po odparowaniu wody. Jeżeli ocet nie pomoże to znaczy że trzeba szukać zupełnie gdzie indziej i zacieki nie są od wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.