Skocz do zawartości

Test 15 QD


Eidos71

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za - jak na razie - pozytywne opinie. Cieszę się, że test chociaż w części może pomóc w wyborze QD - w końcu chyba po to głównie są testy/porównania, aby przynajmniej z grubsza pokazać cechy produktów i ułatwić ich wybór. :smile: Jeszcze raz dziękuję za pozytywne opinie - dają kopa do kolejnych działań :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock::shock::shock: Ogrom pracy. Wyrazy uznania

 

Z "normalnych" QD moim faworytem jest QD1 i zdaje się w relacji jakość/cena wypada chyba najlepiej w/g Twojego testu (choć nie znam cen wszystkich produktów).

Z drugiej grupy mam Prostaffa i bardzo go lubię. Zdaje się że jest jednym z tańszych w tej grupie i Twój test potwierdza moje wrażenie że w tej grupie Hameryki się nie odkryje i różnice są na tyle niewielkie że wybór tańszego zdaje się mieć uzasadnienie.

 

Testem potwierdziłeś, że niejako po omacku, wybierając swoich ulubieńców wybrałem dobrze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2017 o 22:46, Eidos71 napisał:

3. Prima Slick QD

4. Finish Kare 425 QD 

5. Chemical Guys Speed Wipe QD

10. Bouncer's Done & Dusted

12. Britemax Spray & Shine

13. Menzerna Endless Shine QD

 

Dla tych co walczą z kurzem, drobne uzupełnienie testu. Powyższe QD, które zacytowałem, wg. producenta zawierają formułę antystatyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 17.08.2017 o 21:50, Eidos71 napisał:

Swietnie sprawdza się też jako składnik miksu z BSD - praktycznie niweluje "tępość" lakieru typową dla samego BSD, jednocześnie nie zmieniając hydrofobowości i trwałości BSD.

Jakich proporcji użyć w celu otrzymania optymalnego miksu Fk i BSD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
57 minut temu, ghost napisał:

@Eidos71 czy NGPS v3 zostawia bardziej śliską powierzchnię od reloada ?

Który ciągnie mniej kurzu?

Wg mnie (subiektywna ocena), NGPS v3 jest o poziom lepszy od Reload'a. Lakier po NGPS jest bardziej śliski, docieranie/polerowanie sprawia mniej problemu, łatwiej jest "naprawić" ewentualne smugi. Z Reload'em jakoś nie mogłem się nigdy polubić, dlatego w końcu został dodatkiem do CarPro Ech2O w miksie z wodą demineralizowaną. Nie wiem, jak wygląda porównanie w przyciąganiu kurzu przez te dwa produkty - jednak szklistość lakieru jest - wg mnie - większa po NGPS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eidos71 napisał:

. Lakier po NGPS jest bardziej śliski, docieranie/polerowanie sprawia mniej problemu, łatwiej jest "naprawić" ewentualne smugi. . 

Dzięki za info o ngps. 

 

W przypadku niektórych niewidzialnych wycieraczek też pojawiają się sumgi i podczas dotarcia suchą fibrą zawsze zostają niezależnie od jakości szmaty.

Jest na to patent po aplikacji: lekko zwilżyć ipą albo chuchnąć na szybę(ew.lekki strzał mgiełki wody na fibrę). Nie zauważyłem wpływu na trwałość a wychodzi kryształ.

Ten sam patent z mgiełką wody można stosować przy Reload. Zastosować od razu po pierwszym dotarciu suchą fibrą. Podpatrzyłem, że kilku detailerów stosuje też tą metodę z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Cytat

 

3. Prima Slick QD

4. Finish Kare 425 QD 

5. Chemical Guys Speed Wipe QD

10. Bouncer's Done & Dusted

12. Britemax Spray & Shine

13. Menzerna Endless Shine QD

 

W dniu 20.08.2017 o 00:19, ghost napisał:

Dla tych co walczą z kurzem, drobne uzupełnienie testu. Powyższe QD, które zacytowałem, wg. producenta zawierają formułę antystatyczną.

 

Któryś się sprawdza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tryhp3 napisał:

Któryś się sprawdza? 

Jak pytasz o kurz, to mocniej testowałem fk  425 pod tym względem. Jak samochód jest gładki, wyglinkowany, z dobrym woskiem, to powierzchnia robi się jeszcze bardziej śliska. Produkt rzeczywiście nie pozbywa się całkiem kurzu ale spowalnia jego osiadanie.

Na kilka dni zaburza hydro ale kogo to obchodzi latem.

 

PS obserwuj pomiary połysku, akurat jestem w trakcie testów i za kilka dni publikacja 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.