Skocz do zawartości

Który wosk lepszy: SWISSVAX & ZYMöL ?


Gość Torsten

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jak w temacie który z wosków i z jakiej firmy polecacie do lakierów aut niemieckich (dokładnie BMW),Swisswax czy Zymöl ?Proszę o porady ,a może jest ktoś kto już testował na swoim autku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie nikt nie odpowie na to pytanie. Jeden jest fanem swissvax'a inny Zymola. Są to 2 konkurujące ze sobą firmy i różnice pomiędzy nimi są niewielkie. Może inaczej... różnice są, ale to jakieś szczegóły i jeśli możesz to wytknąć jednej firmie to i drugiej.

Zależy jeszcze co chcesz osiągnąć. Jeśli ma to być wosk do coedziennej pielęgnacji to wystarczy coś z niższej półki, jeśli jesteś totalnym fanem czystej fury polecam coś koło concorso/concours. Jeśli ma to być samochód wystawowy to idziemy jeszcze wyżej (a tamte rodukty są już na prawdę fajne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam coś koło concorso/concours
Też myślałem o tym właśnie wosku,chciałem Wasze zdanie porównać z moim,chyba zdecyduje się na cały zestaw który ma w ofercie Swisswax .Jakie jest Wasze podejście do aplikacji wosku na pojazd,lepszy efekt jest przy ręcznym nakładaniu clinera i wosku czy raczej maszynowo?Ja do tej pory wszystko nakładam maszynowo tylko niektóre woski ręcznie,a widzę że raczej więcej jest zwolenników do nakładania ręcznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Witam ,jak w temacie który z wosków i z jakiej firmy polecacie do lakierów aut niemieckich (dokładnie BMW),Swisswax czy Zymöl ?Proszę o porady ,a może jest ktoś kto już testował na swoim autku ?
Powtórzę się

 

Dla mnie i dla szaleńców mego pokroju liczą się tylko dwie firmy:

- Swizöl (firma szwajcarska; poza granicami Szwajcarii, Niemiec, Austrii i Luxemburga, ze względów prawnych, znana jako Swissvax.

Przedstawiciel w Polsce SWISSVAX

Zymöl (amerykańska firma www.zymol.com ). Przedstawicielstwo w Polsce CAR-SPA .

 

Obydwie firmy strasznie konkurują ze sobą na rynku i prześcigają się w osiągnięciach (nowych, lepszych produktach).

 

Wybór pomiędzy tymi dwoma firmami jest łatwy: które opakowanie się Tobie bardziej podoba, czarne czy przejrzyste/przeźroczyste?

Wbrew pozorom, zdania ludzi są podzielone i nie każdemu podoba się czarny kolor. Moim zdaniem Produkty (opakowania) Swizöl wyglądają bardziej ekskluzywnie, lecz jest To wypowiedź subiektywna a wybór jest rzeczą gustu i upodobań.

Przeźroczyste opakowania Zymöl są „wygodne”, ponieważ widać w nich ile jest jeszcze wosku.

Przy czym wydajność tych wosków jest szaleńcza: np. na Boxtera potrzeba ok.3 gramy!!!

Są szaleńcy, którzy potrzebują tylko 1,5 grama!

Nowicjusz potrafi 5 gram „wysmarować” (co oczywiście nic nie daje, bo im cieńsza warstwa wosku na lakierze, tym lepsze efekty).

W jednym opakowaniu znajduje się 200 gram wosku, więc wystarczy na 50-70 zabiegów.

W zależności od tego ile się autem jeździ, jak często i w jaki sposób auto się myje, czy samochód stoi pod gołym niebem czy w garażu, To odpowiednio 1-4 razy w roku trzeba nakładać wosk na lakier.

Rachunek więc jest prosty: 200 gram (Swissvax 200 gram, Zymöl 226 gram) dobrego wosku wystarczy na 12-70 lat!!!

Dlatego większość posiadaczy takich wosków używa ich częściej i nie mogą się doczekać by zobaczyć dno opakowania i mieć pretekst ażeby zamówić nowy (przeważnie droższy - dla porównania).

Samo nanoszenie wosku To radość – obojętne czy gąbką, czy dłońmi. Tak, gołymi dłońmi/rękami.

Jeśli ktoś raz To spróbował, nie będzie chciał inaczej wosku nakładać na auto.

Tylko róbcie To po kryjomu, bo żona (/mąż) będzie zazdrosna (-ny), a sąsiedzi swoje pomyślą.

 

Jeśli chodzi o sam produkt, To można powiedzieć: jeden do jednego – obydwie firmy mają wyśmienite produkty i śą niepodważalnymi liderami kosmetyków samochodowych na rynku światowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Mega mega odkop. Ostatni temat w dziale 😉

Chciałem się zapytać czy ktoś wie czemu wosk SV  Iqnsignis został wycofany z produkcji/sprzedaży ? @ghost @ktm950 @Eidos71

Nie wiedziałem gdzie zapytać bo nie mamy chyba tematu o woskach naturalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wg mojej wiedzy Insignisy były w wersjach v1, v2 i v3.

Wszystkie były limitowane do 50 - 70 słoików.

Osobiście przez trzy lata miałem wersję v2, użyłem jej w tym czasie ok 50 gram.

Jest to wosk pozycjonowany na równi z Concorso i BoS (chyba krd go miał - to z kolei wosk limitowany terytorialnie na rynek UK).

Insignisy jest świetny jak wszystkie woski SVa od poziomu Concorso w górę.

Z pośród innych woskow SVa wyróżnia go niesamowicie tłuściutka struktura - niespotykana w innych woskach SVa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Eryczek, po czym rozróżnić wersje? v1 była jeszcze w plastikowym opakowaniu, czy już w szkle? Bo sam nie wiem, którą posiadam 😄 Pewnie v3...

BoS'a nadal mam i pewnie zostanę z nim po wcze czasy... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krd  jaka różnica między bos a insignis z twoich obserwacji ? 😉 Mile widziane fotki opakowań 😉

Nie wiem co to była za wersja ale na rynek norweski szły wersje o zapachu arbuzowym ? 😁 chyba rozkminmke. Na rynek norweski był V3 BAS edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Insignis na pewno jest trwalszy, BoS to typowy wosk konkursowy - dość fajnie wygląda, ale krótko leży. Aplikacja bajka 😉 Na skuterze taty leży w sumie cały letni sezon 🙂

Opakowania stoją w garażu u rodziców 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe historie z tym SV insignis i różnymi limitowanymi seriami woskow,:)

Krd mimo gdybyś mógł kiedyś zrobić fotkę porównawcza opakowań będę wdzięczny 😉 tak dla potomności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak nie zapomnę kiedy będę w gościach to zrobię 🙂

W sumie to nie wiedziałem, że Insignis taki limitowany był - sądziłem, że to po prostu produkt na rynek skandynawski... no, ale 50-70 sztuk... robi wrażenie 😄

#edit

Mam archiwalne zdjęcie:

n15hX6.jpg

(Sep 28, 2016) - matko, ale ten czas leci. Już dwa lata stoi na regale. Zdecydowanie za rzadko po niego sięgamy... to musi się zmienić... 🙂

Czyli v2 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że tym razem zabierzesz go do domu 😁

Robi wrażenie robi aż sam zacznę się przyglądać marce z nadzieją na V4 😁 ciężko też było znaleźć miejsce by rozpocząć ta dyskusje 😉

Mam nadzieję nie prędzej niż rok od dzisiaj 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Z jednej strony pomysł dobry bo zawsze można niuchnąć, ale z drugiej po co? 🙂

Już chyba wolę jak stoją tam w podobnych warunkach cały rok i jest spokój. I tak nikt go nie skonsumuje w trakcie naszej nieobecności 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to by częściej po niego sięgać 🙂

kiedys kupiłem resztę zymola destiny ( max na 2 aplikacje ) i zawsze sięgam go pierwszego ale odkładam na specjalną okazję ( chyba na własne po powrocie do PL)

Dzieki za fotkę ! 🙂

 

Jak wyglądały ceny wersji V1, v2, V3 w momencie wpuszczenia na rynek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomas22 napisał:

Robi wrażenie robi aż sam zacznę się przyglądać marce z nadzieją na V4

Jak lubisz rarytasy, to nie tylko SV ma w ofercie rodzynki.

Poczytaj o Brough & Howarth’s Definitive Wax Marble 🙂 

 

Albo będąc bardziej przyziemnym coś tańszego 

Chemical Guys Project J97 White Carnauba Paste Wax, taniocha 1060$ to już dla plebsu 😉

 

Plus coś z tematu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost właśnie CG od dawna wiem o goldzie (2500€) trochę chore ale co zrobisz 😁

 

6 minut temu, ghost napisał:

Chemical Guys Project J97 White Carnauba Paste Wax, taniocha 1060$ to już dla plebsu 

Jest promka "save 215$" 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.