Skocz do zawartości

Citroen C5 2.0 HDi


kursien

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Tym razem zająłem się najstarszym autkiem, a mianowicie Citroen'em C5 2.0 HDi 2006

Autko u mnie od 2-3 lat, nalatane przez ten czas ok 80tys km (dużo, ale auto służy jako auto codzienne, jak i w pracy w kurierce)
Jako że busika oddałem nowemu pracownikowi mi do pracy pozostała cytrynka (w spadku po żonie) którą muszę doprowadzić do porządku :)

Więc nie zwracając uwagi na rysy, wgniotki, złamane plastiki ( przypominam auto od tej pory służy głównie rozwożeniu paczek ) zabieram się do odświeżenia wyglądu.

Maszyny polerskiej brak, garażu wciąż brak, więc warunki dość trudne :P 

Jedno zdjęcie z tyłu - auto ogólnie zakurzone (szczególnie plastki na których siedział już Nielsen Exterior Dressing i mocno łapał kurz) a od przodu trochę owadów - nie było źle ;) 

fc6abae07499ab03gen.jpg

Zaczynam od testu nowego zakupu pianka od SG White Bear Snow Foam - bardzo przyjemny zapach gumy balonowej, fajna gęstość - mało co zostaje w miarce przy odmierzaniu ilośći ( osobiście wlałem 100ml)

2396c876c0dba0d9med.jpg  

e091e4dcfda9d6f0med.jpg

107873bea54507c7med.jpg

Przystępujemy do aplikacji :D

f18d9d0adfe5454agen.jpg

a458c6e66f4f020egen.jpg

63ca67f8ee6db475gen.jpg

530d40de7fda5db8gen.jpg

e4b0e14f1bb8a50fgen.jpg

Dobra pianka wyszła mi od razu, dośc dobrze się trzymała, mimo ostrego słońca (ale na to nie miałem wpływu - auto musiało zostać wyczyszczone) 

Po ok 7-8 min 

794574163ceb5ecegen.jpg

b062cfeaa9680922gen.jpg

Mimo może krótkiego postoju na aucie "biały miś" zrobił co do niego należy, a od siebie dodam, że duzo więcej udało mi się ściągnąć brudu po nim jak po SG Perfect Active Foam

7c8a6f91229afdf5med.jpg

42302c0932821875med.jpg

Spłukujemy bez problemu 

d01bca573e455588gen.jpg

A tyle zostało w butelce po jednym pryskaniu

afb18cad7e940510med.jpg

Po tym jednym zabiegu wrócił blask lakieru, ale zaniepokoił mnie brak kropelek i lekka tafla wody na prawej stronie (coś zjadło Colli 476 :o), więc lecimy dalej na dwa wiadra z pomocą SG Orange Car Shampoo oraz niedawno zakupionej rękawicy Wool Wash od Treys'a  (bardzo fajnie mi się nią myje mimo że nie jest zbyt duża - polecam) 

e40d8bc696d6b246gen.jpg

Za wiele do mycia nie miałem gdyż ciśnienie z myjki i aktywna piana zrobiły swoje! :) 

Na masce kropelki po spłukaniu szamponu, a na przedniej szybie (uwaga :P) NW k2 :D 

5d2020828925c04bgen.jpg

15c3c02d3cfbe8c3gen.jpg

Przystępujemy do suszenia 

8263aabbaebad740med.jpg

24844f532618fe5bmed.jpg

Na plastikach kilkudniowy Nielsen kropelkuje :) 

bf41d4fe61bf1a19gen.jpg

Niestety po wysuszeniu na problematycznej części auta wciąż brak odpychania wody, więc trzeba będzie reanimować !!

Prickbort za dużo to on nie zebrał

bfadf66fc14991e2gen.jpg

Zielona Tuga

b0e9fe7fc0c3cec0gen.jpg

I od tego momentu robiłem już mniej zdjęć gdyż powoli czas naglił, a chciałem jeszcze troszkę ogarnąć wnętrze...

Po Tudze przy użyciu wody z szamponem cały bok zjechałem ADBL Clay Sponge (nie wiem - naprawdę lepiej mi się pracuje z szamponem a nie z dedykowanym lubrykantem).Następnie odtłuściłem IPĄ i nałożyłem warstwę Collinite 476s.

W międzyczasie przygotowałem opony i felgi ( Excede Tire and Rubber Cleaner oraz Zielona TUGA) przy użyciu sklepowych szczotek (do felg zwykła szczotka do podłogi - bardzo przyjemnie mi się nią czyści felgę) 

3131efdb1c359479med.jpg

4d59f3fc60257eb9med.jpg

8691d0356afae770med.jpg

Felgi potraktowałem jeszcze IPĄ aby lepiej leżał Colli

738e56bd41f9dad8med.jpg

W międzyczasie dotarłem wosk na boku auta i powiem jedno - PRZYGOTOWUJCIE lakier pod wosk  - po wypolerowaniu nawet Collinite 476 daje super ''śliskość''

A na opony Black Mamba Shine 

7b1f519859f98956gen.jpg

Plastiki ponownie zabezpieczone Nielsenem Exterior Dressing ( żelowa konsystencja o bardzo przyjemnym zapachu - co chwile wąchałem buteleczke :P )

7eb42e59a125d9f9gen.jpg

Po ogarnięciu zewnętrznej strony auta zabrałem się za środek w czym pomógł GS Black Panther Interior Dressing  - tylko mam wielki problem - ma mieć zapach czekolady - dla mnie bardzo śmierdzi czymś "mleczno - chemicznym" i według osób z forum po chwili zapach ulatnia się - u mnie nie - siedział dobrą godzinę, dwie aż do końca pracy z autem. Czy wy czujecie czekoladę? - lubię czekoladę, ale ten zapach mi jej w ogóle nie przypomina (mocno się zawiodłem).
Oczywiście przed dressingiem plastiki wyczyszczone APC 1:20  a wnętrze odkurzone wraz z fotelami (zdjęć żadnych nie mam gdyż już naprawdę zrobiło się późno i chciałem jak najszybciej zakończyć.

31bb286e3118d215med.jpg


Na sam koniec auto zostało powleczone Finish Kare 425 Extra Slick Final Body Shine i ponownie przetarte MF aby uzyskało lepszą śliskość :)

Efekt finalny - będzie dobrze się prezentować nad morzem : 

60cda4b0b1366fbbgen.jpg

8864ba6230a2fb2agen.jpg

50b5b919ba4c1bffgen.jpg

10734cd4736d0e36gen.jpg

1828456b968a23d3gen.jpg

 

Finito! Zacząłem około 15:20, skończyłem przed 22 więc kilka godzin mi zeszło, na aucie i felgach Colli, QD dodatkowo , Nielsen na plastikach, Mamba Shine 2warstwy na oponach
Chyba starczy 
:good:

A za godzinę do pracy a później lecim nad Bałtyk!!!! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kursien napisał:

GS Black Panther Interior Dressing  - tylko mam wielki problem - ma mieć zapach czekolady - dla mnie bardzo śmierdzi czymś "mleczno - chemicznym" i według osób z forum po chwili zapach ulatnia się - u mnie nie - siedział dobrą godzinę, dwie aż do końca pracy z autem. Czy wy czujecie czekoladę? - lubię czekoladę, ale ten zapach mi jej w ogóle nie

Też miałem do czynienia z czarną panterą - również nie czułem nic co przypominało by czekoladę, dla mnie jak narazie PB Natural Look (stara wersja jest niezastąpiona).

 

Miłego urlopu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wojtt napisał:

Świetny efekt końcowy, jeden drobiazg to hak który słabo wygląda na zdjęciach.

Udanego urlopu !

Też to dziś zobaczyłem :oops:

Widocznie zawsze coś muszę przeoczyć  aby było co robić następnym razem :)

Ps w ten hak przywalilem już setki razy, a o nim zapomniałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hamilton napisał:

Fajne auto, jeżdżę technologicznym bliźniakiem więc tym lepiej się ogląda :-)

Coś więcej o tej nw z  K2, co Cię podkusiło na ten wynalazek?I ostatnie pytanie -co ile masz wypalanie fap, jeśli oczywiście auto ma i masz DIY kontrolkę?

 

 

 

Dostałem za darmo w sklepie jak im paczki przywozilem i dziala a przy 60 70 km/h to juz tylko patrze na wyscigi kropelek :P  A  rainx jakoś nie chce się pojawić w ANB więc używam sobie to co mam - przynajmniej będę miał z czymś porównanie:)

Mój rocznik to ostatni bez filtra, więc tylko leje i kopce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zacieki po wodzie z szamponem, nie do końca splukanej- szyby robiłem na samym końcu, więc się tym nie przejmowałem- większy problem to kilka odpryskow i dużo mikro dziurek :P

Na koniec po umyciu szyb i przetarciu IPA wszystko bez problemu znikło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Dziwnówku na wakacjach akurat zaparkowałem pomiędzy dwoma sreberkami - więc w sumie 3 srebrne ( ale tylko jedno mialo czyste fele, czarne plastiki, śliski, odbijający lakier :P)

affb9f4c1a2b0935gen.jpg

hehe, nawet żona potwierdziła, że nasze ładne ;)

A dziś zająłem się silnikiem :D 

fb2a6c17e4da6d00gen.jpg


c4ad88349f1176d2gen.jpg

 

Jak widać lekki brud :P raczej nie zjadłbym nic z pokryw silnika ;) 

Do czyszczenia użyłem pędzelka ADBL oraz APC 1:4 aby wszystko dobrze zeszło. 

c8f3e7cdc9e7eec8gen.jpg

Mając tak dużo plastikowych pokryw nie musiałem wymyslać 50/50 poprostu jedno umyłem - inne nie dla poglądu 

371121b43070e963gen.jpg

A tutaj już całość umuta 

8f13e68734a52725gen.jpg

Zaczynając czyszczenie miałem w głowie powlec wszystko Black Mambą Shine, jednak jak to u nas - trzeba sprawdzać! Więc do boju weszły wspomniana BM Shine vs. Black Mamba (zwykła) vs. Nielsen Exterior Dressing :) 

Lecim z tym koksem! 

c88a32c717beb7bcgen.jpg

Sam silnik i jakieś węże itp (nie jestem specem od aut, mam od tego dobrego mechanika :P) zostawiłem sobie na koniec - chciałem sprawdzić czy bedą duże różnice w wyglądzie i wybrać najepsze, ale po chwili spoglądania dressingowałem dalej bo wszystko itak dobrze wyglądało, więc co bym nie położył byłbym zadowolony :) 

Zbliżenia 

Black Mamba Shine

6bf5bf82218c044cgen.jpg

Black Mamba (zwykła)

b796c7842906f3c1gen.jpg

Nielsen Exterior Dressing

bf07fcb0c63b3bfcgen.jpg

 

Całość
 621be304e1a50f44gen.jpg

 

Bardzo przyjemna praca, szczególne pochwały mam do zapachu Nielsena - który no tak mi pasuje, że podczas pracy wącham go z buteleczki jak jakiś narkus :P 
Co do Black Mamb - są ok, jednak widać że to nie dedykowany produkt do plastików - szczególnie Shine pozostawiał "mokre smugi", ale to nie był jakiś wielki problem, a szerokość zastosowań GS BM pozwala nam na różne kombinacje, dzięki którym można troszkę zaoszczędzić :P

2 warstwy już leżą więc foto
7db080d2941d7049gen.jpg

Oczywiście maska od spodu też przeczyszczona - wygłuszenie szorowane szczotką, a metale w/w APC i wytarte mokrą MF 3147e852cdaa94a4gen.jpg

Na sam koniec wszystko przetarłem MF (Kirkland zawsze spoko ;)) i efekt cieszy oczko - napewno jutro będę się w pracy chwalił czystym silnikiem :P 

593050f6d234e789gen.jpg

 

Koniec, końców autko umyte na dwa wiadra i położony QD FK Extra Slick 

32e1292524c1ca74gen.jpg

A na oponkach po 400km i jezdzie 150-160 BM Shine siedzi pięknie, tak jak Colli 476 na felgach

48c4236196136e58gen.jpg

 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda auto. Ja nie mogę się z moją C5 rozstać. Miałem 2 Citroeny, C4 i C5. Kupiłem Outlandera do wożenia rodziny i psa i sprzedałem... C4. Bo wygoda jazdy nieporównywalna z normalnym zawieszeniem. Po 11 latach i 250 tys. km przejechanych cały czas dobre auto. 

Co ciekawe w C5 Mamba Shine też leży jak zła a z Outlandera (który ma o dwa lata młodsze opony) schodzi dużo szybciej. przygotowanie takie samo. Widocznie kwestia samej gumy.

Nawet ostatnio trochę myłem moją C5 :)

452181299de4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tafla napisał:

Nawet ostatnio trochę myłem moją C5

ładnie odbija :)  szkoda, że moja szara, a nie z jakimś ciemnym kolorem :P 

dokładnie dobre autko, u mnie w 3 lata już 80tys najechane, więc nie długo znów rozrząd do wymiany :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kursien napisał:

dokładnie dobre autko, u mnie w 3 lata już 80tys najechane, więc nie długo znów rozrząd do wymiany

Warto tego pilnować. W książce mam napisane, że wymiana po 120 tys . Pasek trzasnął po 90 tys w czasie wycieczki ... do Chorwacji. Teraz zmieniam co 80 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt- o kilometry trzeba dbać (kiedyś w masterze nie zmieniliśmy oleju przez 90tys i rozrząd poszedł plus remont silnika :/) od tamtej pory mój mechanik ma auto 2 razy w roku i robi przeglądy z naprawami a do tego jak coś się zaczyna dziać w międzyczasie to też wstawiam na małą naprawę i w ogóle z każdą pierdołą latam :P  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Myślałem że nie dam rady w tym kolorze osiągnąć "lustra" a tu taka miła niespodzianka :) (nie wiem czemu :o:P)

634b1edadb6d542cgen.jpg

ręka rękę myje :P 
3ac9f840839f85d1gen.jpg

mały model :D 
489ead36748ecfc7gen.jpg

i ostatnie 
fc7eb20cad8606a9gen.jpg

Auto powoli przygotowuję do wyjazdu na wesele brata - niestety choroba mi mocno pokrzyżowała szyki :/ przez kilka dni tylko leżenie pod kołdrą ale...  dziś mycie na dwa wiadra, osuszanie, mycie wszystkich progów itp elementów wewnątrz wraz z położeniem colli 476 dla zabezpieczenia, i to co wyszło na boku to także świeżo położone colli tylko po prickbrot'cie i IPA, efekt śliskości lakieru i lustra mnie powala - jeszcze mi tak fajnie nie wyszło. Ale żeby nie było tak kolorowo to choroba mnie tak rozłożyła, że nawet nie mam sił na położenie wosku na maskę, bo jest jedna tafla myślałem, że mycie odetka wosk(często tak jest) ale tu po wysuszeniu sprawdziłem i tafla.... może w piątek będę miał siły aby to poprawić....

ps. Po południu nie dałem rady i poprawiłem auto :) 
wosk wleciał na cała resztę auta, a na masce i lusterkach dałem 3 warstwy :P Ciekawe ile mi poleży, choć jak w październiku czy listopadzie będzie dobra pogoda, to chcę położyć już ostatecznie wosk na zimę, aby mnie w styczniu czy lutym nic nie zaskoczyło :) 

maskę przygotowałem jak zawsze Prick później Tuga zielona i IPA  po tym wszystkim na masce poprostu jedna wielka tafla - jeszcze takiej nie widziałem, za to pochwalę zapach GS Bug Remover :) 

na sam koniec jeszcze umyłem felgi Tugą i muszę przyznać że GS Mamba Shine dalej siedzi- nie ma blasku, ale widać ją na oponie i wciąż daje kropelki :D 

Auto samopoziomujące, żelowa Tuga, więc prawie nic nie spływało (dodatkowo mocno wstrząsnąłem butelką :P
09ce8b7438384b77gen.jpg

 

b88c0d4b9ab64c21gen.jpg

 

Black Mamba jakieś 1500km od nałożenia na brudne i mokre opony :D 
eff8b422ebd1d7c3gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Super relacja i tak samo auto ;) mieliśmy kiedyś w rodzinie pierwszą generację C5 w kombi. Wadliwe to to było niemilosiernie, jednak komfort jazdy plus pamiętliwa grubość weluru na siedzeniach przeważały;) ponoć kolejne generacje były już bezawaryjne. (Prawda?) W jakiej kolego proporcji rozcienczenia stosujesz IPA żeby przygotowac lakier pod Colli?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radd9314 Dzięki ! Nie wiem czy miałeś od nowości w rodzinie czy kupiliście używkę, ale fakt pierwsza gen stwarzała problemy, które w następnej generacji zostały usunięte. Dziś można powiedzieć że C5 w zadbanym stanie nie są w stanie Cię zawieźć ;) (wiem po sobie, jak mi się odczepił wężyk od hydraulicznego amora - jechałem dalej a na warsztacie naprawa zajeła pół godzinki)  Aktualnie przeglądam fora i wiem, że nie uświadczysz na sprzedaż C5 3.0 Hdi w automacie w dobrym stanie, bo takich aut nikt nie sprzedaje :P

Co do IPY -- nie rozcieńczam, Colli lubi jałowy lakier, więc nie byłoby sensu zostawić jakiegoś tłuszczu pod woskiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadaliśmy go od nowości z salonu. Powoli będę szukać komfortu, ponieważ mój aktualny Civic ES7 pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o komfort podróżowania. Pod względem elektroniki też nie jest za wesoło brak termometru czy godziny dziwi pomimo rocznika 2001 dzięki za informacje, szerokości i pozdrawiam!

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Strawbery012 nie spieszyłem się, uważałem aby nie nalać za dużo płynu/wody, wycierałem mokrą fibrą, a silnik pewnie pod plastikami dość brudny :P Na moje szczęście dużo pokryw wszystko zakrywało, więc byłem spokojny że elektronika będzie chodzić (choć kilka układów potraktowałem pędzelkiem z APC i działają) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś w sumie z nudów lekko odświeżyłem cytrynkę :) jednakże wciąż bez telefonu, a aparat w obecnym nie nadaje się na jakąkolwiek relacje z mycia, więc musicie wierzyć na słowo :P
Etap pierwszy : 
Good Stuff Bat Insect Killer Bug Remover  w międzyczasie przygotowałem myjkę ciśnieniową Parkside PHD 150 z pianownicą Techkar i poszła piana Good Stuff White Bear Snow a do tego na uszczelki Shiny Garage Red Devil HD Nano z pomocą ADBL Round Detailing Brush 12
Piana wyszła mi średnia (ostatnio chyba nie wypłukałem pianownicy i troszeczkę mi się przez chwilę lało z końcówki :P ), ale kilka minut posiedziała i spłukując myjką wszystko ładnie schodziło - tak brudne kropki na lakierze, jak i insekty których była cała masa (wracam z trasy przez wioski, a tam często przy drogach krowy, pola, itp - masa owadów).
Auto wstępnie czyste ;) 
Etap drugi : 
RISE & SHINE Big Apple, dwa wiadra, ADBL CareMitt plus pomarańczowa rękawica Nigrina na nadkola i progi) - mycie bardzo przyjemne, szybkie, rękawica jechała bez problemu na zabezpieczonym lakierze. CareMitt po wypłukaniu - ponownie wygląda jak nowa :good:
Etap trzeci: 
Krotko - suszenie Fluffym plus dosuszanie MF Moraj 60x90  ze sklepu Dino ( Fluffy już był mocno mokry gdyż nie wiedzieć czemu zacząłem suszyć auto po spłukaniu aktywnej piany :?)
Etap czwarty: 
Na dole maski (przy grillu),  na przedni zderzak, na błotniki, na dolne partie drzwi oraz lusterka położyłem lekka warstwę Collinite 476s przy pomocy Royal UFO - po co? - aby się mi lepiej później myło, a już widziałem że wosku w niektórych miejscach mi ubywa.  Ale nie bójcie się na zimę mam zamiar położyć nową "świeżą" okładzinkę wosku ;) Docieranie moim ulubionym GYEON Q2M BOA Towel
Etap piąty: 
Excede Tire and Rubber Cleaner 1:4 do tego szczotka do kół Unitec (pierwszy raz użyta - chyba kupię następną bo po wymyciu wygląda jak nowa :good:) mycie na dwa razy (za pierwszym brązowa piana, za drugim już biała) po wyschęciu opon wleciała Good Stuff Black Mamba SHINE również w dwóch warstwach, rozprowadzona ADBL Round Detailing Brush 8 z kieliszka (jakoś łatwiej mi się rozprowadza niż pryskając atomizerem). Felgi czyste - wystarczyło spłukać aktywną pianę ( wychodzi dobre zabezpieczenie Colli 476s plus ostatnio położony Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer)
Etap szósty: 
Wszystkie czarne plastiki na progach, zderzaku, uszczelki gumowe, słupki drzwi dostały jedną warstwę Nielsen Exterior Dressing rozprowadzoną ADBL One Shot Tire Pad. 
Hehe - zawsze mi przypominacie o brzydkim haku, jakoś nie mogę się za niego zabrać, więc aby mnie serce nie bolało nawet na ten metal z lekkim nalotem rdzawym poleciał w/w Nielsen ;) -- efekt - żaden :P (naprawdę trzeba kupić papier ścierny i czarny spray....) 
Etap szósty:
Na czyste szyby (bez żadnych osadów z szamponu i waterspotów) przy pomocy zwykłego Kirkland'a wleciał mój ulubieniec ADBL Synthetic Spray Wax ( lubię jego efekt na szybach plus opychanie wody niczym NW). A gdy już mi się trochę nudziło przy sprzątaniu całego "bajzlu" na podwórku pokryłem jeszcze SSW maskę, dach, klapę bagażnika, lusterka - ale naprawdę oszczędnie - w sumie chyba na te całe powierzchnie poszło może z 4-5 strzałów z atomizera. Aha - odnośnie butelek ADBL - tak - zaczęła mi się wciągać :/ i to mimo że co kilka psiknięć odkręcałem atomizer.... 

I w ten sposób minęły mi prawie 4 godzinki popołudnia, a na koniec dodam całe trzy zdjęcia z efektem prac, ale uprzedzam aparat w sumie nic nie pokazuje :/ a mi przez to się nawet nie pomyślało aby jakoś ładnie ustawić auto czy siebie robiąc zdjęcia :( 

a903473d9168c503gen.jpg

03e5669f18034975gen.jpg

20ce84fa8a5e4035gen.jpg

Mam nadzieję że tak dokładne opisanie krok po kroku oraz czego dokładnie użyłem jakoś wam zrekompensuje brak zdjęć :) 

ps. Zrobiłem zdjęcie stanu licznika aby wiedzieć ile km przejadę z "shine'em" na oponach, ile z satyną i po ilu km zejdzie całkowicie Black Mamba :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień minął, przejechane całe 460 km (jak na mnie to tyle co nic :o) , autko ubrudzone więc trzeba było umyć - mycie Dodo BTBM, a na szyby po umyciu Nielsen Blue Window nałożyłem mix FK 425 4:1 Sonax BSD - nie wiem jak to będzie kropelkować, czy zadziała podobnie jak SSW - to się zobaczy  :)
Po przejechaniu tych 460km ( ale kilka dni deszczowych było, ba orkan Ksawery :P ) Mamba straciła Shine ( tego się spodziewałem) widać że na oponie jeszcze siedzi, i co najważniejsze kropelkuje bardzo ładnie i oponka świetnie się domywa pod myjką ciśnieniową. Tylko szkoda mi że Shine uciekł już po 460km :/ a opona była dobrze przygotowana, myślałem że posiedzi spokojnie tysiąc .

b25b1c602828b2a5gen.jpg

1e0d50c97283d338gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dawno tu nie aktualizowałem,cześciej szybko pisałem w "co dziś zrobiłeś.." ,ale że przyszła wiosna, to powoli trzeba odkurzyć temat :) 
Dziś miało być szybkie mycie i robienie kół... wyszło normalne mycie, nie za długo koła i mycie Hondy teściowej. 
Na niezbyt brudny samochód poszła piana SG, ładnie leżała kilka min, w tym czasie wyczochrałem felgi przy E UWC i zmyłem bezproblemowo cały brud z auta. 
Po tym wleciały dwa wiadra ( w końcu w obydwuch Grid Guard) z VP AP i wełniak z ALI (Caremitt poszedł w odstawkę ;)), tradycyjnie suszenie Silkiem i nowość :


30074401_1634284276607314_1533659039_o.jpg.b442e70d7bcbe41851f7cced15e53427.jpg30074669_1634284289940646_407445632_o.jpg.5c79ae96a892eb06fb7c5771cde2c1a2.jpg

:D  Dobrze widzicie - MF i dwa magnesy :D koszt? 11zl magnesy (z przesyłką) plus 2 MF, a efekt?-- brak zacieków z lusterek :)  Wiał wiatr i nic nie poleciało, więc mogę polecić -- tylko uwaga na dzieci - mój bąbel podszedł, ściągnął i już nie mam jednego magnesu :(  

Odnośnie felg zrobiłem mały teścik : 

Przednia felga umyta i oczyszczona Dodo LPL na to Hi temp , a z tyłu jedynie umyta felga i Hi Temp bez cleanera 

30122137_1634284126607329_1002955111_o.jpg.fa4441c332a3118e8f51020da4df7487.jpg

Przednia felga umyta i oczyszczona cleanerem Dodo LPL i na to Soft99 Fusso Coat Mirror Shine Light, a z tyłu to samo tylko bez cleanera 

30122645_1634284003274008_633270458_o.jpg.b4095fffea26e77233acb42bcda1f29f.jpg

Przyznam, że osobiście bardziej mi się podoba look po stronie Soft'a - wyciągnął ziarno z felg, bardziej się błyszczą. Zobaczymy jak z trwałośćią  

Na koniec na leżące tygodniowe SSW narzuciłem jeszcze QD1 aby poprawić wygląd :) 
Aha, plastiki zabezpieczone nowością w arsenale - Koch PSS - od razu mi się spodobało przyciemnienie, łatwość aplikacji plus to że nie pozostawia tłustych śladów. na lekki minus - brak zapachu. Nie wiem jak z trwałością, ale to też się zobaczy :)  Oponki Black Water plus aplikator Lare -- polecam, dużo przyjemniej jak ADBL One Shot Tire Pad. 


Wspomniałem już, że myłem Hondę? Na niej również leży tygodniowy SSW, ale maskę potraktowałem cleanerem, i położyłem Soft99 Fusso Coat Mirror Shine Light aby zobaczyć czy coś wart... i ?? 

30125825_1634284133273995_1364152011_o.jpg.78f7703c3eeaf3d06ee05d6fe27b9c65.jpg

Też fajnie :) Tutaj także będę patrzył jak z trwałością :)  

A jutro rano mamy wycieczkę nad Bałtyk :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.