Skocz do zawartości

Zestaw do ciemnych aut


Balzac

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy na tym forum ma własne preferencje jak z kulinariami i będziesz zmieniał w nieskończoność przy tak dużym wyborze produktów.

Zestaw dobry, choć punkt drugi zbędny - preparat do usuwania owadów. Jak robisz tu wieloetapowe mycie i na dwa wiadra, zmiękczone owady zejdą same, a mikro pozostałości załatwi cleaner. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ghost napisał:

Każdy na tym forum ma własne preferencje jak z kulinariami i będziesz zmieniał w nieskończoność przy tak dużym wyborze produktów.

Zestaw dobry, choć punkt drugi zbędny - preparat do usuwania owadów. Jak robisz tu wieloetapowe mycie i na dwa wiadra, zmiękczone owady zejdą same, a mikro pozostałości załatwi cleaner. 

 

Fakt jest duża masa produktów. Fajnie ze interesujecie się tematem. Jak juz do chodzę do finału to zawsze jakieś pytanie pojawia się kolejne. Bo nie wiem przy woskowaniu użyć szampony z dodatkiem wosku czy bez. Bo np. Poorboy’s właśnie zawiera woski. I czy to nie będzie przeszkadzać przy ostatnim etapie jakie jest woskowanie. Pominełem aktywną pianę i glinkowanie. Wydaje mi się ze przy tej chemii lakier będzie dobrze przygotowany no chyba że.....jestem w błędzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Balzac napisał:

-ADBL TAR AND GLUE REMOVER 
-Mac Serien Prickbort 124 1L 

Ok

18 godzin temu, Balzac napisał:

POORBOY'S Super Slick Wax (szampon z dodatkiem wosku)

Bez sensu. Po co szampon z woskiem który i tak zdejmiesz w następnym etapie ?

 

18 godzin temu, Balzac napisał:

-Shiny Garage Pure Paint Cleaner 

Raczej kiepski choć sam nie korzystałem. Tyle co czytałem

 

19 godzin temu, Balzac napisał:

Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale w związku z czasem zastąpiłem glinkowanie i wstawiłem cleanera

To nie są opcje wymienne. Jak bardzo chcesz zaoszczędzić czas to spróbuj Surf City Garage Beyond Clay który ponoć oczyszcza jak glinka i jak cleaner w jednym.

 

19 godzin temu, Balzac napisał:

Wiem ze brakuje pianownicy ale może uda się obyć bez tej opcji no chyba że wskazenie ze to etap bez którego nie przyotuje lakieru pod wosk.

Da się bez tego żyć choć jak mieszkasz w domku albo masz warunki to warto. Choć nie jest to "must have" jeśli dobrze auto spłuczesz z brudu przed myciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ze w zestawie warto mieć ale macie rację ze przy etapowym myciu ktore wyżej wymienilem jest bez sensu. Tydzień temu zrobiłem szybkie mycie auta. Tar and Glue i mycie na dwa wiadra szanponem z woskiem a na koniec Poorboy's QD + Ładnie się prezentuje. Mija tydzień. Nadal blask się utrzymuje i pomimo deszczu lakier nadal czysty itp. Zobaczymy jak długo ten stan się utrzyma. 

Fakt faktem jedziemy z tematem i będzie woskowanie ale już na innym aucie. Jeszcze czeka mnie decyzja który wosk wybrać.

70772f5fd4ffa211med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tuesday, July 11, 2017 o 15:54, ghost napisał:

Każdy na tym forum ma własne preferencje jak z kulinariami i będziesz zmieniał w nieskończoność przy tak dużym wyborze produktów.

Wosk Poorboy's Red czy Soft99 kiwami.? 

Napewno na wpływ temperatura otoczenia. Mam cień aby nałożyć wosk ale np. temp.może być 25-30 na podwórku i pojawia sie pytanie czy mozna nakładać wosk np. z soft 99 w ceniu ale za to temperatura jak wyzej. Produkty Poorboy's można w cieniu i na słońcu niby nakładać.

Ma to jakieś znaczenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Balzac napisał:

Wosk Poorboy's Red czy Soft99 kiwami.? 

Napewno na wpływ temperatura otoczenia. Mam cień aby nałożyć wosk ale np. temp.może być 25-30 na podwórku i pojawia sie pytanie czy mozna nakładać wosk np. z soft 99 w ceniu ale za to temperatura jak wyzej. Produkty Poorboy's można w cieniu i na słońcu niby nakładać.

Ma to jakieś znaczenie ? 

Ma znaczenie. PB bedzie łatwiej nałożyć. Mniejsza szansa, że jak popełnisz błąd z temperaturą, przygotowniem powierzchni, docieraniem żeby pojwiły sie jakieś mazy itp. Tylko pożyje gdzieś o połowę krócej niż kiwami. Przy tak wysokich temp nakładaj wcześnie rano albo późnym wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ghost napisał:

Ma znaczenie. PB bedzie łatwiej nałożyć. Mniejsza szansa, że jak popełnisz błąd z temperaturą, przygotowniem powierzchni, docieraniem żeby pojwiły sie jakieś mazy itp. Tylko pożyje gdzieś o połowę krócej niż kiwami. Przy tak wysokich temp nakładaj wcześnie rano albo późnym wieczorem.

Pozwoliłem sobie zadać pytanie firmie Soft o to odpowiedź....ale czepiam się słowek ...nie ma w tym przypadku większego znaczenia...

Szanowny Klinencie

Najważniejsze aby blacha pojazdu nie była gorąca, temperatura otoczenia nie ma w tym przypadku większego znaczenia.
Po aplikacji dobrze by było postawić auta właśnie na słońcu aby wosk mógł się jeszcze dodatkowo wygrzać.

Pozdrawiamy,
SOFT99 Team

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, ghost napisał:

Skoro sam producent twierdzi, że można...

Ogólnie im wyższa temp, tym krótszy czas wysychania aby docierać. A docieranie samo w sobie jest w softach troche mniej przyjemne niż w naturalach pb, dodo czy CG.

Oj producent czy dystrybutor może się ie twierdzić wiadomo chcesz sprzedac. W opisie jest napisane że jest łatwy w użyciu. Na filmiku jest to tak przedstawione ze dziecko 5 letnie ogarnie. Wiadomo marketing. 

Wosk kładę pierwszy raz.  I chce zrobić to perfekcyjnie a wiemy ze tez zależy od  produktu. I sam nie mogę się do końca zdecydować czy zostaje soft kiwami czy coś  pb  czy dodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Balzac napisał:

Oj producent czy dystrybutor może się ie twierdzić wiadomo chcesz sprzedac. W opisie jest napisane że jest łatwy w użyciu. Na filmiku jest to tak przedstawione ze dziecko 5 letnie ogarnie. Wiadomo marketing. 

Wosk kładę pierwszy raz.  I chce zrobić to perfekcyjnie a wiemy ze tez zależy od  produktu. I sam nie mogę się do końca zdecydować czy zostaje soft kiwami czy coś  pb  czy dodo

Jeżeli zdecydujesz się na softa to kilka rad:

Nakładaj bardzo cienko, a jak ci sie wydaje, że jest już cienko to spróbuj jeszcze bardziej cienko ;)

Cleaner bardzo dobrze dotrzyj. A najlepiej wymyj go ipą, nie ze wszystkimi cleanerami się lubią, a po IPie nie musisz sobie tym zawracać głowy.

Powinno być okej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ghost napisał:

Jeżeli zdecydujesz się na softa to kilka rad:

Nakładaj bardzo cienko, a jak ci sie wydaje, że jest już cienko to spróbuj jeszcze bardziej cienko ;)

Cleaner bardzo dobrze dotrzyj. A najlepiej wymyj go ipą, nie ze wszystkimi cleanerami się lubią, a po IPie nie musisz sobie tym zawracać głowy.

Powinno być okej. 

Planowałem użyć cleanera marki Soft 99 Micro Liquid Compound Set Dark & Metallic.

Kurcze mam jeszcze 3-4 dni na podjęcie decyzji a tu ciągle jakieś dylematy.

Wczoraj już byłem gotowy na kiwami a teraz już inne pomysły może jednak coś  Poorboy's bo jest może łatwiej albo Dodo. Cenowo i tak to prawie samo wychodzi. Nie chce zepsuć tematu a chce łatwo i przyjemnie to zrobić a za razem mieć minimum 3 miesięczną ochronę i efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Balzac napisał:

Planowałem użyć cleanera marki Soft 99 Micro Liquid Compound Set Dark & Metallic.

Kurcze mam jeszcze 3-4 dni na podjęcie decyzji a tu ciągle jakieś dylematy.

Wczoraj już byłem gotowy na kiwami a teraz już inne pomysły może jednak coś  Poorboy's bo jest może łatwiej albo Dodo. Cenowo i tak to prawie samo wychodzi. Nie chce zepsuć tematu a chce łatwo i przyjemnie to zrobić a za razem mieć minimum 3 miesięczną ochronę i efekt.

trzymanie sie tego samego producenta cleaner + wosk to dobry pomysł

 

ale dylemat sie rozwiązał sam, pb ani dodo nie wytrzymają 3+ miesiecy, licz połowe lub mniej w ciężkich warunkach

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ghost napisał:

ale dylemat sie rozwiązał sam, pb ani dodo nie wytrzymają 3+ miesiecy, licz połowe lub mniej w ciężkich warunkach

Nie tak do końca :-) Przeglądałem wosk marki Collinite. Znalazłem opis...

...Collinite 476 jest najbardziej trwałym woskiem samochodowym z jakim będziesz miał do czynienia....

a jeszcze taki wpis ....

....Polerowanie stanie się od teraz dzieciecą zabawą przynoszącą absolutnie oszałamiający efekt....

Jak myślisz z doświadczeniem będzie łatwiejszy i trwalszy od Kiwami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.