Skocz do zawartości

Zestaw dla białego Mondeo


bredzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem białe mondeo MK5 kombi.

Widać na nim każdy brud i przy myciu na myjni ręcznej ciężko schodzi. Chciał bym kupić zestaw do mycia karoserii plus jakiś wosk w płynie.

Co możecie mi pocecić na razie mam na oku 

 

Pianownice - Gloria FM10 Foam Master, KWAZAR SUPER FOAMER, MESTO FOAMER

Rekownica do mycia -  CarPro Wool Mitt , tylko czy jedna starczy bo gdzieś czytałem że są potrzebne dwie?

Ręcznik - FLUFFY DRYER 90x60 , tutaj tez nie wiem czy jeden starczy na duże kombi

Jeśli chodzi o środki to nie mam pojęcia jakie kupić, do mycia auta, felg i woskowania. Na FB polecano mi kosmetyki  RRC Cosmetics. Podoba mi sie jak opona wygląda po czyszczeniu i że nie trzyma sie brud i woda:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam trochę poczytać forum :) i zakupy dokonać u jednego z partnerów forum gdzie znajdują się wszystkie uznawane i sprawdzone marki bo RRC to niewiadomo co to jest,tutaj dbanie o auto to raczej coś wiecej niż tylko umycie i popsikanie czyms po umyciu ale można i tak :wink: żeby zacząć to jedna Rękawica starczy choć druga do dolnych partii auta nie zaszkodzi,1 fluffy też starczy by osuszyć auto ale jakiś pomocniczy nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, menior napisał:

Polecam trochę poczytać forum :) i zakupy dokonać u jednego z partnerów forum gdzie znajdują się wszystkie uznawane i sprawdzone marki bo RRC to niewiadomo co to jest,tutaj dbanie o auto to raczej coś wiecej niż tylko umycie i popsikanie czyms po umyciu ale można i tak :wink: żeby zacząć to jedna Rękawica starczy choć druga do dolnych partii auta nie zaszkodzi,1 fluffy też starczy by osuszyć auto ale jakiś pomocniczy nie zaszkodzi


Rozumiem cie ale na forum jest polecane wiele preparatów. Poza tym nie mam czasu żeby godzinami siedzieć i czytać kto co co poleca lub testował. Widowo że dział na tym forum też marketing... dlatego liczę na osoby co  juz mama  sprawdzone preparaty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadawaj bardziej konkretne pytania bo w pierwszym poscie sa takie troche uogolnione a faktycznie asortyment preparatow i ich zastosowanie jest ogromne,ja jak i pewnie wiekszosc tu testujemy od lat mase produktow przeroznych marek bo to nasza pasja a nie ze cos sprzedajemy wiec marketing mnie nie dotyczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

To zadawaj bardziej konkretne pytania bo w pierwszym poscie sa takie troche uogolnione a faktycznie asortyment preparatow i ich zastosowanie jest ogromne,ja jak i pewnie wiekszosc tu testujemy od lat mase produktow przeroznych marek bo to nasza pasja a nie ze cos sprzedajemy wiec marketing mnie nie dotyczy ;)

 

Zadałem dość konkretne pytanie:) napisałem jakie mam auto i kolor, czego szukam, co mam na oku oraz zapytałem jakie preparaty może ktoś polecić. Pomogłeś ale dalej nie wiem co kupić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytales konkrotnie tylko o rekawice i fluffiego ale nie za bardzo co chcesz robic ;) Detailing to wieloetapowy proces na ktory wchodzi tak w skrocie:mycie wstepne,mycie,dekontaminacja(glinkowanie,usuwaie asfaltu,lotnej rdzy itp.),ewentualna korekta,zabezpieczenie(wosk),pozniejsza konserwacja....do tego dochodzi czyszczenie i konserwacja wnetrza,opon,szyb czy plastykow zewnetrznych :D A ty chcesz o ile zrozumialem tylko umyc i czyms popsikac,owszem sa i produkty pomyslane o takim uzyciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, menior napisał:

Spytales konkrotnie tylko o rekawice i fluffiego ale nie za bardzo co chcesz robic ;) Detailing to wieloetapowy proces na ktory wchodzi tak w skrocie:mycie wstepne,mycie,dekontaminacja(glinkowanie,usuwaie asfaltu,lotnej rdzy itp.),ewentualna korekta,zabezpieczenie(wosk),pozniejsza konserwacja....do tego dochodzi czyszczenie i konserwacja wnetrza,opon,szyb czy plastykow zewnetrznych :D A ty chcesz o ile zrozumialem tylko umyc i czyms popsikac,owszem sa i produkty pomyslane o takim uzyciu ;)

Jak będziemy tak dyskutować to zaraz przyjdzie zima😆 wnętrze mnie nie interesuje bo auto jest dość nowe i do wnętrza mam produkty Audi, do szyb mam nanolex Urban który leży już dłuższy czas.   Intersuja mnie tylko produkty do czyszczenia i konserwacji karoserii, znam etapy bo juz o tym czytałem i oglądałem filmiki.  Juz dajmy sobie spokuj zadzwonię jutro do sklepu internetowego i się doradze jakie preparaty kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ręcznik to jeden fLUF na pewno nie wystarczy , osobiście zainwestował bym w ręcznik Fireball Pin Towel /Gyeon Silk + Flufer , 

Szampon - tutaj to już zależnie od upodobań piana zapach itp. osobiście polecam Fx protect nano shampoo fajny zapach jabłka i piana

Piania to samo co i przy szamponie , osobiście polecam Adbl Yeti , Time to Shine Snow White , Autobrite Magifoam

Preparat do usuwania pyłu z klocków i rdzy lotnej Adbl Vampire Liquid/ Shiny garage d-tox 

Apc - Exceede Apc Advanced

Smoła Prickbort 

Glinka Soft99 smooth

Quick Wosk - ADBL QuickWax V2 , Waxaddict fo show , Fireball ultimate Carnauba Wax

Plastiki zew. Koch nano magic plast care 

Opony (od bidy do plastików też się nada) , matowy- Good Stuff Black Mamba - satyna Gyeon Tirealbo Good stuff Black Mamba Shine wszystkie po mycie Adbl Tire rubber cleaner / Exceede Tire and rubber cleaner 

Qd - każdy co innego osobiście QD1, NanoCeramiq Protect Qd , Af Finale 

Osobiście wolałbym tez kupić sobie Gyeon Smoothie i jakaś rękwaice z mikrofibry do progów itp.  zamiast tego Car Pro  

 

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DrozdekPL napisał:

Jeśli chodzi o ręcznik to jeden fLUF na pewno nie wystarczy , osobiście zainwestował bym w ręcznik Fireball Pin Towel /Gyeon Silk + Flufer , 

Szampon - tutaj to już zależnie od upodobań piana zapach itp. osobiście polecam Fx protect nano shampoo fajny zapach jabłka i piana

Piania to samo co i przy szamponie , osobiście polecam Adbl Yeti , Time to Shine Snow White , Autobrite Magifoam

Preparat do usuwania pyłu z klocków i rdzy lotnej Adbl Vampire Liquid/ Shiny garage d-tox 

Apc - Exceede Apc Advanced

Smoła Prickbort 

Glinka Soft99 smooth

Quick Wosk - ADBL QuickWax V2 , Waxaddict fo show , Fireball ultimate Carnauba Wax

Plastiki zew. Koch nano magic plast care 

Opony (od bidy do plastików też się nada) , matowy- Good Stuff Black Mamba - satyna Gyeon Tirealbo Good stuff Black Mamba Shine wszystkie po mycie Adbl Tire rubber cleaner / Exceede Tire and rubber cleaner 

Qd - każdy co innego osobiście QD1, NanoCeramiq Protect Qd , Af Finale 

Osobiście wolałbym tez kupić sobie Gyeon Smoothie i jakaś rękwaice z mikrofibry do progów itp.  zamiast tego Car Pro  

 

 

 

Wielkie dzięki za odpowiedz:) 

Czy Apc - Exceede Apc Advanced jest koniecznie potrzebny jeśli będzie użyty najpierw szampon a później piana?

Prickbort  - czy ten preparat jest tez konieczny ? jego stosuje wszędzie przed pierwszym myciem?

Wosk - nie lepszy będzie do białego lakieru FUSSO COAT 12 MONTHS LIGHT COLOUR WAX ?

Qd - takie preparaty nakłada się przed woskowaniem?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Jesli do mycia wstepnego uzyjesz piany to APC w tym celu nie jest potrzebne,co najwyzej do wyczyszczenia pedzelkiem plastykow zewnetrznych itp.2.Prickbort jest koneczny jesli masz zanieczyszczenia typu smola itp.ale glinka jest bardziej konieczna jesli to nigdy nie bylo robione 3.Wosk FUSSO bedzie napeno wiele lepszym zabezpieczeniem od jakiegokolwiek QW przedewszystkim wiele trwalszym ale bardziej wymagajacym przy aplikacji,do bialego wlasnie w wersji LIGHT ale mozna i na innych kolorach go uzyc 4.QD nie naklada sie napewno przed woskowaniem ani raczej zaraz po tylko po kolejnych myciach(przed samym woskowaniem zaleca sie produkty typu cleaner) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, menior napisał:

1.Jesli do mycia wstepnego uzyjesz piany to APC w tym celu nie jest potrzebne,co najwyzej do wyczyszczenia pedzelkiem plastykow zewnetrznych itp.2.Prickbort jest koneczny jesli masz zanieczyszczenia typu smola itp.ale glinka jest bardziej konieczna jesli to nigdy nie bylo robione 3.Wosk FUSSO bedzie napeno wiele lepszym zabezpieczeniem od jakiegokolwiek QW przedewszystkim wiele trwalszym ale bardziej wymagajacym przy aplikacji,do bialego wlasnie w wersji LIGHT ale mozna i na innych kolorach go uzyc 4.QD nie naklada sie napewno przed woskowaniem ani raczej zaraz po tylko po kolejnych myciach(przed samym woskowaniem zaleca sie produkty typu cleaner) ;)

 

Wysztkie produkty to już koszt koło 700 zł :shock:  możecie polecić gdzie je najlepiej zamówić jaks sklep który daje też rabat?

Jeszcze zapytam o kolejność:) 

Najpierw idzie pianownica i środek na felgi i czekam 5-10 minut, spłukuje wszystko. Później 2 wiadra jedno z wodą do płukania rękawicy drugie z szamponem. Jedna rękawice używam tylko na progi. Spłukuje ponownie auto i teraz jadę glinką, tu mam pytanie czy kupować extra środek do nawilżania  i czy czyścić całe auto glinką lub takie elementy które są najbardziej narażone na bród jak maska/progi? Jak kończę prace glinką to wystarczy spłukać auto czy umyć  ponownie szamponem? Przedostatni etap to suszenie ręcznikami i nakładanie wosku.  Nie wim czy coś ominąłem:) 

auto chcę umyć na myjni samoobsługowej, wiem że to czasochłonne ale wybiorę taką gdzie jest bardzo mało ruchu żeby mnie nie pogonili.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bredzi napisał:

 

Wysztkie produkty to już koszt koło 700 zł :shock:  możecie polecić gdzie je najlepiej zamówić jaks sklep który daje też rabat?

Jeszcze zapytam o kolejność:) 

Najpierw idzie pianownica i środek na felgi i czekam 5-10 minut, spłukuje wszystko. Później 2 wiadra jedno z wodą do płukania rękawicy drugie z szamponem. Jedna rękawice używam tylko na progi. Spłukuje ponownie auto i teraz jadę glinką, tu mam pytanie czy kupować extra środek do nawilżania  i czy czyścić całe auto glinką lub takie elementy które są najbardziej narażone na bród jak maska/progi? Jak kończę prace glinką to wystarczy spłukać auto czy umyć  ponownie szamponem? Przedostatni etap to suszenie ręcznikami i nakładanie wosku.  Nie wim czy coś ominąłem:) 

auto chcę umyć na myjni samoobsługowej, wiem że to czasochłonne ale wybiorę taką gdzie jest bardzo mało ruchu żeby mnie nie pogonili.
 

To drogie hobby :D Ja zrobilbym tak: 1.mycie felg 2.pianowanie i splukiwanie 3.mycie na 2 wiadra jak opisales 4.glinkowanie calego auta i potem zalezy bo jesli uzyjesz dedykowanego QD to kolejne mycie nie jest konieczne a jesli woda z szamponem to lepiej przemyc ponownie 4.osuszenie 5.Przed woskowaniem ja za niezbedne uwazam zastosowanie jakiegos  cleanera bo on dodaje duzo do wygladu i sprawia ze wosk sie trzyma (w ostatecznosci chociaz IPA) 5.woskowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed glinką jeszcze polecam całe auto podlać środkiem na smołe a potem na rdze lotną , spłukać i glinka 

W przypadku wosku Fusso 12 month / Colli 476 powierzchnia musi być dobrze odtłuszczona , nawet cleaner musi być odtłuszczony np. IPA / Wymywacz

Polecem ShiningCar 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, menior napisał:

To drogie hobby :D Ja zrobilbym tak: 1.mycie felg 2.pianowanie i splukiwanie 3.mycie na 2 wiadra jak opisales 4.glinkowanie calego auta i potem zalezy bo jesli uzyjesz dedykowanego QD to kolejne mycie nie jest konieczne a jesli woda z szamponem to lepiej przemyc ponownie 4.osuszenie 5.Przed woskowaniem ja za niezbedne uwazam zastosowanie jakiegos  cleanera bo on dodaje duzo do wygladu i sprawia ze wosk sie trzyma (w ostatecznosci chociaz IPA) 5.woskowanie

 

Juz się gubie bo wyżej napisałeś: QD nie naklada sie napewno przed woskowaniem ani raczej zaraz po tylko po kolejnych myciach. W ostanie poście piszesz:  jesli uzyjesz dedykowanego QD to kolejne mycie nie jest konieczne.

Jeszcze raz wszystkie etapy:
 1.mycie felg

2.pianowanie i splukiwanie

3.mycie na 2 wiadra jak opisales

4.glinkowanie calego auta - jaki płyn do glinkowania? 

5. potem  QD

6. osuszenie

6. woskowanie


Jeszcze kolega napisał: całe auto podlać środkiem na smołe a potem na rdze lotną. QD starczy czy jeszcze środki na smolę i rdze? jeszcze IPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bredzi,bo są pewne QD mające właściwości czyszczące które można użyć jako lubryfikantu do glinki ale tylko co niektóre! Czyli punkt 5 wykasuj! I przed samym woskowaniem użyj cleanera w ostatecznosci przelec IPA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, menior napisał:

Bredzi,bo są pewne QD mające właściwości czyszczące które można użyć jako lubryfikantu do glinki ale tylko co niektóre! Czyli punkt 5 wykasuj! I przed samym woskowaniem użyj cleanera w ostatecznosci przelec IPA 

Jaki środek użyć do glinki ? jakiego clenera polecił byś mi przed woskowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do glinki możesz użyć dedykowanego lubryfikantu lub wody z szamponem,cleanerów do koloru do wyboru,możesz wziąść cos od DJ,jeśli zależy Ci na podkręcaniu looku to PrimaAmigo lub pefect polish,a jeśli ma być tanio to od SG lub jakąś nowość od GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Posejdon napisał:

@bredziJak autko jest białe to ja bym dał Poorboys White diamond głazie i na to wosk Dodo Juice White Diamond i będziesz miał połysk przez duże P:D

Myślisz je będzie to lepsza opcja niż dyskutowana ta wyżej? Musiał bym wtedy znaleśc kogoś kto mi wypoleruje auto.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bredzi napisał:

Myślisz je będzie to lepsza opcja niż dyskutowana ta wyżej? Musiał bym wtedy znaleśc kogoś kto mi wypoleruje auto.  

Myślę że będzie elegancko;),jak nie masz polerki to fibra do ręki i sam załatwisz sprawę,dasz radę.:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego zestawu to ja bym nie dawał bo raz ze ten white Diamond to nie cleaner tylko politura a dwa że woski od dodo są mega nietrwałe,więc co z tego że polysk przez duże P jak to spłynie po tygodniu a koledze zależy chyba na dlugotrwalym zabezpieczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.