Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 3


Rekomendowane odpowiedzi

@gprzesniak potwierdzam, 2 dni temu przejeżdżałem na jakiejś głębokiej wsi i coś tak zabłysnęło w szopie że aż wycofałem autem i ujrzałem Mazdę CX-5 w tym kolorze, ale dawała po oczach...

4 lata temu jechałem oglądać Mazdę 3 w tym kolorze i bananowym wnętrzu w skórze i nie dojechałem bo po drodze znalazłem Hyundaia i kupiliśmy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś czas męczyłem się malą Evoxą wspomagając rotacją, trzeba było zrobić krok na przód zwłaszcza że miały wjechać 2 Audi a tu mamy twarde lakiery, w planie Corvetta po kiepskim lakierowaniu a na sobotę jeszcze Porsche się wprosiło więc padła decyzja o nowej polercę ......Pany zestaw Flex XCE plus Zvizzer Thermo HC1500 w połączeniu z wełnianym padem Zvizzer Thermo na najtwardszej przekładce, ale to tnie, nie trza przykładać do lakieru, wystarczy że włącze i rysy same znikają.

Wreszcie robota idzie, trzeba stawki podnieść😂

IMG_20231026_174828.jpg

IMG_20231026_161359.jpg

  • Lubię to 11
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pablo15005 napisał(a):

@marcineke Masz   jakieś foty z cięcia tym zestawem?

Ciężko się robi zdjęcia tego lakieru,zwłaszcza do lampy, w dzień auto czarne, do lampy brązowe.

Zdjęcia średnio wychodziły, nagrałem filmik też szału nie robi, w dodatku już taka wilgotność że fibrą się rozmazuje po lakierze.Jutro w dzień spróbuję zrobić coś bo zostało mi jeszcze pół auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcineke byłbym wdzięczny za jakieś foty albo filmy. Byłem na szkoleniu thermo i kusi ten system ale pieniądz mówi swoje... Ale wiadomo czas i kasa musi się zgadzać jak przyspieszy to wyłożymy nie ma problemu. Bałagan dużo na drugi etap czy formalność ? Zobacz sobie pod palcem jakie ta pasta ma ścierniwo 😳 i wolne przejazdy mówili na pastach thermo👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pablo15005 napisał(a):

@marcineke byłbym wdzięczny za jakieś foty albo filmy. Byłem na szkoleniu thermo i kusi ten system ale pieniądz mówi swoje... Ale wiadomo czas i kasa musi się zgadzać jak przyspieszy to wyłożymy nie ma problemu. Bałagan dużo na drugi etap czy formalność ?

Ciężko mi powiedzieć kończyłem pracę koło 18 tej, już była taka wilgoć że po przetarciu zaraz mgła wychodziła i mazy.

U mnie więcej bałaganu robi Koch H9, choć Thermo też czuć grube ziarno przy pracy.

Na pewno finish jest potrzebny.Jak klient chce One Stepa to grubasy wycinam miejscowo na początku a potem całość jadę czymś średnim i wyrównuje.

Na tylniej klapie są jeszcze mocniejsze rysy to jutro spróbuję zrobić foty.

Ogólnie kupiłem pastę w promocji za nie calą 100  za 250 ml przy zakupach z Motogo, pada ostatnio jak przejeżdżałem koło ich sklepu.Pad robi robotę.

Jak pasty jeszcze będą małe to na BF wpadnie nowa butelka bo ta już się kończy.

Cena dużej zabija, a jakiejś kolosalnej różnicy między nią a Koch H9 nie ma, H9 też mocno tnie, zdarzyło mi się że zmatowiła lakier, jest tłusta i ciężej się dociera.Za to Thermo lubi czasami przypylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 też byłem na szkoleniu i wyraźnie sugerowali, że o ile pady thermo do każdego użytku, to pasty są opłacalne powyżej kilkunastu aut miesięcznie, inaczej nie ma sensu. Lepiej standardowe pasty Zvizzera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 słaby że mnie filmowiec zwłaszcza z lampą inspekcyjną.

Audi zadbane, jakiś ogromnych rys nie było, może 5-6 takich średnio większych,standard koło klamek i bagażnik.

Tu wrzucam filmik, przejazd na 1 biegu 3 przejazdy i na 5 biegu 3 przejazdy.

Zostały jeszcze 2 rysy, w 80% zeszły przy drugim podjeździe a potem po finishu.

Podsumowując....

Tu na tym brązowym lakierze rysy szły pięknie, wcześniej robiłem A4 w czarnym Uni na 2 czy 3 wełnach różnych firm i paście Thermo i rysy za nic nie mogłem ruszyć.Oczywiście w dużym stopniu winna była też polerka 12mm.

Pierwsze auto robię padem Zvizzera i nie wiem czy efekt to pasta, pad czy połączenie.

Za tydzień czarne Audi Q5 to będę miał odniesienie.

Dziś trochę też popracowałem H9 i też świetnie daje radę.

Na dzień dzisiejszy 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne sytuacje mnie ostatnio spotkały z związku z autami, ale taki numer to jeszcze nie.

Dalszy znajomy dzwoni że potrzebuje porady przy jego prawie nowym Porsche.

Auto widziałem we wrześniu ładne ale widać że na myjniach automatycznych myte.Kasy tam nie brakuje zwłaszcza że auto eksploatuje za granicą.

No to już miałem wcisnąć go na szybki termin na ceramikę a tu gość wyjeżdża mi że on sam ...on sam sobie zrobi korektę bo on ma duże doświadczenie i on sobie zrobi lepiej a ode mnie chce odkupić chemię bo w Polsce nic nie ma.A wie ,że u mnie znajdzie wszystko.

Oczywiście żadnej firmy z chemią nie zna, twierdzi że robi na 3M i Cartec, oczywiście Porsche papierem 3000 będzie jechał i na to pasta...

Cóż jak ma wiedzę niech robi....pytam tara i deirona masz?...odpowiedź a co to?

Tyle co udało mi się mu wcisnąć trochę tara,Rh+ małą butelkę, Zvizzer mc3000 , 2 pady, Rebarna i powłokę Admire i już godzinę uśmiecham się pod nosem....

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi klientami musi być sztywna rozmowa... No jak mi ktoś próbuje swoją cenę ustalać to nagle nie mam terminu 🤣

Tylko weź jak zrobi bardache papierem jedno polerowanie i koniec kariery lakierniczej tego auta 🫣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo15005 spokojnie gość takie rzeczy na codzien robi...jeszcze lampą mi jakieś drobne ryski wynalazł i zaproponował żebym to 3000 przejechał.

Uwielbiam takich ludzi.

Ma za kilka  dni podjechać tą Porszawką żeby pokazać jaki to fachowiec , może będę musiał odszczekać moje podśmiewajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Oddaję w dobre ręce. Wie Pan co zrobic"

Auto z myszami po trzech latach garażowania :) oooo masakra.


W 2.5 doby.
Wyje...e wszystko co było możliwe.

IPA. Kwas. Zasada. OZONowanie


Na koniec OneShot

Gratis choinka WunderBaum

:)

afd5945d5761afcdb429f38de570cf7e.jpg







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 haha no takich na co dzień nie mam. 

Dominikana. Wstałem o 7 czasu polskiego tj 1am local i jest fajnie 😉 z nudy po spacerku zrobiłem trening, o 7 byłem po śniadaniu prysznicu na plaży. O 9local zegarek mówi Piotrek 10k kroków 😉

 

20231029_114722.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 26.10.2023 o 21:22, AndrewZS napisał(a):

@pablo15005 też byłem na szkoleniu i wyraźnie sugerowali, że o ile pady thermo do każdego użytku, to pasty są opłacalne powyżej kilkunastu aut miesięcznie, inaczej nie ma sensu. Lepiej standardowe pasty Zvizzera

Znamy przypadki gdzie i przy mniejszym "przemiale" pracują na THERMO, bo po prostu im wygodniej i szybciej. Ale faktycznie zaczyna się to mocno opłacać dopiero przy większej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wyszło lepiej, niż chciałem
e5c7a14210050d68bd0cb18952fee0f7.jpg87dae44538acaee58757b3ab36b401cf.jpg
Good from far, ale jak zrobię lampy, szybki z plexiglasssu z tyłu i znajdę ładniejsze ramiona wycieraczek z podszybiem, to będzie very good from far.
More to come.
@AndrewZS

Wyryte w skale z S20 FE 5G

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziś tylko wczoraj i czując dzisiejsze zakwasy na rękach nie jestem pewien czy dalej poprawiło humor ale wrzucam 3x2min lotu - jakbym przerzucił kilka ton w 50kg workach

a4095b39e7d0fc75510b82c3a1633519.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 6
  • Super 1
  • Okay 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.